Jump to content

micheal_paku

Members
 • Posts

  91
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BROWAR PAKULSKI
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  ŁÓDŹ

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

769 profile views

micheal_paku's Achievements

 1. U mnie podobnie, niemiecki Magnum bez oznak chorób, natomiast Marynka i Lubelski co roku łapią jakieś grzybki czy to wcześniej czy później. Także zasady w tym przypadku raczej nie ma
 2. Dawno nic nie wrzucałem więc kilka fotek z mojego tegorocznego chmielnika. Na razie nie zbieram szyszek, w ten lub następnym weekend będę działał.
 3. Muszę się nie zgodzić. Ja suszyłem 2 lata temu swój chmiel i w zeszłym roku, używałem go nawet po roku czasu po mrożeniu i robi swoją robotę. W mojej ocenie nawet lepszy od tych które czasem można zakupić w sklepach piwowarskich.
 4. Po Twoich opryskach czy po tym co pisał Mateos?
 5. Dobrym budżetowym sposobem na chłodzenie jest wanna z butelkami z lodem. Kilka zamrożonych butli lub kostki lodu w tych foliowych opakowaniach. Za 15szt woreczków zaplacisz z 3pln. Ja wsypuje butelki i te woreczki i robi to swoją robotę. Oczywiście wszystko w wodzie Co do fermentacji w lato, musiszz zadbać o chłodzenie.
 6. Moim skromnym zdaniem, termin b. dobry ale to chyba będzie problem żeby zarezerwować stolik na piątek i o 19.00. Z weekendu to chyba tylko niedziela wchodzi w rachubę
 7. Zbierasz jak uważasz. Selekcja na zdrowy rozsadek: Musisz sobie zadać pytanie, czy chciałbym żeby ta szyszka pływała w brzeczce? Przynajmniej ja tak działałem i wywalałem szyszki poplamione czy zżółkłe. A z tymi ciut za mokrymi i za suchymi szyszkami to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Dobra to i ja się wyspowiadam. Niestety we wrześniu miałem bardzo mało wolnego czasu więc inne zajęcia poszły trochę na dalsze tory i swoje zbiory zakończyłem dopiero w piątek. Wyszło następująco: Marynka mokra 810g Lubelski mokry 815g Sybilla mokra 555g Magnum mokry 390g Po suszeniu wyszło średnio ok 30% masy początkowej więc jestem zadowolony. Swoją drogą mam problem z poprawnym ocenieniem szyszki czy taka jest już najlepsza. Np. Lubelski, który zbierałem w połowie września był mało aromatyczny przy suszeniu (a jest chmielem aromatycznym) a Magnum który niedawno suszyłem wydobywał z siebie niebiańskie chmielowe zapachy (szyszka wyraźnie żółto zielona). Wygląda na to że zalecenia mówią o zbiorze szyszki jeszcze lekko niedojrzałej żeby dojrzała później(podobnie jak z owocami)? Czy ten wniosek jest błędny?
 8. Ciekawy pomysł z tym mięsnym, jakie worki do tego sa potrzebne, strunowe czy jakis inny wynalazek, strunowe to chyba mozna w papierniczym kupić?
 9. Ja tak właśnie zrobiłem u siebie. 2x2,5m połączone dwoma blaszkami na 12 śrub fi 6mm z tego co pamiętam. 2,5m w wiekszosci samochodow bezproblemowo się mieści (chyba ze ktos jeździ Tico). 5m to może w jakiś dostawczak by się zmieściło.
 10. Z ciekawości jak transportowałeś 5m belki? Usztywniałeś jakoś dodatkowo tę konstrukcję linkami?
 11. Pamiętasz ile mniej wiecej czasu je suszyłeś?
 12. Dziś sprawdzalem, jak dla mnie jeszcze 1 tydzień co najmniej. Woj. łódzkie
 13. Ale kszaczory ! A te we wiaderkach to co to za szkółka chmielowa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.