Jump to content

Browariat

Members
 • Posts

  244
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Browariat

 1. W pełni popieram. Przy planowaniu warek (niekiedy dużo wcześniej, a więc wtedy kiedy przymierzam się do zamawiania kompletu surowców na kilka warek na raz) powinna być możliwość jakiegoś zdejmowania z magazynu albo lepiej oznaczania stanu zablokowanego/zarezerwowanego na daną warkę. W ten sposób po stworzeniu przepisu-warki do uwarzenia wiem ile pozostało mi składników na planowanie kolejnej. W obecnej postaci zautomatyzowany magazyn mi nie daje nic, bo mam z niego tyle że wiem ile czego w nim jest po zakończeniu warek.
 2. Przy myciu gara po warzeniu, zanim włączę pompę to dmucham w wylot u góry a woda od dołu wypycha ewentualne fafoły.
 3. 1. Bo jest to zupełnie niepotrzebne 2. Bo pompa nie jest przystosowana do pracy przy temperaturze 100st.C
 4. Browariat

  Browariat

 5. Proponuję po prostu obok okienko i wpisujemy albo w blg albo w brix :-) Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 6. Popieram poprzednika redlum, to jedno z podstawowych pól które powinny w tym miejscu być Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 7. To się nie sprawdzi, osadów i chmielin jest na tyle dużo (szczególnie gdy dojdą osady wytrącone przy chłodzeniu) że zapchają każdy hopstoper/spider przy tej konfiguracji. Bez filtrowania zapcha się natomiast pompa (doświadczyłem).
 8. Do whirlpoola wykorzystujesz wbudowaną pompkę + jakaś inna końcówka na wylot od góry ... czy tylko kręcisz łygą ? Jak chmielisz to pompa pracuje ? Wbudowana pompka jest za słaba aby odpowiednio nakręcić. Używam łygi, rozpędzam jak się da i idę na kawę. Po powrocie gotowe, lekko otwieram kranik i powoli napełniam fermentor, przy okazji się napowietrza. Kopczyk pozostaje na dnie. Instrukcja obsługi odradza używania pompy podczas gotowania więc przy chmieleniu jej nie używam, nie chcę kusić losu.
 9. Fajne i solidne rozwiązanie. Jednak jako użytkownik tego kotła odradzam gdyż oba te hopstopery są kompletnie niepotrzebne. Po zrobieniu whirlpoola po chłodzeniu robi się piękny kopczyk, który doskonale odsłania wlot do kurka i naprawdę praktycznie do samego końca da się zlać brzeczkę bez naruszania go. Dodatkowo mamy mniej jedną rzecz do mycia.
 10. Po dłuższym okresie użytkowania potwierdzam jeszcze raz że ten produkt jest znakomity. Dodatkowo miałem okazję poznać podejście Pana Patryka do klienta w zakresie kontaktu i obsługi posprzedażnej, bo dalece niewłaściwe byłoby określanie mojego drobnego problemu reklamacją. Podejście do klienta zatem oceniam: wzorowe. Jestem zachwycony kontaktem, sposobem realizacji oraz osiągniętym efektem. Pozdrawiam
 11. Cześć, możesz usciślić jak wyglądało zacieranie pierwsze a jak drugie, to które nie wyszło? Czy w drugim podejściu brzeczka lała się na górne sito czy na rurkę przelewową. Inna sprawa to dobranie ilości wody do słodu - bez cyrkulacji znane są proporcje wody i słodu w zacierze, tutaj część wody zawsze znajduje się poza koszem więc zacier niby gęsty a enzymy rozcieńczone bardziej niż w normalnej kadzi zaciernej. Pierwsze i trzecie zacieranie, które wyszło: bez przelewania przez rurkę środkową. Drugie zacieranie: brzeczka z pompy wylewana na sito ale również z przelewaniem delikatnym wezbranego przez rurkę środkową.
 12. Warka testowa w celu wyjaśnienia wcześniej omawianego dylematu w fermentorze. Jednoznacznie stwierdzam że podczas zacierania nie ma się przelewać środkową rurką. Wydajność bez korzystania z przelewu wyszła całkiem w porządku. Chodzi więc zatem nie o to aby zaworkiem od pompy regulować nie tak aby trochę się przelewało tylko trzeba strumień ustawić tak aby jeszcze się nie przelewało. Rurka środkowa jest to w mojej opinii jako przelew awaryjny. Sprzęt fajny, robi co trzeba w bardzo wygodny sposób. Jedyne co, to trzeba uważać aby go nie poobijać bo nie jest to pancerne urządzenie. Garść wskazówek co do ustawiania programów, taki tryb sprawdza mi się najbardziej: - S1: 2500W 1min podgrzewanie wody do temp. zadania śruty słodowej - S2: 2000W xmin podgrzewanie do 1 przerwy i utrzymywanie temp. 1 przerwy (2000W zapewnia podgrzewanie ok.75sek/1st.C i mniej przypala mąkę na dnie niż przy 2500W) - S3: 2000W xmin podgrzewanie do 2 przerwy i utrzymywanie temp. 2 przerwy - S4: 2000W xmin podgrzewanie