Jump to content

05paw

Members
 • Posts

  291
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About 05paw

 • Birthday 05/19/1987

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  WpB Brewery
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Legnica - Austrheim

Kontakt

 • Imię
  Paweł
 • Strona www
  http://www.wladcypolabitwy.pl

Recent Profile Visitors

1014 profile views

05paw's Achievements

 1. Używam wymiennika od początku i uważam że jest to dość wydajne rozwiązanie z tym że ja mam 12 płytowy. U mnie zawsze mam na wylocie poniżej 20 stopni ale wszystko zależy od ustawienia przepływu brzeczki, wody oraz od temp. wody. Co do pytań to: ad.1 Nie ma to znaczenia ad.2 Brzeczka ma przepływać w odwrotnym kierunku do wody, jest to dość ważne, jeżeli będzie płynąć w tym samym kierunku to stracisz bardzo dużo na sprawności chłodzenia ad.3 Nie wiem jaki masz wymiennik ale w moim wydaje mi się że jest tak jak na zdjęciu i kanały na wodę do chłodzenia są większe żeby lepiej chłodziło
 2. Tu masz fajną kapslownicę pneumatyczną [media] [/media]
 3. Czy jest możliwość przeskalowania przepisu? Jeżeli tak to jak tego użyć i gdzie to jest bo nie mogę znaleźć. Jeżeli nie to czy się pojawi taka opcja w przyszłości?
 4. http://www.hobbybryggeren.no/ http://www.vestbrygg.no/ http://maltbrygg.no http://humleogmalt.no
 5. Zrobiłem nową wersję na podstawie poprzedniej ale dobrze by było gdyby ta opcja modyfikacji przepisu po wybraniu "uwarz to" działała poprawnie. Poza tym wielkie brawa za ten serwis, teraz brewness zupełnie zastąpiło mi BS. Dobra robota i oby tak dalej. Trzymam kciuki
 6. Mam przepis na pszeniczne w "moich przepisach". Wybieram go i daję "uwarz to" następnie chcę wprowadzić małe zmiany i wciskam ten button do modyfikacji i wywala mi stronę 404.
 7. Przyznam bez bicia że nie sprawdzałem ale czy da się zrobić eksport w drugą stronę? Czyli z Brewness do np. BS?
 8. Z tego co wiem to US-05 lubią się zbierać na powierzchni w postaci gródek, moim zdaniem możesz śmiało przelewać na cichą jeżeli wg, pomiarów jest to już koniec fermentacji. Jeżeli nie planujesz zbierać gęstwy to na te 2 tyg. możesz również zostawić tak jak jest tylko tylko upewnij się że fermentacja się zakończyła (pomiar) i później się zastanów nad przeniesieniem w chłodniejsze miejsce żeby się wyklarowało.
 9. Też jestem za wprowadzeniem takiego działu, na pewno byłby pomocny.
 10. Hej, witaj. Życzę wytrwałości, cierpliwości i samych udanych warek. Pytaj jak czegoś nie wiesz lub nie możesz znaleźć, a Piwowarzy i Piwowarki z forum na pewno wspomogą swoją wiedzą.
 11. Jestem już po warzeniu i grzałki dają radę ale na niemal 60 litrach brzeczki nie było jakiegoś intensywnego gotowania ale gotowało się i to wystarczy, przy mniejszej warce pewnie bym musiał kombinować z ograniczeniem mocy grzania.
 12. # Warka nr 46 Bitter HB v45L Warzone 16.09.2015 Dane: Wielkość warki: 45L (wyszło 48l) Gęstość początkowa: SG 1.046 (zakładane 1.043) Wydajność: 82,5% (BS) Gęstość końcowa: FG 1.??? Alkohol (obj.): ????% Surowce fermentowalne: 8,00 kg Pilsneński 0,10 kg Jęczmień Palony 0,40 kg Crystal (150 EBC) Chmiele: 42g Perle – 60' 15g Chinook – 60' 60g East Kent Goldfings – 15' Drożdże: Safale S-04 Schemat zacierania: 65°C – 30' 72°C – 30' 76°C – 10'
 13. Dziś testowałem nowy gar i grzałki, jest to moja kadź warzelna i na razie bez izolacji ale jutro założę. Testowałem na około 30l wody o temp. 20°C i doprowadzenie do wrzenia zajęło mi około 60', w końcowej fazie bardzo wolno rosła temperatura więc przykryłem pokrywką (wcześniej grzało się bez) i w końcu uzyskałem wrzenie ale gdy zdjąłem pokrywkę to widoczne wrzenie po chwili ustało. To tak informacyjnie dla tych którzy mają zamiar użyć tych grzałek tak jak ja również do kadzi warzelnej. Jutro (w sumie już dziś) zamierzam zaizolować gar i mam nadzieję że jakieś piwo się uda zrobić i będę mógł przetestować zestaw jak się sprawdza podczas prawdziwego warzenia. Jeżeli grzałki nie będą dawać rady to będę się posiłkował indukcją a na przyszłość będę musiał znaleźć mocniejsze grzałki lub dodać jeszcze jedną.
 14. 05paw

  Długość bazooki

  Nie widziałem ale ja używałem mufy do mocowania, dobrym pomysłem wydaje się też być śrubunek.
 15. 05paw

  Długość bazooki

  Jarzynowi pewnie chodzi o to czy to jest gwint BSP czy NPT czyli europejski czy amerykański (?) ale ja mimo że mam w garze BSP a bazooka NPT to nie mam problemu z połączeniem tego razem. Bardziej bym się martwił jeżeli miały by to być jakieś kształtki które są na zewnątrz kadzi i mogą się okazać wtedy nieszczelne połączenia ale wewnątrz raczej nie robi to różnicy Mam ten 30cm ale kupiłem go na początku przygody z warzeniem i wtedy jeszcze wysładzałem w fermentorze, okazało się że 30cm bazooka nie w nim nie mieści więc kombinerkami zawinąłem końcówkę i skróciłem całość o jakąś 1/3
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.