Jump to content

Marian7

Members
 • Posts

  95
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Marian7

 1. Cześć,

   

  Chciałbym się podzielić aplikacją, którą napisałem w ostatnim czasie. Pisałem ją głównie dla siebie i kilku znajomych, i głównie po to, żeby nauczyć się Reacta. Ale skoro już napisałem, to dlaczego by się tym nie podzielić? ;)

  Generalna zasada działania polega na tym, że zapisujemy, co piliśmy, a apka tworzy statystyki. Użytkownik może wybrać, czy pije w pubie czy w domu. Jeśli w domu, to ma wyszukiwarkę piw, jeśli w pubie - listę pubów z aktualnym stanem na kranie. Tutaj sprawdzam stan kranów na ontap.pl, więc nie zawsze dokładnie odwzorowuje on aktualną sytuację w pubie.

  Jest też podstawowy system polecania lub odradzania piwa oraz codzienny tytuł Piwa Dnia dla najczęściej pitego piwa z dnia wczorajszego :)

   

  Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko jeszcze działa jak powinno, a z drugiej strony przydałoby się parę innych rzeczy. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, proszę się śmiało dzielić :)

   

  Jak to wygląda - można spojrzeć na załączone screenshoty lub zalogować się na konto testowe:

  http://copijesz.pl

  login: test123@test.com

  pass: qweasd123

   

  Zdrówka!

  Marian

  post-6717-0-56574500-1486806560_thumb.png

  post-6717-0-72424500-1486806579_thumb.png

  post-6717-0-15315700-1486806586_thumb.png

  post-6717-0-43438100-1486806592_thumb.png

 2. U mnie po ok. 100 godzinach pojawiła się drobna, miejscowa piana. Zadałem drugą uwodnioną saszetkę wieczorem, a następnego dnia rano już była normalna piana, gruba na 1,5-2cm. Temperaturę mam stałą - 11 stopni.

  Nie wiem natomiast, jak smakuje i jak wygląda. Nie zaglądam do fermentora od kiedy ruszyło, a kontrolę planuję zrobić w najbliższy weekend. Wtedy też ewentualnie przeleję na cichą.

 3. Cześć,

   

  W czwartek warzyłem Bocka i użyłem do niego Mangrove Jack's Bavarian Lager. Drożdże zadałem w 20 stopniach, po czym powoli schłodziłem brzeczkę do 10 stopni. Zakres pracy drożdży podany przez producenta to 8-14 st, więc powinno być wszystko ok.

   

  Dzisiaj mamy niedzielę, a w fementorze brak jakichkolwiek oznak życia. Przed chwilą zmierzyłem Blg - jest identyczne, jak 3 dni temu (16). Powierzchnia brzeczki gładka, nawet jednego bąbla nie ma. Nic. Przed chwilą zamieszałem mocno fermentorem i zacząłem podnosić temperaturę do 12 st.

   

  Na forach czytałem, że te drożdże wolno startują, ale max po 48h widać już jakieś oznaki. W moim przypadku zaraz minie 72h i nic.

   

  Co jeszcze mogę zrobić w takim wypadku? Ktoś miał podobną sytuację?

   

  Dzięki!

 4. Nie wiem jakim sposobem to robisz ale moja miedziana (zanurzeniowa) chłodnica fi 10 załatwia sprawę w 15 minut. Do tego zmniejszam ciśnienie wody kiedy zaczyna lecieć zimna na wylocie. Po 15 minutach mam około 22 C

   

   

  Możliwe, że miałem za wąsko skręconą chłodnicę w stosunku do szerokości gara. Rozszerzyłem ją trochę i w sobotę sprawdzę w czasie warzenia.

 5. Ja kupiłem wymiennik 2 tygodnie temu zlałem na nim 2 warki super chłodzi ale zabawy z nim jest trochę, 3 rurki i wąż od prysznica. Siedzi to na szafie rury wiszą i drażnią człowieka. Do wymiennika dokupiłem 3 szybkozłączki do węża ogrodowego rozciągałem na gorąco wężyki i nypel trochę zabawy było. Płukanie po, dezynfekcja przed... nie wiem czy chłodnica zanurzeniowa nie była by prostsza.

   

   

  Wielkie dzięki za info

 6. moja chłodnica robi to w około 45 minut, więc jeśli to faktycznie prawda z czasem działania wymiennika to chyba nie ma o czym dyskutować - co najmniej połowę mniejsza strata wody.

  1. co to za chłodnica?

   

  Chłodnica zanurzeniowa robiona z rurki miedzianej 8mm na wzór takich, które można kupić w sklepach dla piwowarów.

 7. Najmniejszy wymiennik kosztuje 299 zł i podobno chłodzi 20 litrów w około 15 minut do 20 stopni.

   

  Dr2, moja chłodnica robi to w około 45 minut, więc jeśli to faktycznie prawda z czasem działania wymiennika to chyba nie ma o czym dyskutować - co najmniej połowę mniejsza strata wody.

  Jakie według Ciebie są niedogodności? Jakieś problemy z dezynfekcją czy coś innego?

   

  Pzdr

 8. Cześć,

   

  W ramach rozbudowy domowego browaru chciałbym zainwestować w płytowy wymiennik ciepła. Ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć dokładnej instrukcji, jak to działa i co muszę jeszcze do niego dokupić. Czy ktoś używa i mógłby podzielić się doświadczeniem? Jak to się podłącza i jak dokładnie działa?

   

  Dzięki

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.