Jump to content

Kamot1

Members
 • Posts

  237
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Kamot1 last won the day on January 20 2020

Kamot1 had the most liked content!

3 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BROWARMIAK
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  dużo
 • Miasto
  Olsztyn

Kontakt

 • Imię
  Artur
 • Strona www
  http://wm.pspd.org.pl

Recent Profile Visitors

1448 profile views

Kamot1's Achievements

 1. Cześć Wszystkim, chciałbym wyjaśnić kilka słów na temat tego opóźnienia. Przede wszystkim wybaczcie, ale nie śledzę forów internetowych, bo po prostu nie mam na to czasu. Dostałem info od 2 osób, że piszecie o mnie i o zaległych słodach z VM. Tak jest/było opóźnienie za co serdecznie przepraszam. W momencie gdy podjąłem pracę w firmie Viking Malt (wrzesień 2019) nie znałem jeszcze tego tematu. Jak to z nową pracą potrzebowałem trochę czasu na wdrożenie się i dowiedziałem się, że są problemy z realizacją zaległych nagród. W sumie, to jako prezes PSPD wiedziałem, że VM wspiera wszystkie nasze konkursy piw domowych, ale nie wiedziałem nic o współpracy z Bractwem Piwnym w tym zakresie. Dopiero na początku/połowa października dostałem maila od Zbyszka Kabzińskiego, że są słody do zrealizowania. Przy okazji wyszła sprawa, że musimy zmienić dostawcę naszych słodów w ramach realizacji nagród konkursowych (my jako VM nie mamy możliwości dosyłania do Was słodów indywidualnie) i rozpocząłem rozmowy z Marxam Brewing. Ustalenie wszystkich warunków trochę trwało i zbiegło się z końcówką roku, długą przerwą świąteczną itd. W sumie, to już w listopadzie informowałem Zbyszka, że będzie opóźnienie, więc jest mi przykro, że nie dostaliście info wcześniej. Obecnie sprawa już jest dograna w całości - dopiero w zeszłym tygodniu dostałem od Zbyszka Kabzińskiego (organizator konkursu) pełną listę zwycięzców, którą przesłałem do Marxamu w piątek. Marxam na dniach będzie się z Wami kontaktował i dosyłał nasze słody. Obecnie sprawa z mojej strony jest dograna w całości i mam nadzieję, że nie będzie już więcej opóźnień w realizacji nagród za konkursy piw domowych. p.s. W razie czego piszcie/dzwońcie do mnie bezpośrednio, bo ja naprawdę nie śledzę wątków na forach internetowych i nie jestem odpowiedzialny za konkursy. Moja rola polega tylko na przekazaniu i zatwierdzeniu listy zwycięzców jaką dostaję od organizatora. Warunki realizacji nagród są już w pełni dograne.
 2. Wojtku, ja również nie rozumiem tego zaogniania konfliktu i podgrzewania atmosfery. Kilka faktów: w czerwcu 2016 było spotkanie WOT z Wojtkiem, podczas którego przekazano mu zastrzeżenia co do organizacji konkursu - spotkanie trwające ponad 2 godziny zakończyło się mało owocnie, bo podczas późniejszego konkursu w listopadzie 2016 mało z tych uwag zostało wcielonych i nadal konkurs miał problemy z dostosowaniem się co do zasad PSPD, mimo wszystko Komisja Techniczna postanowiła uznać konkurs do rankingu pucharowego Wielkopolski OT postanowił wycofać się ze współpracy w tegorocznym konkursie, po tym jak ich zalecenia nie zostały wzięte pod uwagę w zeszłym roku wątpliwość budzi obsada komisji oceniających piwa —> zapraszani są pracownicy Kompanii Piwowarskiej (KP), którzy pomimo dobrych umiejętności sensorycznych mają małe pojęcie na temat stylów piwa, rozumieniu co to jest styl piwa oraz umiejętności wypełniania metryczek —> przypominam, że w konkursie nie chodzi o to aby wykryć jak