do 76st.C i utrzymywanie temp. - S5: 2500W 1min podgrzewanie do 100st.C (odrębny program w dużą mocą aby w rozsądnym czasie podgrzać do gotowania podczas wysładzania. Daje się zauważyć tu już straty wynikające z braku izolacji - im cieplej w środku tym wolniej idzie podgrzewanie) - S6: 1700W 60min gotowanie (ta moc przy zamkniętej pokrywce daje w sam raz "rolling boil". Utrzymywanie gotowania na tyle mocne że wystarczająco intensywnie dmucha parą przez otwór jak w czajniku a wystarczająco małe aby ciągle nie kipiało). Uwaga 1700W tylko do utrzymywania gotowania od ok 98st.C - na doprowadzanie do gotowania z niższej temperatury to za mała moc)
 13. Właśnie jestem po warce z wykorzystaniem rurki przelewu środkowego. Zaworkiem stłumione tak aby nie za mocno nie za słabo się przelewało. Muszę wycofać swoje przekonanie że tak należy zacierać - wydajność wyszła fatalna. W poprzedniej warce gdy przelew był na lustrem cieczy - wydajność normalna. Zamawiam drugi zestaw identycznych surowców - zatrę drugi raz bez korzystania z przelewu i dam znać jaka jest różnica w wydajności...
 14. Dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem, czuję się przekonany.
 15. Jedyny sensowny powód jaki mi przychodzi do głowy to zmywanie strumieniem wody ze środkowej rurki grzałki na dole. Może chodzić o to aby zmywać z grzałki wymytą i opadłą z młóta mąkę, która (sprawdzone) bez przelewania przez środkowy otwór trochę się przypala.. Ale z punktu widzenia wydajności zacierania wydaje się to szkodliwe albo przynajmniej bez sensu.
 16. Hmm, z tym że czy przepływ zdławiony czy nie, zawsze poziom cieczy będzie taki sam, bo objętość zawartości nie zmienia się. Tym bardziej to dziwne że producent tę rurkę chyba po coś wymyślił. Jeśli to niepotrzebne to chyba zamówię sita wycinane laserowo bez otworu w środku, z grubej blachy bo te w zestawie są z dość mocno cienkiej..
 17. Może mnie oświecicie bo nie rozumiem. Po co na filmach nalano tyle wody że podczas cyrkulacji przy zacieraniu przelewa się do środkowego otworu tylko po to aby od razu wpłynąć na grzałkę przez co w dużej mierze całkowicie omijając zacier? Przecież to chyba powinno chodzić o to aby cała ciecz wpompowana na górę spłynęła w dół poprzez zacier............ Po co w ogóle środkowa rurka?
 18. Witaj, już od ponad roku z sukcesem używam tego śrutownika Patryku. Widzę że piszesz o tym że obecnie są stosowane sześciokątne wałki od strony przyłącza wkrętarki. Ja niestety mam jeszcze okrągłą wersję i coraz trudniej mi zaciskać wkrętarkę - wyrobiło się na gładko i muszę zaciskać bardzo mocno a potem trudno mi odkręcić.. Czy jest możliwość w tej konstrukcji wymiany tej jednej ośki na sześciokątną?
 19. Kocioł warzelny zacierny pompa mieszadło bolecki http://allegro.pl/kociol-warzelny-zacierny-pompa-mieszadlo-bolecki-i6698184713.html
 20. Sprzedam mieszadło z tych lepszych co są do nabycia na piwo.org + kolba 2l + rdzeń Cena 120 zł + przesyłka. Stan idealny.
 21. 4. Czy w magazynie można by dodać przyciski do zmiany kolejności, można by posortować wg EBC itp. 5. Kalkulatory/trzeci tekst od dołu - napisano obiętość 6. Przeskalowywanie przepisu działa, o ile nie zmieniamy wydajności zacierania. Mam inną niż kolega z interesującym mnie przepisem i po zmianie wydajności przeskalowywany przepis się rozjeżdża - zupełnie inne IBU, kolor, itp
 22. Witam, rozpoczynam testowanie - na wstępie gratuluję ilości włożonej pracy. 1. Na wydruku jest kolor w SRM, mimo że w opcjach przeglądarki wybrałem EBC. Czy można zrobić tak aby na wydruku była wybrana w preferencjach jednostka albo obie, jeśli to prostsze? SRM nic mi nie mówią.. 2. Na wydruku brak numeru warki, bardzo by się przydał do układania po kolei w segregatorze, również wiele osób pisze nr na kapslach 3. Czy do magazynu można by dodawać wodę? Jest miejsce w dodatki/inne ale tam tylko jednostki w gramach. Używam wody źródlanej w baniakach i miłoby wiedzieć ile jeszcze w piwnicy jest na etapie planowania.
 23. Ja też mam, wrażenia zupełnie jak poprzednicy. Jedynie co to pręt do przyłączania wkrętarki mógłby być sześciokątny wtedy nie trzebaby tak mocno zaciskać. Ale to szczegół, gratulacje za produkt.
 24. Witam, czy tam jest receptura Guiness Foreign Extra Stout? Czy ktoś byłby tak dobry i zamieścił?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.