Skocz do zawartości

PiwoLab

Members
 • Zawartość

  800
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana PiwoLab w dniu 21 Wrzesień 2018

Użytkownicy przyznają PiwoLab punkty reputacji!

4 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  PiwoLab
 • Miasto
  Lubin

Kontakt

 • Imię
  Andrzej
 • Strona www
  https://www.facebook.com/piwolab/

Ostatnie wizyty

1861 wyświetleń profilu
 1. Szybkozłączki do cieczy 1/2", a pompka magnetyczna.
 2. PiwoLab

  Podłączenie pompy

  Przy takim podłączeniu również nie regulujemy przepływu zaworem przy garze. Do regulacji niezbędny jest zawór za pompą albo sterowanie elektroniczne wydajnością pompy.
 3. PiwoLab

  Fałszywe dno

  Średnicę gara należy zmierzyć na wysokości umieszczenia fałszywego dna! Jak dobrze poszukasz, to wytniesz za ok. 150 zł netto. FD.pdf FD_444.dxf
 4. PiwoLab

  Podłączenie pompy

  Pompę instalujemy zawsze między garem, a wymiennikiem. @JURGOWIAK Należałoby by tylko dodać, że zawór na wyjściu z pompy, nigdy przed. Nie każdy o tym wie 😉
 5. PiwoLab

  HERMS kilka pytan

  Podczas zacierania nie może ten efekt wystąpić, jeżeli pompa ciągle jest na ssaniu. Może wystąpić jeżeli przestaniesz zasysać, a zaczniesz podawać na wierzch wodę. W hermsie podczas wysładzania równocześnie odbiera się brzeczkę do kotła warzelnego. Jeżeli masz tylko jedną pompę to zrób inaczej. Odbieraj brzeczkę pompą (czyli dalej na ssaniu), a wysładzaj grawitacyjnie. Jeżeli robisz odwrotnie to może być przyczyną podnoszenia się młóta. Najlepiej aby kontrolować zacieranie i wysładzanie zaopatrz się w dwie pompy.
 6. PiwoLab

  HERMS kilka pytan

  Dzięki za zdjęcia. Trochę prowizorka, ale i tak powinno działać. Cały czas nie rozumiem, jak może się podnosić młóto w czasie recyrkulacji? Przeważnie jest odwrotny problem, że młóto się zbija i dociska do fałszywego dna i ustaje cyrkulacja. Jeżeli od początku zacierania do końca wysładzania pompa zasysa brzeczkę spod FD to ułożone młóto nie powinno się podnosić?! Chyba, że coś robisz inaczej.
 7. PiwoLab

  HERMS kilka pytan

  Efekt czego? Podnoszenia się młóta? Zostaw deszczownicę i grzałki w spokoju. One na to nie mają wpływu. Zmień pompę na słabszą, a najlepiej zastosuj dwie pompy. Jedna do zacierania, druga do recyrkulacji wody w kotle hlt. Jak w hlt utrzymujesz zadaną temperaturę bez ciągłego mieszania wody? Wrzuć kilka fotek swojego sprzętu, przede wszystkim wnętrza hlt i mt i jedno całości z zewnątrz. Zastanawiam się, czy masz hermsa, czy coś do niego podobnego?
 8. No, no @prowokator a gdzie Twój optymizm z tego wątku. Nie pozwolisz innym pomarzyć o fermentorze z nierdzewki za 500-600 zł? 😉 Rzeczywistość jest taka, że jeżeli wszystko zlecisz i będziesz chciał mieć fermentor, a nie pojemnik ze stali KO to musi kosztować. Jak sam pospawasz to ca. 800-1500 zł powinno wystarczyć w zależności od wyposażenia. 40 litrowy, czy 160 litrowy to niewielka różnica cenowa. Tu nie materiał stalowy stanowi o cenie, a przede wszystkim osprzęt i robocizna. Koszty fermentora samoróbki (wyjątek od reguły): A tutaj wg mnie fermentor w wersji minimum:
 9. PiwoLab

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  A co jest złego w częściowym występowaniu mąki, jeżeli łuska jest ok?
 10. PiwoLab

  grainfather

  Najprostsze rozwiązanie to trójnik gwintowany plus wkręcana osłona czujnika i dwa nyple 6-kt do węża.
 11. PiwoLab

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Powinieneś napisać, że można nawilżyć. Nigdy nie zwilżam i mam odpowiednią łuskę.
 12. PiwoLab

  Montaż kranu w garnku (bez spawania)

  W starym hermsie miałem wszystko poskręcane, żadnego spawania. Około 50 warek i żadnych problemów. Raz skręcone i nigdy nieodkręcane, no bo i po co?! Teraz mam gar 160 litrowy i też wszystko poskręcane, również żadnych problemów. Również nie trzeba tego rozkręcać. Nic nie ciekło i nie cieknie. Wystarczy zrobić to jak na schemacie.
 13. PiwoLab

  Montaż kranu w garnku (bez spawania)

  Nie będzie żadnego problemu z uszczelkami jeśli montaż zrobi się poprawnie. Preferuję oto taki: To rozwiązanie proponowane z aliexpresu można ulepszyć dodając dodatkową podkładkę obejmującą oring.
 14. PiwoLab

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Tak jak pisałem w innym poście - najważniejsze jest zacieranie. Śrutuje się tak, aby przepływ dla większości zasypów był ok. 4 l/min. Odnośnie wysładzania - na to nie mamy w tych systemach już takiego wpływu. Zwiększyć wydajność można na przykład stosując deszczownicę. Przy jej braku wodę wysładzającą podawać w takim tempie, aby utrzymać warstwę wody nad złożem. Nie lać w jedno miejsce!
×