największą ilość wad w piwie, a o umiejętne opisanie piwa, danie jak najlepszej informacji zwrotnej piwowarowi na temat jego piwa i przede wszystkim czy dane piwo trafia w deklarowany styl. Podczas konkursu doszło do sytuacji podczas eliminacji, gdy to Panie z KP oceniając RIS otwarcie przyznawały się, że w ogóle nie znają tego stylu - jedna nawet wcześniej go nie piła - i przegłosowały sędziego PSPD, aby przepuścić piwo do finału, które było „po prostu dobre”, ale nie w stylu w wewnętrznej dyskusji OT pojawiło się więcej zastrzeżeń co do współpracy, ale w sumie najważniejszym argumentem była trudność w komunikacji z organizatorem. Po tym co się tutaj dzieje tym bardziej rozumiem decyzję lokalnego oddziału o wycofaniu się z konkursu. Wojtku rozmawiałem z Tobą telefonicznie i próbowałem wyjaśnić kwestie konkursu - informowałem Cię o roli zarządu, że nie wywieramy na nikogo presji i w ogóle nie ingerujemy w oddziały lokalne, ale moje argumenty nie trafiały do Ciebie, bo skupiałeś się na swoich racjach. Poinformowałem Cię także, że opracujemy oświadczenie, prześlę Ci je do wglądu przed publikacją, wysłałem Ci nawet smsa, że masz treść na mailu i zależy mi na jak najszybszym jego opublikowaniu. Ponad 2 godziny czekałem na jakąkolwiek reakcję - jeżeli nie mogłeś zapoznać się z treścią, to trzeba było zadzwonić/wysłać smsa, z taką informacją. Po ponad 2h bez reakcji opublikowaliśmy swoje oświadczenie. Nie chcieliśmy zwlekać, bo uderzałeś mocno w PSPD, a sprawa się rozkręcała osobiście boli mnie, to że w kolejnym swoim oświadczeniu zaczynasz nas obrażać i nam ubliżać - nazywasz nas urzędnikami, nadal forsujesz swoje teorie, insynuujesz jakieś spiski, zakulisowe zagrania i naciski oraz półprawdy - nie dociera do Ciebie żadne tłumaczenie. ​Następnym razem proponuję spojrzenie na sprawę na chłodno i nie publikowanie emocjonalnych wystąpień.
 3. Szanowni - jesteśmy po rozmowach z członkami Komisji Technicznej PSPD oraz organizatorem MKPD Jankiem Krysiakiem. Konkurs ten jest dość specyficzny, bo związany jest z imprezą organizowaną przez miasto, która raz trafia się na koniec czerwca, a raz odbywa się na początku lipca. Jest to akurat dość niefortunny okres końca/początku sezonu pucharowego PSPD. Data konkursu jest uzależniona od daty imprezy miejskiej, bo Janek chcąc utrzymać współpracę z miastem oraz otrzymać dodatkowe wsparcie jest zobligowany do współdziałania z władzami lokalnymi. Ustaliliśmy z KT oraz organizatorem MKPD, że bez względu na datę konkursu będzie on zawsze zaliczany do sezonu kończącego się w czerwcu danego roku. Nie chcemy, abyście czuli się poszkodowani podczas planowania swojego sezonu pucharowego, więc mam nadzieję, że takie rozwiązanie problemu przypadnie Wam do gustu. Początkowa decyzja Komisji Technicznej o zaliczeniu tegorocznego konkursu do nowego sezonu pucharowego wiązała się tylko z chęcią przestrzegania zasad regulaminowych przez komisję, a w żadnym wypadku nie była powiązana z chęcią manipulowania wynikami końcowymi. Wszystkim nam zależy na poczuciu sprawiedliwości i komfortu piwowarów oraz na trwałości Pucharu PSPD, bo wiążemy z nim duże nadzieje na przyszłość i zamierzamy rozwinąć do większego formatu. Zarząd PSPD wystąpił tutaj w roli mediatora - żadne decyzje nie zostały narzucone, a są wynikiem wypracowanego kompromisu. Mam nadzieję, że zaproponowane rozwiązanie będzie właściwe dla całej sytuacji i rozwiąże drobne nieporozumienie. PSPD powstało dla piwowarów domowych, którzy chcą rozwijać swoją pasję, naszym celem jest integrowanie całego środowiska i zawsze możecie liczyć na naszą przychylność i współpracę. Z poważaniem Artur Kamiński Wiceprezes Zarządu PSPD
