Jump to content

mapajak

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

 1. Rafał - gratulacje. Piękna wygrana. Jestem wśród nielicznych szczesliwych - zwycięskie piwo jest w mojej piwniczce. Degustacja jutro, juz sie nie mogę doczekać. Gratulacje dla wszystkich laureatów.
 2. Śledzę ten wątek, bo bardzo mnie interesuje. Wena, dość często jesteś w browarze w Cieszynie. Z Chorzowa masz 75 km. Zastanawiam się jak by to wyglądało, gdyby wygrał piwowar np. z Gdańska.
 3. W końcu i ja się doczekałem: Porter Bałtycki Porter zakodowano jako I-12, również jako 12-te wniesiono pod ocenę Jury w Żywcu Uzyskało ocenę 3,76, co dało mu II lokatę. Uwagi krytyczne Jury: nieco przegazowane, barwa zbyt jasna Roggenbier Żytnie zakodowano jako IV-16. Przeszło eliminacje wstępną i w konkursie podano je do oceny Jury jako piwo 10-te w kolejności. Uzyskało ocenę 3,93, co dało mu VI lokatę. Krytyczne uwagi Jury: przegazowane. Lekko kwasowy, winny bukiet, cierpkie. Pilzner Bohemski Pils oznaczono jako V-24. Pokonał próg eliminacji i wystąpił w Konkursie jako 6-t
 4. Do litery P jak maPajak jaszcze nie dojechali. Umieram z ciekawości.
 5. To warek będzie więcej niż jedna? Podaj więcej szczegółów, jestem bardzo ciekawy.
 6. Powinna wyjść z tego solidna 12-ka.
 7. Prośba do wszystkich, jak podajecie ilość chmielu to piszcie czy szyszki czy granulat, bo to nie to samo. 30 g szyszek marynki na 20 litrów piwa będzie dobrze, ale granulatu to już tylko 20 g.
 8. Dlaczego nie 4 kg pilźnienskiego? Co wniesie do piwa dodatek 2 kg pale ale?
 9. Nie sądzę. Powiem więcej ono może nawet być pasteryzowane. :rolleyes: Czy wynika to ze względów technicznych tzn. jest jakiś problem z rozlaniem niefiltrowanego piwa w browarze?
 10. Ciekawe czy piwo Weny z browaru Cieszyn będzie niefiltrowane i refermentowane w butelce?
 11. Gratulacje dla wszystkich laureatów. Szczególne dla Weny. Nagroda Grand Prix poszła w najlepsze ręce!
 12. Pracowity masz dziś dzień. Ja sezon zakończyłem wczoraj, wracam do warzenia w październiku. Dziś wielkie sprzątanie w piwnicy. Gadamy na dwa fora.
 13. U mnie też. Są zdecydowanie lepsze niż chwalone przeze mnie wcześniej Budvary.
 14. Zerknąłem w notatki. Uwarzone 17.01, rozlane 22.02. Drożdże zadaję w temperaturze pokojowej i tak trzymam do pierwszych oznak fermentacji. Fermentowane w niskiej temperaturze - ok. 10 st. C. Stężenie końcowe 4 Blg. Do rozlewu dodałem 30 g cukru na 10 l. piwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.