Jump to content

Belze

Members
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Belze

 • Birthday 11/14/1985

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BlackEar
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  Warszawa Tarchomin/Nowodwory

Recent Profile Visitors

406 profile views
 1. Belze

  Belze

 2. Belze

  grainfather

  Znalazłem wczoraj w necie Brewie (http://brewie.org/) i zasiało to we mnie ziarno wątpliwości, czy tego bym nie wolał...
 3. Belze

  grainfather

  (...) Panowie. Bardzo Wam dziękuję za recenzję. W takim razie będę musiał rozszerzyć budżet o hoppy spider i thrumomenter
 4. Belze

  grainfather

  Może już więcej osób ma GF i zechce się podzielić uwagami? Mam ochotę sprawić go sobie, ale ostatnio pojawiło się sporo alternatyw, może jest coś innego wartego zainteresowania?
 5. Odświeżam wątek. Jako że po dłuższym czasie wracam do piwowarzenia; obecnie w innych warunkach (dom) - potrzebny mi był taboret. Zakupiłem na allegro model sahara. Instrukcja w nim po arabsku, więc złożone tak jak mi się wydawało. Wątpliwość budzi konstrukcja u spodu taboretu - 3 szczeliny plus 3 otwory na śruby - czy tak to ma wyglądać a jeśli tak to w jakim celu? Rysunek poglądowy z innej aukcji, ale model widzę wygląda identycznie jak sahara: http://genfoto.org/images/all52bd6392de804/thdscf6150.jpg
 6. Nie zawsze sędziowie wiedzą co jest przyczyną wady i jak to opisać. U mnie wadą były pierwsze oznaki utlenienia, a dostałem informację że powinienem zmienić sposób wędzenia słodu (słód weyermann). Jednak faktycznie - czasu mieli nie dużo, za to próbek pewnie bardzo dużo - nie wieszajmy psów na nich.
 7. Mam jedno wolne miejsce w samochodzie. Wyjazd jutro - w czwartek - około 9:45 Metro Młociny.
 8. Moje "we" piątek a potwierdzenia brak... OT: Akurat forma "we czwartek" jest tak samo poprawna jak "w czwartek"
 9. Moje dotarły we czwartek, w niedzielę dostałem maila z potwierdzeniem.
 10. Odświeżam. Już nie dużo czasu więc warto by przyspieszyć temat; patrząc na osoby zainteresowane, może udało by się zebrać 8-9 os. w celu wynajęcia busa. Są chętni?
 11. może nas więcej będzie - tak z kilka osób ? ja też zostałem na lodzie, szkoda że taki mały odzew był.
 12. 1. Elroy - Tomek (sobota) 2. BuDeX - Łukasz (piątek + sobota) 3. Undeath - Krzysztof (piątek + sobota) 4. Bimbełt - Marcin (piątek + sobota) 5. Tadzik - Piotrek (piątek + sobota) 6. Qxa - Adrian (piątek + sobota). 7. wyvern - Marek (piątek + sobota) 8. Quentin - Tomek ( piątek i sobota ) 9. maku13 - Maku (piątek i sobota) 10. DonZ - Maciek (sobota) 11. Usiu - Łukasz (piątek + sobota) 12. Ben3dikT - Krzysiek (sobota) 13. Voitas - Wojtek (sobota) 14. Czejen - Radek (piątek i subota) 15. Przemyss -Przemek (piątek, sobota) 16. Ściana - Wojtek (piątek, sobota) 17. Goral89 - Mateusz (piątek, sobota) 18. Yanek - Janusz (piątek, sobota) 19. Olgierd - Olek (sobota) 20. Stasiek - Jacek (2 dni) 21. Lechu - Leszek (2 dni) 22. Infam - Krzysiek (2 dni) 23. Pepek84 - Piotrek ( 2 dni ) 24. prusak - Jarek (sobota) 25. olo333 - Olek (sobota) 26. szewiec - Adam (piątek + sobota) 27. Belze - Kamil (piątek + sobota)
 13. Zalałem whiskey+wódka, potrzymałem 2 dni, zlałem na cichą. Dzięki za odpowiedź!
 14. Cześć Wymyśliłem że zrobię sobie Waniliowo-Czekoladowy Milk Stout. Jestem już po burzliwej, trochę przydługawej, ok 10 dni, czas zlać na krótką (4dni) cichą z dodatkami. Planuję dać na 4 dni śrutę kakaowca (150g na 25l) oraz na 2 dni wanilię w laskach (100g). Jakkolwiek wanilia próżniowo zapakowana będzie mogła zostać od razu dorzucona do fermentora, to jednak z ziarnami mam dylemat. Przelanie przez wrzątek spowoduje, że uleci mi sporo aromatu. Jak poprawnie dorzucić ten dodatek na cichą?
×
×
 • Create New...