 4. Proszę o wyciszenie emocji... Nas też ta sprawa troszkę zaskoczyła. Żadne decyzje nie są ostateczne i jeszcze nie zostały do samego końca podjęte. Dajcie nam - zarządowi - prześledzić sprawę, pogadać z organizatorem, KT i innymi osobami. Teraz jeszcze każdy z nas jest w pracy i naprawdę nie mamy czasu na zajęcie się tym tematem na gorąco. Z pewnością zareagujemy jak najszybciej, bo nam także zależy na przejrzystości i jasności zasad, na Was - piwowarach i na dobrej atmosferze całego przedsięwzięcia. Dajcie nam chwilę czasu i nie snujcie teorii. Wszystko klarownie Wam wyjaśnimy.
 5. Zarząd PSPD nie wie nic na temat przesunięcia klasyfikacji tego konkursu i zmiany reguł w trakcie sezonu. Podjęte kroki nie zostały z nami uzgodnione i skonsultujemy się z Komisją Techniczną celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Bardzo proszę o odrobinę cierpliwości. Poinformujemy Was o całej sprawie po jej zbadaniu.
 6. Jeszcze nie do wszystkich. Kolejna runda telefonów jutro.
 7. Cześć wszystkim. Wybaczcie za brak wyników natychmiast, ale to nie jest takie proste. Pozwólcie na kilka słów wyjaśnienia. Butelki konkursowe są kodowane podwójne: raz na eliminacje, a potem na finał. Rozkodowanie tego trwa długo, bo jest robione ręcznie przez Michała Jaskólskiego, jest robione dokładnie, żeby nie było błędów i to wszystko trwa. Dodatkowo nie wszystkie funkcjonalności systemu komputerowego udało się wykorzystać na nasze potrzeby (też go testujemy), stąd ręczna robota. Podczas eliminacji i finałów było naprawdę bardzo dużo roboty, która była robiona dokładnie, aby wybrać najlepsze piwa - zwróćcie uwagę na dotychczasowe nazwiska finalistów, które zostały ogłoszone. Najlepsi Piwowarzy Domowi w Polsce. Kolejna rzecz - my naprawdę jesteśmy tylko ludźmi, konkurs organizujemy bez wynagrodzenia wypłacanego komukolwiek, musimy brać pod uwagę nasze prywatne życie i pamiętajcie, że do Cieszyna wszyscy mamy bardzo daleko. Ja obecnie jadę w pociągu do Olsztyna i nie mam dużego komfortu pracy, a będę w domu dopiero po 21. Rozumiem Waszą niecierpliwość, bo sami podgrzewamy atmosferę, ale po to jest oficjalne ogłoszenie wyników 09.06 abyśmy mieli czas na wszystko. Niektóre osoby mogą spodziewać się jutro i przez najbliższe dni telefonów od mnie lub Michała ze "specjalnym" naciskiem na przyjazd na ogłoszenie wyników Poza tym jest jeszcze naprawdę wiele innych spraw do ogarnięcia, których Wy nie widzicie, a trzeba zrobić. Zrozumcie nas, że po prostu nie wyrabiamy się ze wszystkim i potrzebujemy czasu. Nikt nie obiecywał wyników w 5' po konkursie, ale zdaję sobie sprawę z oczekiwań. Pozostaje przeprosić za opóźnienie i poprosić o odrobinę cierpliwości.
 8. Czerwiec to jest wysyp festiwali, konkursów i eventów piwnych, więc nigdy nie wpasujemy się w datę, aby wszystkim pasowało. Niestety nie da się tego wszystkiego pogodzić
 9. W zeszłym roku mieliśmy odstęp 2 tyg. od konkursu, do ogłoszenia wyników i było marudzenie, że pewnie fałszujemy wyniki W tym roku pamiętaj, że 15.06 jest święto, które powoduje wydłużony weekend i pewnie połowa Warszawy wyjedzie po słoiki do domu, więc frekwencja byłaby jeszcze niższa. Stąd decyzja na 09.06 - piątek - szybciej po konkursie i przed długim weekendem. Chcieliśmy też robić imprezę w sobotę, ale jednak knajpy w WAW mają żniwa w sobotę i nie bardzo chcieli nas wpuścić tego dnia, a tak to w piątek jest też przed weekendem i mamy cały lokal dla siebie. Browar Zamkowy z Cieszyna także nas mocno wspiera, więc będzie jakiś mały poczęstunek i być może jakieś piwo dodatkowo. Ustalam szczegóły.
