Jump to content

myszmen

Members
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

 1. Pisze się na jedną buteleczkę Muszę coś dobrego uwarzyć, żeby było godne wymiany
 2. Zaniedbałem zapiski w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie uwarzyłem 5 warek. Teraz wracam do regularnego zapisywania moich dokonań Wczoraj uwarzyłem jasną pszeniczkę dla rozruszania wyeast 3068 Weihenstephan Weizen. WARKA XVI HEFE WEIZEN Zasyp: Słód pszeniczny 2,25 kg Słód pilzneński 2,0 kg Chmiele: Perle 6,5% a-k 25g Zacieranie: słody + 8l wody - 40C - 30min dolanie 5,5l wrzątku -> 64C - 40min dekokt 5l -> 67C - 25min (miało być 72C) dekokt 6l -> 73C - 15min (miało być 76C) Nie wiem czy zacier, który został w lodówce turystycznej nie wystygł
 3. Jeżeli dobrze zrozumiałem to piwko jest w butelce 4 dni. Według mnie to stanowczo za krótko. Poczekaj chociaż do tygodnia i na dobę wstaw butelkę do lodówki, żeby CO2 się dobrze rozpuściło.
 4. W ostatniej chwili okazało się, że piątek mam wolny od południa i chętnie przyjadę do Wolsztyna. Przemo70 nie będę przeszkadzał jak Ciebie odwiedzę? (muszę się Tobie odwdzięczyć za piwka, które dałeś mi w Hauscie) Jadę tym samym pociągiem co Ty Zdrój. Dosiadam się w Sulechowie.
 5. Szkoda ryzykować dla 200 ml piwa. Ja pobieram piwo (tylko przed cichą i po cichej) za pomocą zdezynfekowanej gruszki. Zasysam i mam idealną ilość do menzurki. Polecam bo jest to wygodne szybkie i wydaje mi się, że dość bezpieczne dla piwa.
 6. Ja z konfiguracją jądra nie mam żadnego problemu tylko dlatego, że uczyłem się właśnie na serwerach. Tam ręczna konfiguracja jądra była koniecznościa, a teraz u siebie tylko czasem się zdarzy, że zapomnę zaznaczyć jakiejś opcji. Ogólnie stawianie gentoo faktycznie trwa tydzień, ale system z okienkami i działającą przeglądarką stawiam w jedną noc. Reszta idzie w trakcie codziennego używania systemu. Zawsze zapominam o jakimś pakiecie, którego potrzebuję "na teraz" i trzeba skompilować conieco co czasami trwa naprawde dużo za długo. To jest jedyny minus tego systemu dla mnie na dzień dzisiejszy
 7. Ja mam poważne probemy z filtracją wężykiem z oplotu. Właśnie jestem w trakcie robienia filtratora z rurek cpcv. Może będzie lepiej. Okaże się w przyszłą sobotę.
 8. Ja kupiłem wężyk z gwintem 3/4 cala więc zależało mi żeby zostawić oryginalne połączenie. Zresztą zajęło mi to kilka minut - chyba więcej zajmuje ciasne owinięcie drutem miedzianym, więc chyba nie ma tu zaoszczędzonego czasu a konstrukcja nie wygląda najsoldniej.
 9. Zrobiłem cydr z soku z lidla i wyszedł zadowalający (mocno wytrawny, ale takie lubie). Robiłem na drożdżach S-04 - żadnych problemów. Dodałem pożywki winiarskiej - może to pomogło. Wyszło super klarowne. Na pewno to powtórzę czekam tylko na promocję soku Początkowa wysoka kwaskowość zmniejsza się w trakcie leżakowania w butelce.
 10. Mam przerobiony fermentor na kocioł warzelny i jakoś plastik wytrzymuje bez najmniejszego problemu. Więc są takie, które wytrzymują.
 11. Na drożdżach od Ciebie dojrzewa monachijskie jasne w butelkach i porter czeka na rozlanie (dam mu jeszcze 10 dni cichej). Wygląda na to, że z nimi wszystko w porządku.
 12. Piwniczka ma się bardzo kiepsko. Wylałem w zeszłym tygodniu dwie warki i załapałem niezłego doła. Do kibla poszedł Foreign Extra Stout i Dubbel (dwie warki z którymi wiązałem największe nadzieje). Piwami tymi miałem się pochwalić na spotkaniu piwowarów w Hauscie. Teraz mam nadzieję, że monachijskie chociaż zdąży się ułorzyć przez 6 tyg w butelce. Generalnie nie jestem zadowolony z częstotliwości mojego warzenia ale nie warzę sam i często mijamy się z wolnymi terminami. Poszukam może coś mi zostało z letniego warzenia
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.