Jump to content

Singer

Members
 • Posts

  171
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  "Stary Hotel"
 • Rok założenia
  09.2013
 • Liczba warek
  10
 • Miasto
  Nadole,pomorskie,Kaszuby

Kontakt

 • Imię
  Grzegorz

Recent Profile Visitors

1136 profile views

Singer's Achievements

 1. proponuję kreta..! Domestos czy też cif zostawia jednak mnimalny zapach
 2. ciekawe czy MENU jest tylko po rusku czy jest inny wybór..?
 3. Wpadłem po długim niebycie i widzę że mój C700 ma już następcę. W zwiążku z tym mam pytanie czy ma ktoś instr. obsługi c700 lub c900? znalazłem jakiś czas temu jakąś ruską i wbił mi się na kompa jakiś trojan który mi rozwalił wszystko. Efekt jest taki że nie umiem ustawić(uruchomić) swojego REXa.
 4. He, wczoraj otworzyłem swoje piwko z grudnia 2015 roku. Oczywiście niepasteryzowane. Kolor bez zmian. Bogaty bukiet. IBU OK. Nasycenie ciut za duże ale OK. Leżakował w garażu czyli wahania temperatur takie jak na zewnątrz. Czyli..?
 5. Czy zamarzła ci gęstwa w całej objętości? Czy tylko lustro płynu ci skuł mróz? Tak czy inaczej rozmroź to na delikatnym ogniu do temp. 18 - 20 st. C daj nowe drożdże i czekaj. A tak na marginesie... dodałeś drożdży do brzeczki i co się stało, że zamarzło? Nie wstawiłeś do pomieszczenia? Czy ogrzewanie ci wysiadło...? Bo nie rozumiem...
 6. Taaa, powariowali z cenami kegów od jakiegoś czasu. Zrobił się ruch na tym rynku i cena poszybowała... Poza tym osobiście doszedlem do wniosku, że keg się ciężko nagrzewa(nad gazem) i w związku z tym chyba przejdę na zwykły gar nierdzewkę i wrócę do tradycyjnego warzenia. Wolę zabawę z garami.
 7. Pewnie mają... nie znam się na tym aż tak bo bardzo rzadko warzę. Stąd moje wątpliwości. Na początku przygody z warzeniem popełniłem kilka warek w krótkim czasie a potem coraz rzadziej i rzadziej tak więc praktycznie teraz muszę zaczynać wszystko od początku. Wczoraj uwarzyłem 30 literków mojego pierwszego piwka( było rewelacyjne, w typie piwa ciemnego ale nie porter) za chwilę dodam S-04 i kolejne zamierzam popelnić dzisiaj ale jakieś jasne ( może pils...?) Ten arkusz to też na 20 litrów?
 8. Dzięki bardzo. Czy to dotyczy wszystkich gat. chmielu? Chodzi mi o ten przelicznik 243GPH...
 9. Aby obliczyć ilość chmielu goryczkowego wystarczy podzielić 243GPH przez ilość alfa-kwasów jaki ma chmiel, któy chcemy użyć. Dla przykładu, jeśli chcemy użyć chmielu Marynka, który ma 6.5% alfa-kwasów dzielimy 243/6.5 = 37.4g Ilość chmieli aromatycznych nie trzeba przeliczać, gdyż nie mają istotnego wpływu na poziom goryczki. Gdzieś to wyczytałem jednak moje pytanie brzmi na ile litrów gotowego piwa jest takie wyliczenie? Pozdrawiam
 10. Ja oddaję pani od której kupuję jajka... czasem zanoszę do lasu do paśnika. Zjadają to dziki i sarny... Trzeba się dzielić..!
 11. Ja odradzam bo jestem przeciwnikiem utrzymywania (budowania ich potęgi) komuchów. Moje mieszadło wykonał kolega "mundex" z forum. Banalnie proste, doskonale sprawne i tanie. POLECAM
 12. CZeść, witam... Panowie. Chciałbym wykombinować lodówkę na fermentację piwka. Rozumiem, że w lecie ona musi chłodzić natomiast zimą powinna grzać. Myślę, że tu się zgadzamy. Rozumiem przez to, że lodówka musi być sprawna, tzn; że musi mieć sprawną sprężarkę. Jeśli chodzi o podnoszenie temperatury to czy można wykorzystać poduszkę lektryczną w połączeniu oczywiście z jakimś prostym regulatorem temperatury? Co o tym myślicie?
 13. Singer

  najlepszy termometr ?

  Ok, rozumiemTylko pytałem.
 14. Singer

  najlepszy termometr ?

  kupowałeś już tam coś? Bo jeśli tak to czy kupiłbyś mi to a ja przesłał bym ci kasę z góry po kursie jaki ustalimy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.