 10. Cześć wszystkim - właśnie zaktualizowałem wszystkie wpłaty z wpisowym na konkurs. Przepraszam, że nie zrobiłem tego wczoraj, jak obiecywałem, ale nie samym piwem człowiek żyje i mi się dzień trochę skomplikował. Do osób, których wpłat nie otrzymałem wysłałem maila. Podczas samego konkursu planujemy uruchomić transmisję online z oceny piw podczas eliminacji i finałów. Być może zrobimy także coś bardziej interaktywnego, abyście zobaczyli jak to wygląda na miejscu. Będziemy o tym informować, a transmisja będzie na Facebooku. W imieniu Zarządu PSPD pragniemy Was oraz wszystkich członków i sympatyków PSPD zaprosić na Uroczystą Galę Ogłoszenia Wyników jubileuszowego XV Konkursu Piw Domowych 2017. 9 czerwca poznamy zarówno tegorocznego Grand Championa, jak i zwycięzców i laureatów poszczególnych 10 kategorii. Po części oficjalnej przewidujemy Strefę Piwowara Domowego (zabierzcie swoje piwa ze sobą!), małe animacje, poczęstunek oraz afterparty. Będzie nam niezmiernie miło gościć Was na najważniejszym wydarzeniu piwowarstwa domowego w Polsce. Prosimy też o przekazanie informacji i zaproszenia dalej. Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników jubileuszowego XV Konkursu Piw Domowych 2017 odbędzie się w Warszawie 9 czerwca (piątek). Początek o godzinie 19:00 w klubie Bardzo Bardzo - ul. Nowogrodzka 11. Zapraszamy! Więcej informacji: - http://pspd.org.pl/2017/05/23/ogloszenie-wynikow-konkursu-piw-domowych-pspd/ - https://www.facebook.com/events/130840954139629/?fref=ts
 11. Aktualizowałem wpłaty we wtorek 23.05 ok. godz. 14:00 - być może jeszcze Twój przelew nie dotarł do tego czasu. Następna aktualizacja będzie w poniedziałek, więc proszę o odrobinę cierpliwości - chcę poczekać na wszystkie przelewy z tego tygodnia i zrobić to już na raz. Swoją drogą nie martwcie się - nie zdyskwalifikuję nikogo bez wcześniejszego kontaktu z tą osobą (chyba, że to będzie Tadzik, bo on już swoją szansę wykorzystał rok temu ), więc każdy ma szansę zostać Grand Championem. Powodzenia.
 12. Nie niejasno to zostało napisane trochę Też tak nakleiłem a potem poprawiałem. Tadzik - swoją drogą - co Ty tak mało piwa zgłosiłeś w tym roku? p.s. jeszcze dobra rada... postaraj się nie zapomnieć opłacić wpisowego
 13. Piwowarzy! Zaktualizowałem właśnie wszystkie wpłaty za zgłoszenia konkursowe dokonane do dnia dzisiejszego włącznie. Sprawdźcie swoje konta i w razie błędów proszę o kontakt. Swoją drogą - zgłosiliście 447 piw z 283 browarów domowych. Osobom, które nie opłaciły swojego zgłoszenia do dnia dzisiejszego przypominam o wpłatach.
 14. Główne konto było zakładane w Rzeszowie, a potem subkonta były dodawane w Warszawie, więc czasem może się tak wyświetlać. Tak to jest poprawny numer konta. Wszystkie wpłaty konkursowe na nie idą i są księgowane.
 15. Wszystkie wpłaty są księgowane przeze mnie ręcznie i były uaktualnione do dnia 16.05. Czekałem do wczoraj na zamknięcie terminu zgłoszeń i dzisiaj będę księgował kolejne wpłaty (właśnie oczekują na wyciąg od księgowej). Do wieczora wszystko powinno zostać juz zaktualizowane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.