Jump to content

PiwoLab

Members
 • Posts

  875
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

PiwoLab last won the day on September 21 2018

PiwoLab had the most liked content!

7 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  PiwoLab
 • Miasto
  Lubin

Kontakt

 • Imię
  Andrzej
 • Strona www
  https://www.facebook.com/piwolab/

Recent Profile Visitors

4954 profile views

PiwoLab's Achievements

 1. Na czas chmielenia w garze mam hopspider. W garze robię whirpool. Wymiennik myję pod ciśnieniem w sieci i następnie przed schładzaniem dezynfekuję. https://www.facebook.com/piwolab/posts/2885246735067724
 2. Wałki kupiłem w hurtowni stali, obrobił mi je znajomy tokarz.
 3. Wystarczy stal jakościowa. Z tą trudnościeralną to mój błąd, hardoxa tu nie potrzebujemy 😉 Poniżej gniotownik, którego sam wykonałem z wałkami ze stali jakościowej. Przerobił sporo słodu, trochę stał nieużywany i zero rdzy. A radełkowanie wydaje się też w porządku.
 4. Powłoka chromowa czy niklowa na wałkach to nieporozumienie. Najlepsza na wałki jest stal jakościowa trudnościeralna, bez żadnej powłoki!
 5. Możesz wskazać źródło, gdzie podają, że mają powłokę galwaniczną.
 6. Poniżej garść zdjęć szczęśliwych nabywców. Gdyby wałki były jedynie ze stali 45 to by jeszcze uszło, ale one wydają się być malowane (brrrr!) i mogą być również z najzwyklejszej stali. Ze zdjęć nie mogę wywnioskować, czy wałki są ułożyskowane. Jeżeli nie, to krótki żywot przewiduję dla tej konstrukcji. Śruby ustalające są od razu do wymiany i wymagają nakrętek kontrujących. Ciekawe jak z regulacją na mimośrodach? Czy przy mocniejszym dokręceniu śrub nie zablokujemy wałków! Cena ok. 210 zł z wysyłką z Czech, czy 230 zł z Polski czyni jednak cuda.
 7. Grubość ścianki 0,6 mm nie będzie za cienka. Chińskie kociołki automatyczne mają pewnie mniej i jest ok. Ja mam przy garze 165 litrów kosz z blachy 1 mm i wydaje się być pancerny.
 8. Może ten sposób się nada: https://byo.com/article/the-hop-dropper/
 9. Boczny wskaźnik poziomu 😉 zastąpiłem płynowskazem elektronicznym.
 10. Skraplacz daję radę 😉 https://fb.watch/3geES-bk8y/
 11. U mnie wygląda to tak: https://fb.watch/3ge2iTcf_r/
 12. No to długo nie pociągną. Ja mam również styczniki mocy, ale one służą przede wszystkim do separacji układu od odbiorników mocy. Samymi grzałkami sterują już SSR'y, czyli przekaźniki półprzewodnikowe. Mamy więc na końcu sterowania stycznik mocy > przekaźnik SSR > grzałka.
 13. To co ty tam masz wewnątrz, jeśli nie ma radiatorów? Czym zastąpiłeś SSR? Twój elektryk to geniusz!?
 14. Gratulacje udanej konstrukcji. Mam dwa sterowania: jedno oparte o pidy, drugie na cbpi. Oddaję głos na pidy! Oto moje dzieło: sterownik do hermsa i nie tylko 3-fazowy mający na wyjściu 2 razy po 3x5,5kW 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.