Jump to content

PiwoLab

Members
 • Content Count

  816
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

PiwoLab last won the day on September 21 2018

PiwoLab had the most liked content!

5 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  PiwoLab
 • Miasto
  Lubin

Kontakt

 • Imię
  Andrzej
 • Strona www
  https://www.facebook.com/piwolab/

Recent Profile Visitors

2148 profile views
 1. Przy próbach miałem zużycie dla mojego kotła 160 litrowego (gar średnicy 60 cm) ok. 40 litrów wody na godzinę gotowania. Teoretyczne zużycie można odczytać z poniższej tabelki. Przykładowo przy ciśnieniu wody ok. 3 bar dla dyszy 1,0 mm wynosi 0,5 l/min. W praktyce nie powinno się dużo zmienić.
 2. Boil kettle condenser - czyli skraplacz pary. Tak wygląda mój.
 3. Ty tak poważnie? Te pompki to tylko do brzeczki lub wody, nie do zacieru!
 4. Kąt stożka chyba 60 stopni jest w porządku, perspektywa zdjęcia powoduje, że widzimy większy kąt ok. 80-85 stopni. Wykonując fermentor ze stali nierdzewnej nie oszczędzałbym na złączach. Samo użycie materiału KO i ilość włożonej pracy powoduje, że to już nie jest budżetowy fermentor.
 5. Wg mnie równoległe połączenie dwóch chłodnic będzie skuteczniejsze a ich sparowanie również proste, przykładowo używając trójników.
 6. Dokładnie ten: Ekran dotykowy Waveshare H - pojemnościowy LCD TFT 10,1" 1024x600px dla Raspberry 3B+/3B/2B/Zero + obudowa A i ten wydaje się ciekawy.
 7. Ręcznie to chyba tylko walcami kręciłeś 😉
 8. Wysokość podpór była ok. 6 cm, zszedłem do 1 cm. Martwa przestrzeń zmniejszyła się z ok. 10 do 1,5 litra. Podpórka z perforowanego płaskownika. Moim hermsem teraz cieszy się inna osoba.
 9. W pierwszym swoim hermsie miałem szczelinę 0,7mm, w drugim 1,0mm. Dla mnie FD z tą szerszą lepiej się sprawowało. Dodatkowo przy drugim fałszywym dnie pozbyłem się wysokich podpór i zmniejszyłem "martwą przestrzeń".
 10. Że się tak wtrącę jako zagorzały zwolennik hermsa. HERMS i mieszadło to już nie jest herms! Można to czymkolwiek nazwać, ale nie hermsem.
 11. PiwoLab

  pompa do piwa

  Roztwór NaOH tej na zdjęciu (Chugger) jak i chińskiej pompie (zdjęcie poniżej) nie zaszkodzi.
 12. Mam tę grzałkę od ręki i mogę sprzedać w pakiecie z garem 33 litry z już wykonanymi 4 otworami. 1 na grzałkę (1") i 3 pozostałe (1/2") na zawór, płynowskaz i czujnik temperatury. Zainteresowany to proszę na priv. Sprawdzimy czy kosz spasuje.
 13. Szybkozłączki do cieczy 1/2", a pompka magnetyczna.
×
×
 • Create New...