-
Zawartość
800 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
2
Ostatnia wygrana PiwoLab w dniu 21 Wrzesień 2018
Użytkownicy przyznają PiwoLab punkty reputacji!
Piwowarstwo
-
Nazwa browaru
PiwoLab
-
Miasto
Lubin
Kontakt
-
Imię
Andrzej
-
Strona www
https://www.facebook.com/piwolab/
-
-
-
[SPRZEDAM] Kocioł zacierno-warzelny
PiwoLab odpowiedział PiwoLab → na temat → Kupię, sprzedam, odstąpię, praca
Jeszcze aktualne.- 26 odpowiedzi
-
- kadź warzelna
- kocioł
- (i 5 więcej)
-
Kocioł zacierno-warzelny na bazie warnika lub garnka
PiwoLab odpowiedział PiwoLab → na temat → Projekty "Zrób to sam"
Szybkozłączki do cieczy 1/2", a pompka magnetyczna. -
Przy takim podłączeniu również nie regulujemy przepływu zaworem przy garze. Do regulacji niezbędny jest zawór za pompą albo sterowanie elektroniczne wydajnością pompy.
-
Średnicę gara należy zmierzyć na wysokości umieszczenia fałszywego dna! Jak dobrze poszukasz, to wytniesz za ok. 150 zł netto. FD.pdf FD_444.dxf
-
Pompę instalujemy zawsze między garem, a wymiennikiem. @JURGOWIAK Należałoby by tylko dodać, że zawór na wyjściu z pompy, nigdy przed. Nie każdy o tym wie 😉
-
Podczas zacierania nie może ten efekt wystąpić, jeżeli pompa ciągle jest na ssaniu. Może wystąpić jeżeli przestaniesz zasysać, a zaczniesz podawać na wierzch wodę. W hermsie podczas wysładzania równocześnie odbiera się brzeczkę do kotła warzelnego. Jeżeli masz tylko jedną pompę to zrób inaczej. Odbieraj brzeczkę pompą (czyli dalej na ssaniu), a wysładzaj grawitacyjnie. Jeżeli robisz odwrotnie to może być przyczyną podnoszenia się młóta. Najlepiej aby kontrolować zacieranie i wysładzanie zaopatrz się w dwie pompy.
-
Dzięki za zdjęcia. Trochę prowizorka, ale i tak powinno działać. Cały czas nie rozumiem, jak może się podnosić młóto w czasie recyrkulacji? Przeważnie jest odwrotny problem, że młóto się zbija i dociska do fałszywego dna i ustaje cyrkulacja. Jeżeli od początku zacierania do końca wysładzania pompa zasysa brzeczkę spod FD to ułożone młóto nie powinno się podnosić?! Chyba, że coś robisz inaczej.
-
Efekt czego? Podnoszenia się młóta? Zostaw deszczownicę i grzałki w spokoju. One na to nie mają wpływu. Zmień pompę na słabszą, a najlepiej zastosuj dwie pompy. Jedna do zacierania, druga do recyrkulacji wody w kotle hlt. Jak w hlt utrzymujesz zadaną temperaturę bez ciągłego mieszania wody? Wrzuć kilka fotek swojego sprzętu, przede wszystkim wnętrza hlt i mt i jedno całości z zewnątrz. Zastanawiam się, czy masz hermsa, czy coś do niego podobnego?
-
-
Zlecę wykonanie fermentora stożkowego metalowego
PiwoLab odpowiedział goldi_WRO → na temat → Kupię, sprzedam, odstąpię, praca
No, no @prowokator a gdzie Twój optymizm z tego wątku. Nie pozwolisz innym pomarzyć o fermentorze z nierdzewki za 500-600 zł? 😉 Rzeczywistość jest taka, że jeżeli wszystko zlecisz i będziesz chciał mieć fermentor, a nie pojemnik ze stali KO to musi kosztować. Jak sam pospawasz to ca. 800-1500 zł powinno wystarczyć w zależności od wyposażenia. 40 litrowy, czy 160 litrowy to niewielka różnica cenowa. Tu nie materiał stalowy stanowi o cenie, a przede wszystkim osprzęt i robocizna. Koszty fermentora samoróbki (wyjątek od reguły): A tutaj wg mnie fermentor w wersji minimum: -
-
A co jest złego w częściowym występowaniu mąki, jeżeli łuska jest ok?
-
Najprostsze rozwiązanie to trójnik gwintowany plus wkręcana osłona czujnika i dwa nyple 6-kt do węża.
-
-
Powinieneś napisać, że można nawilżyć. Nigdy nie zwilżam i mam odpowiednią łuskę.
-
W starym hermsie miałem wszystko poskręcane, żadnego spawania. Około 50 warek i żadnych problemów. Raz skręcone i nigdy nieodkręcane, no bo i po co?! Teraz mam gar 160 litrowy i też wszystko poskręcane, również żadnych problemów. Również nie trzeba tego rozkręcać. Nic nie ciekło i nie cieknie. Wystarczy zrobić to jak na schemacie.
-
-
Nie będzie żadnego problemu z uszczelkami jeśli montaż zrobi się poprawnie. Preferuję oto taki: To rozwiązanie proponowane z aliexpresu można ulepszyć dodając dodatkową podkładkę obejmującą oring.
-
Tak jak pisałem w innym poście - najważniejsze jest zacieranie. Śrutuje się tak, aby przepływ dla większości zasypów był ok. 4 l/min. Odnośnie wysładzania - na to nie mamy w tych systemach już takiego wpływu. Zwiększyć wydajność można na przykład stosując deszczownicę. Przy jej braku wodę wysładzającą podawać w takim tempie, aby utrzymać warstwę wody nad złożem. Nie lać w jedno miejsce!