Jump to content

adamz

Members
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

About adamz

 • Birthday 11/19/1982

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  8

Recent Profile Visitors

413 profile views

adamz's Achievements

 1. adamz

  adamz

 2. Dry Stout (Teddy Beer) Piana: jasnobeżowa, średnio i drobno pęcherzykowa, obfita, pozostawia wyraźną koronkę. Barwa: czarna, piwo nieprzejrzyste. Aromat: lekki karmel i jakby lekka skórka od chleba. Smak: na pierwszym planie smaki palone, szczególnie wyczuwalne przy przełykaniu, przyjemnie dopełnione średnią goryczką. Wytrawne, jak przystało na dry stout, średnie nasycenie CO2, wytrawne. Podsumowanie: Świetny dry stout. Dzieki! Pumpkin Ale (pyjotrek) Piana: jasnobeżowa, średnio pęcherzykowa, szybko opada, pozostaje minimalna koronka. Barwa: ciemnobrązowa Aromat: na początku na pierwszym planie owocowa kwaskowość (jakby wiśnia - nasuwały mi się skojarzenia z kriekiem), z czasem uwolniło się więcej aromatów piernikowych i goździkowych. Smak: przeważają nuty piernikowe, półsłodkie, średnia goryczka, wyraźnie wyczuwalny alkohol. Podsumowanie: Nie jestem fanem tego stylu i nie mam dobrego porównania, ale piwo z pewnością bardzo ciekawe. Dzięki!
 3. Przyniosłem: - 2x American Stout (16,5 BLG) - 2x Polish IPA Single Hop (15,5 BLG, Iunga 86 IBU, Fermentum Mobile FM11) Zabrałem -1x STYLE American India Pale Ale (adamsky) -1x Pumpkin Ale (Pyjotrek) -1x Dry Stout (Teddy Beer) - 1x AIPA (profik)
 4. Stout Wędzony (Browar Sieprawskie Papek 84) Piana: beżowa, drobno i średnio pęcherzykowa, ładnie wykleja ścianki. Barwa: czarna, piwo prawie nieprzejrzyste. Aromat: już z butelki uderza wędzonka, wędzony boczek, szynka. Smak: na pierwszym planie również wędzony boczek, który przechodzi w bardzo konkretną chmielową goryczkę, nie wiem czy nie większą niż 53 IBU z etykiety. Podsumowanie: bardzo ciekawy, wytrawny stout, mocno wędzony, z kopniakiem chmielowym . Piwo nieszablonowe, choć pewnie przypadnie do gustu głównie fanom wędzonek. Dzięki!
 5. Rzeczywiście, ostatnio coś słabo z aktywnością w tym depozycie. Szkoda, bo najbardziej mi odpowiada. Z tego, co widzę, to w Strefie na Krowoderskiej jest większy ruch i może warto będzie tam coś podrzucić.
 6. Californication v.3 (Browar Sieprawskie Papek 84) Piana: obfita, średnio i drobno pęcherzykowa, dość szybko opada, ale pozostawia wyraźny lacing. Barwa: bursztynowa, piwo klarowne, lekko opalizujące. Aromat: taki słodko cytrusowy, lekko wyczuwalne mango, bez szału uniesień, ale bardzo przyjemny (chyba w sam raz, jak na styl, choć nie mam dużego porównania). Smak: mniej wyczuwalny chmiel, zaczynają wyraźnie przebijać się nuty słodowe i goryczka - średnia, ale dość długo zalegająca. Średnie nasycenie CO2. Podsumowanie: Piwo bardzo pijalne, idealnie ugasiło pragnienie po intensywnym treningu Dzięki !
 7. ZOSTAWIŁEM: - 2x American Stout 16,5 BLG ZABRAŁEM: - Stout Wędzony (Browar Sieprawsie Pepek84) - Californication v.3 (Browar Sieprawsie Pepek84)
 8. Dzięki za tak szczegółowe recenzje. Przygodę z warzeniem dopiero rozpoczynam, więc każde uwagi są dla mnie na wagę złota. Odnośnie tego stouta to niestety żadna butelka już się nie ostała, ale na pewno wrócę jeszcze do tej receptury, a za parę tygodni mam nadzieję podrzucić kolejnego stouta.
 9. Cześć wszystkim, Pomysł z depozytami piwnymi jest tak genialny, że temu, kto na niego wpadł należy się skrzyneczka piwa oczywiście. Z radością więc dołączam in: - 1x Foreign Extra Stout - 2x Belgian Speciality ALE out: - 1x NZ RED LAGER (fazzou) - 1x Satyr Pale Ale (meriadock)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.