Jump to content

ravrod

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Tatusiowy
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  6
 • Miasto
  Kołobrzeg

Kontakt

 • Imię
  Rafał
 1. No z tego co pisał El Patryko to jest to piwo z resztek, czyli część piwa zlewa / butelkuje a część z osadem wykorzystuje do zrobienia malinowego. I tak trochę małe to blg, ale procentu alkoholu nie da się wyliczyć wprost ze wzoru, bo wstępnie jest już zawarty alkohol. W tym wątku http://www.piwo.org/topic/4990-jak-zrobic-kobiece-piwo-moje-doswiadczenia/page__hl__%20kobiece%20%20zbyszek było to poruszane.
 2. brewkit pilsener coopers - 21 l brewkit export lager - 15 l malinowe z resztek - 11 l razem: 30713 L
 3. To dobrze na przyszłość wiedzieć że ujemna temperatura nie jest taka groźna jak mi się wydawało. Piwo już w butelkach, jakoś efekt klarowania poprzez schładzanie był dość słaby, sądzę ze musiałoby tak postać parę dni. Zobaczymy jak się wyklaruje w butelkach.
 4. No to zostawione na noc na balkonie - mrozów nie zapowiadają
 5. Po prostu poprzednie - mimo że nie do końca wyklarowane - wyglądało bardziej jak piwo niż to aktualnie nastawione. Ale dobra, rozlewam, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 6. Czyli nie przejmować się tą "masakryczną" wręcz mętnością?
 7. Tydzień, tzn tak ściślej to od 3,3 do 3,0. Piwo z poprzedniej puchy zeszło do 1 blg w 2 tygodnie, stąd moje wątpliwości.
 8. Witam Piwo z brewkita, nastawione już prawie miesiąc temu. Na początku wszystko wyglądało dobrze, piana, bulgot. Od pewnego czasu nic się nie dzieje, tzn blg na poziomie 3, piwo mętne - ale takie bardziej jak jasne kakao, na dnie warstwa drożdży, ale bardzo cienka, w smaku nie ma jakiejś kwasoty, ale czuć mocna drożdże. Fermentacja w temp. ok 22 st C, drożdże przed zadaniem uwodnione. Czy o oznaka kiepskiej jakości drożdży czy jakiś mój błąd? Jak temu zaradzić, o ile w ogóle coś się jeszcze da zrobić? To dopiero moja druga warka, więc doświadczenia zero.
 9. OK, dzięki, w takim razie nie eksperymentuję z dziwnymi syropami.
 10. Robię dopiero drugie piwo z brewkita, a już zaczynam kombinować. Obiecywałem sobie że kilka pierwszych będzie ściśle wg instrukcji ale "naciąłem się" na ten wątek no i kombinuję piwo malinowe z resztek. Czy ktoś próbował warzyć z dodatkiem syropu z PoloMarket "frutessa"? To co mnie zaskoczyło to zawartość 19% soku, żadne Herbapole tyle nie mają. I dodatkowe pytanie - bardziej z ciekawości - czy takie piwa z resztek numerujecie kolejnym numerem warki, czy na zasadzie nn bis?
 11. Teraz przeliczanie w każdą stronę pasuje - dzięki wielkie.
 12. Do otwarcia nie, ale nie można podać własnych danych, są wpisane jakieś przykładowe i bez hasła są "read only".
 13. Dzięki za hasło, teraz mam trzeci wynik - 12,4 . Czyli zakładam że jest to 12,4 - 12,5. Jak zwykle dziękuję wszystkim za natychmiastowe odpowiedzi Rav
 14. Dzięki za odpowiedzi, ale proszę o uściślenie: Toolkit piwowara wymaga podania hasła, ale patrząc na przykład jest to mniej więcej metoda wg Elroy. Na mojej skali jest 1,050 SG = 135 g/l - taki miałem odczyt startowy. I teraz dzieląc 50/4 = 12,5 (wg Elroy) dzieląc 135/10 = 13,5 (wg leszcz007) To która metoda przeliczenia daje lepszy wynik?
 15. Witam Nastawiłem swoją pierwszą warkę. Przed zadaniem drożdży chciałem zmierzyć blg. I tu konsternacja - balingometr który mam posiada 3 skale - żadna to nie blg: - potential % alcohol - approximate sugar grammes per litre - specific gravity Jak to przeliczyć na blg? Czy skorzystać z ilości gram cukru na litr i podzielić przez 10 czy obowiązują jakieś inne wzory? Rav
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.