Skocz do zawartości

PiwoLab

Members
 • Zawartość

  792
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana PiwoLab w dniu 21 Wrzesień

Użytkownicy przyznają PiwoLab punkty reputacji!

4 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  PiwoLab
 • Miasto
  Lubin

Kontakt

 • Imię
  Andrzej
 • Strona www
  https://www.facebook.com/piwolab/

Ostatnie wizyty

1659 wyświetleń profilu
 1. No, no @prowokator a gdzie Twój optymizm z tego wątku. Nie pozwolisz innym pomarzyć o fermentorze z nierdzewki za 500-600 zł? 😉 Rzeczywistość jest taka, że jeżeli wszystko zlecisz i będziesz chciał mieć fermentor, a nie pojemnik ze stali KO to musi kosztować. Jak sam pospawasz to ca. 800-1500 zł powinno wystarczyć w zależności od wyposażenia. 40 litrowy, czy 160 litrowy to niewielka różnica cenowa. Tu nie materiał stalowy stanowi o cenie, a przede wszystkim osprzęt i robocizna. Koszty fermentora samoróbki (wyjątek od reguły): A tutaj wg mnie fermentor w wersji minimum:
 2. PiwoLab

  [GIEŁDA] ispindel gotowy do działania

  Bez przesady kolego @burymichu. Gdzie Ty widzisz tu komercyjność? Kolega postanowił pomóc braci piwowarskiej w zdobyciu zbędnego gadżetu i wykonał kilka sztuk iSpindla ponad swoje potrzeby, które teraz próbuje sprzedać. Zauważ, jeżeli tego nie widzisz, że sprzedaje to na forum piwowarskim i nie na masową skalę. Ot kilka sztuk. Dla kogoś cena może i za duża? Mamy wolny rynek, a jak masz zamiar to hejtować, to lepiej zamilcz.
 3. PiwoLab

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  A co jest złego w częściowym występowaniu mąki, jeżeli łuska jest ok?
 4. PiwoLab

  grainfather

  Najprostsze rozwiązanie to trójnik gwintowany plus wkręcana osłona czujnika i dwa nyple 6-kt do węża.
 5. PiwoLab

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Powinieneś napisać, że można nawilżyć. Nigdy nie zwilżam i mam odpowiednią łuskę.
 6. PiwoLab

  Montaż kranu w garnku (bez spawania)

  W starym hermsie miałem wszystko poskręcane, żadnego spawania. Około 50 warek i żadnych problemów. Raz skręcone i nigdy nieodkręcane, no bo i po co?! Teraz mam gar 160 litrowy i też wszystko poskręcane, również żadnych problemów. Również nie trzeba tego rozkręcać. Nic nie ciekło i nie cieknie. Wystarczy zrobić to jak na schemacie.
 7. PiwoLab

  Montaż kranu w garnku (bez spawania)

  Nie będzie żadnego problemu z uszczelkami jeśli montaż zrobi się poprawnie. Preferuję oto taki: To rozwiązanie proponowane z aliexpresu można ulepszyć dodając dodatkową podkładkę obejmującą oring.
 8. PiwoLab

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Tak jak pisałem w innym poście - najważniejsze jest zacieranie. Śrutuje się tak, aby przepływ dla większości zasypów był ok. 4 l/min. Odnośnie wysładzania - na to nie mamy w tych systemach już takiego wpływu. Zwiększyć wydajność można na przykład stosując deszczownicę. Przy jej braku wodę wysładzającą podawać w takim tempie, aby utrzymać warstwę wody nad złożem. Nie lać w jedno miejsce!
 9. Tak, zmielić drobniej na tyle, żeby bez problemu uzyskać podczas zacierania przepływ ok. 4 l/min. Tyle wystarczy, więcej nie potrzeba. Niestety w tych kociołkach nie ma możliwości regulacji odbioru brzeczki podczas wysładzania. O przepływie tym tutaj decyduje przede wszystkim rodzaj słodu i grubość ześrutowania. Zawsze możemy jednak regulować ilość podawanej wody wysładzającej, a przez zastosowanie deszczownicy powinna zwiększyć się wydajność.
 10. PiwoLab

  Regulator temperatury Omron E5CC - sterownik zacierania

  Miały być dwa 😉
 11. PiwoLab

  Regulator temperatury Omron E5CC - sterownik zacierania

  Ja myślałem, że za jednego omrona kupisz kilka auberów 😉
 12. PiwoLab

  Budowa domowego browaru

  1,5-2,0 mm
 13. PiwoLab

  Montaż kranu w garnku (bez spawania)

  @powerrubber.comjesteś w stanie zaoferować przelotkę z silikonu spożywczego czerwonego?
 14. PiwoLab

  Montaż kranu w garnku (bez spawania)

  Jaki silikon w trakcie warzenia się rozmięknie?! Z silikonem białym, czy czerwonym do celów spożywczych nic się nie dzieje w temperaturze wrzenia. Zakres temperaturowy dla silikonu wynosi od -60°C do +160°C.
 15. PiwoLab

  HERMS kilka pytan

  W 4 i 6 pkt pompa wg mnie powinna być włączona. U mnie przez cały czas zacierania pompa jest włączona.
×