Jump to content

wizi

Members
 • Content Count

  833
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wizi last won the day on January 11

wizi had the most liked content!

About wizi

 • Birthday 12/15/1984

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Ejl
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  42
 • Miasto
  Kobyłka

Kontakt

 • Imię
  Daniel
 • Strona www
  http://www.piwo.org/topic/19865-browar-ejl/

Recent Profile Visitors

1117 profile views
 1. Tutaj: https://www.beertools.com/library/index.php i tutaj: https://brewness.com/pl/recipes możesz wyszukiwać przepisy zawierające określony składnik. Dodatkowo w beertools jest opcja skalowania receptury do twojego litrarzu
 2. Możesz podnieść temperaturę, aby piwo dofermentowało. Piwo sklaruje się samo, bez przelewania na cichą. Ewentualnie jak będziesz pewny, że Blg nie spada możesz obniżyć temperaturę do 3-4 st. C. Dzięki temu drożdże szybko opadną. Nie rób jednak tego, bez pewności, że fermentacja się zakończyła. nie
 3. Fermentujesz w 15,5 st. C to nie masz piany. Jakbyś zaczął w 20 st. C to pewnie zbierałbyś ją z podłogi.
 4. Próbowałeś brzeczki przed chmieleniem? Powinna być słodka. Jeśli tak, to sprzęt, który używałeś do tego momentu możesz wykluczyć. Czy coś oprócz chmielu wrzucałeś do gara po wysładzaniu? Jak myłeś i dezynfekowałeś wężyki itp.? Nie przejmuj się zbytnio smakiem i mętnością przed fermentacją, oceń piwo dopiero po. Jedyne co jest dziwnego to silny słony posmak. Piwo po chmieleniu jest przeważnie gorzkie, czasami z lekko gryzącym posmakiem.
 5. wizi

  Pollbull

  Powodzenia
 6. Też na początku uważałem, że to nic nie daje. Teraz stawiam miseczkę na blaszce poniżej foremek z chlebem, a między nimi zostawiam dużą przestrzeń, aby para wodna miała swobodny dostęp do form z chlebem.
 7. A nie wstawiasz miseczki z wodą do piekarnika? Mi to pomogło.
 8. Im mniej gwałtowna fermentacja tym mniejsza szansa na naprodukowanie nieprzyjemnych produktów ubocznych. Dlatego tak ważna jest kontrola temperatury fermentacji.
 9. Temperatura fermentacji, w szczególności przeczytaj końcówkę drugiego akapitu. https://wiki.piwo.org/Fermentacja_brzeczki#Temperatura_zadania_dro.C5.BCd.C5.BCy_i_fermentacji Butelkowanie: https://wiki.piwo.org/Rozlew#Rozlew_do_butelek.2C_metody_dodawania_surowca_do_refermentacji
 10. Nie powinno się nic z nim stać. Martwymi drożdżami to możesz przejmować się jakbyś trzymał to piwo pół roku lub dłużej.
 11. Sprawdź za kilka dni. Jak się nie zmieni to butelkuj
 12. W jakim celu? Zamierzasz chmielić na zimno i wcześniej chcesz zebrać gęstwę? Robisz piwo pszeniczne, w którego przypadku przelewanie na cichą kompletnie nie ma sensu. Ma to znaczenie. Przed przelaniem na cichą Blg powinno przestać spadać. W obu przypadkach ryzykujesz zakażenie. Jak już uparłeś się przelewać, to przynajmniej zrób to tak, aby nie natlenić piwa.
 13. najlepiej zapomnieć, że coś takiego istnieje. końcowym, czyli niezmieniającym się prze kilka dni
 14. Przeczytać ten temat od dechy do dechy: https://www.piwo.org/forums/topic/17780-grainfather/
×
×
 • Create New...