Jump to content

artudittu1989

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About artudittu1989

 • Birthday 03/15/1989

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar V piętro
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  33
 • Miasto
  Kielce

Recent Profile Visitors

620 profile views
 1. Witam i prosze o poradę. Wczoraj uwarzyłem APA. Brzeczki wyszlo mi 17L o tem. 19°C. Fermentor trzymam w tekturowym pudle, uzbrojonym styropianem od wewnątrz. Dla obniżenia (lub dla jak najdłuższego utrzymania) temperatury włożyłem do pudła butelke z dwoma litrami wody o tem. 2°C. Biorąc pod uwagę spora powierzchnie bezpśredniego kontaktu butli z fermentorem jak obliczyć o ile tem. brzeczki może się zmienić??
 2. Prędzej czy później i tak będziesz musiał zainwestować w coś większego, wiec może warto zrobić to teraz żeby oszczędzić sobie nerwów.. Teoretycznie możesz posługiwać się takim garnkiem, dolewając wody do stanu 20L po gotowaniu a przed zadaniem drożdży. Jednak ja bym polecił sprawić sobie coś większego, niekoniecznie nowego..
 3. Ja też używam Grety. A kapslownicę młotkową kupiłem tylko tak na wszelki wypadek gdyby podczas butelkowania poczciwa Greta odmówiła posłuszeństwa. Już teraz trzeszczy jakby miała zaraz się rozpaść Gdyby się tak przytrafiło to mógłbym zostać z częścią piw nie zakapslowanych a tak to mam zabezpieczenie
 4. Ja bym postawił na jasny płynny 1,2 kg a do refermentacji po prostu zwykły cukier. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na ekstrakt bo z cukrem będzie równie dobry efekt.
 5. Dzięki, wyjeżdżam w pon. na tydzień i wolałem rozlać piwo wcześniej. Teraz jestem pewny, że już mogę.. Dzięki wielkie! Za ortografię sorry, poprawie się.
 6. Powitać To moj pierwszy wpis i mam nadzieje, że bedzie ich coraz wiecej. Jednak nie koniecznie chciałbym żeby były ona spowodowane problemami przy kolejnych warkach... Także witam! Problem polega na tym, że nie wiem czy już mogę butelkować.. Piwo, które uwarzyłem to zestaw surowców na Przeniczne Ciemne 12'BLG (20L) z twojbrowar.pl. Brzeczka przed zadaniem drożdży (Fermentis Safale US-05) wyszła mi 13'BLG ,fermentacja po planowanych 10 dniach stanęła na poziomie 4'BLG.. Przetrzymałem ją jeszcze 10 dni ale nadal jest 4'BLG.. Podejżewam ,że już nic tu sie nie wydaży i mogę but
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.