Jump to content

krtex

Members
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

About krtex

 • Birthday 12/14/1989

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Chojnów / Wrocław
 1. Etykieta była robiona trochę a gwałt, bo wychodziłem z domu, a nie chciałem nieopisanego piwa dawać do depozytu. Pewnie dlatego też odczytałeś "biały ejl", a nie "blady" xD Cieszę się, że smakowało! Faktycznie, porą letnią lekko schłodzone wchodziło bardzo dobrze:D
 2. A dlaczego? Wino leżące obmywa korek, zapobiegając jego wyschenięciu, a co za tym idzie rozszczelnieniu. Jeżeli wina są na spożycie bieżące lub nieodległe, to nie widzę powodu do zmartwień z kapslowaniem. Nie wiem jak zachwa się taki trunek w dłuższej perspektywie czasowej, ale przypuszczam, że przyzwoicie, bo w końcu w butelce winnej panuje mniejsze ciśnienie, niż w piwnej. Niemniej odczuwam estetyczne fuj:)
 3. Piw na razie niewiele, ale win sporo narobiłem i technologia paszczowa jest jak najbardziej w porządku. Ważniejsze jest, byś miał czysty wężyk po poprzednich przelewaniach, więc minimum wrzątkiem go przeczyść. Wreszcie, jeżeli się boisz zaciągać, to napij się najpierw dobrego alko -- napewno zdezynfekuje xD
 4. Sam się zdziwiłem, ale wyrasta pięknie. Gdyby chcieć robić na zakwasie, to myślę, że byłoby z tym więcej zabawy. Problemem jest to, że chlebek musi w chlebaku postać zawinięty w szmatkę dwa dni, bo wcześniej przy krojeniu się bardzo kruszy. Robiłem również w proporcji 1,5:1 na korzyść mąki i ten problem był już mnie dokuczliwy.
 5. Temat jak najbardziej na czasie, właśnie zbliża się zima Zdecydowanie! Zeszłej zimy to nawet myszołów się stołował u moich rodziców:D Latem zaś można rozważyć młóto jako dodatek kompostowy. Jakkolwiek na wartością rolniczą tego, lepiej by wypowiedział się ktoś, kto ma doświadczenie lub podstawy teoretyczne;)
 6. krtex

  Cześć

  Kolejny zDolny Ślązak:) Witamy serdecznie!
 7. Temat pieczenia chleba z dodatkiem młóta jest nawet dość obszerny i znajduje się tu. Z powodzeniem można mieszać je w stosunku wagowym 1:1 z mąką. Nadmiarowe bochenki można mrozić. Samo młóto też nadaje się do zamrażarki, tylko nie wiem, co chciałbyś z nim robić Ktoś kiedyś proponował lepić kulki z taniego smalcu i młóta i karmić zimą ptaszki:)
 8. a Czeski Raj na Bogusławskiego? Prałat tylko donosi, co zasłyszeliśmy, nie my się układamy;) Lista na pewno nie jest, będzie ograniczona do tych pięciu miejsc. Wreszcie Raj jest ze Stacją przez ścianę. W zasadzie chciałem się przyłączyć do chóru malkontentów wystroju Kontynuacji, ale jakiś sposobem znów tam wczoraj piłem piwo i chyba zaczynam się do niego przyzwyczajać. Zaś fajną sprawą było to, że gdy trafiłem później do Szynkarni, to spotkałem tam jednego z kontynuacjowych bliźniaków.
 9. 23 l Milk stout 24 l Bożonarodzeniowy ulepek 22 l Irish Red Ale Razem: 24720
 10. Niektórzy są z okolic Wrocławia, więc może OkołoWrocławska Inicjatywa Piwna? ...ale głupio brzmi:P
 11. Szok! Człowiek wraca po dwóch piwach i winie do domu, a tu się okazuje, że dzień miał być bez tychże O.O
 12. Zamierzam zalegać na mieście w noc z piątku na sobotę, więc jeżeli tylko ZUPa będzie otwarta, to złoże życzenia:) A co do terenowego oddziału PSPD, pomijając treści pochodzące od Leszcza i Crosisa, warto podyskutować na ten temat, gdy zaistnieje jakiekolwiek ciało. Jakie ciało? Ot, tylu piwowarów, którzy się powezmą, aby nazwać się jakimkolwiek ciałem.
 13. Dopiszmy to do porządku obrad w niedzielę. Cokolwiek ciekawa propozycja.
 14. Czyżby IPA i AIPA (dwie pierwsze etykiety) z browaru Absztyfikant były robione w AutoCADzie? xD
 15. Dzień po International Stout Day, czyżby temat spotkania narzucał się sam?:>
×
×
 • Create New...