Jump to content

Marian7

Members
 • Posts

  95
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Marian7

 1. Nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz się normalnie zarejestrować i używać Adres też się nie zmieni.
 2. Cześć, Chciałbym się podzielić aplikacją, którą napisałem w ostatnim czasie. Pisałem ją głównie dla siebie i kilku znajomych, i głównie po to, żeby nauczyć się Reacta. Ale skoro już napisałem, to dlaczego by się tym nie podzielić? Generalna zasada działania polega na tym, że zapisujemy, co piliśmy, a apka tworzy statystyki. Użytkownik może wybrać, czy pije w pubie czy w domu. Jeśli w domu, to ma wyszukiwarkę piw, jeśli w pubie - listę pubów z aktualnym stanem na kranie. Tutaj sprawdzam stan kranów na ontap.pl, więc nie zawsze dokładnie odwzorowuje on aktualną sytuację w pubie. Jest też podstawowy system polecania lub odradzania piwa oraz codzienny tytuł Piwa Dnia dla najczęściej pitego piwa z dnia wczorajszego Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko jeszcze działa jak powinno, a z drugiej strony przydałoby się parę innych rzeczy. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, proszę się śmiało dzielić Jak to wygląda - można spojrzeć na załączone screenshoty lub zalogować się na konto testowe: http://copijesz.pl login: test123@test.com pass: qweasd123 Zdrówka! Marian
 3. Jestem po kontroli Bocka. Odfermentował narazie do 7Blg, nie ma żadnych nieporządanych aromatów, w smaku bardzo przyzwoity. Dam mu następne 2 tygodnie - niech sobie spokojnie fermentuje.
 4. U mnie po ok. 100 godzinach pojawiła się drobna, miejscowa piana. Zadałem drugą uwodnioną saszetkę wieczorem, a następnego dnia rano już była normalna piana, gruba na 1,5-2cm. Temperaturę mam stałą - 11 stopni. Nie wiem natomiast, jak smakuje i jak wygląda. Nie zaglądam do fermentora od kiedy ruszyło, a kontrolę planuję zrobić w najbliższy weekend. Wtedy też ewentualnie przeleję na cichą.
 5. Drożdże lagerowe w 11-stu stopniach? Raczej w 4 dni fermentacja by się nie skończyła.
 6. Mogłem, ale już wystarczająco dużo razy zaglądałem, więc nie chciałem przeginać
 7. Ruszyło! Po około 100 godzinach. Akurat zorganizowałem następną saszetkę, uwodniłem i przygotowałem do zadania. Po otwarciu fermentora przywitała mnie nieśmiała piana. Zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie. Mam nadzieję, że niczego po drodze nie złapałem.
 8. Warszawa i okolice Pilnie poszukuję drożdży lagerowych. Zadałem za mało Mangrove Jack's Bavarian Lager i nie wystartowały (dałem tylko 1 saszetkę na 16 Blg). Poszukuję podobnych drożdży, które mógłbym dołożyć do brzeczki.
 9. Wygląda na to, że muszę w trybie pilnym kupować 2 saszetkę.
 10. Tam, gdzie kupowałem, była jasna informacja, że saszetka jest na 20L: http://twojbrowar.pl/pl/drozdze-suche/1742-bavarian-lager-m76-mangrove-jack-s-.html
 11. To nie jest pierwszy raz, kiedy używam MJ i nigdy nie miałem z nimi problemów. Zawsze startowały, najpóźniej po 24h.
 12. 20 litrów napowietrzonej brzeczki, 16Blg. Jedna saszetka drożdży.
 13. Cześć, W czwartek warzyłem Bocka i użyłem do niego Mangrove Jack's Bavarian Lager. Drożdże zadałem w 20 stopniach, po czym powoli schłodziłem brzeczkę do 10 stopni. Zakres pracy drożdży podany przez producenta to 8-14 st, więc powinno być wszystko ok. Dzisiaj mamy niedzielę, a w fementorze brak jakichkolwiek oznak życia. Przed chwilą zmierzyłem Blg - jest identyczne, jak 3 dni temu (16). Powierzchnia brzeczki gładka, nawet jednego bąbla nie ma. Nic. Przed chwilą zamieszałem mocno fermentorem i zacząłem podnosić temperaturę do 12 st. Na forach czytałem, że te drożdże wolno startują, ale max po 48h widać już jakieś oznaki. W moim przypadku zaraz minie 72h i nic. Co jeszcze mogę zrobić w takim wypadku? Ktoś miał podobną sytuację? Dzięki!
 14. Mieszam, może zbyt delikatnie, bo nie chcę za bardzo wzbudzić chmielin z dna.
 15. Możliwe, że miałem za wąsko skręconą chłodnicę w stosunku do szerokości gara. Rozszerzyłem ją trochę i w sobotę sprawdzę w czasie warzenia.
 16. 1. co to za chłodnica? Chłodnica zanurzeniowa robiona z rurki miedzianej 8mm na wzór takich, które można kupić w sklepach dla piwowarów.
 17. Najmniejszy wymiennik kosztuje 299 zł i podobno chłodzi 20 litrów w około 15 minut do 20 stopni. Dr2, moja chłodnica robi to w około 45 minut, więc jeśli to faktycznie prawda z czasem działania wymiennika to chyba nie ma o czym dyskutować - co najmniej połowę mniejsza strata wody. Jakie według Ciebie są niedogodności? Jakieś problemy z dezynfekcją czy coś innego? Pzdr
 18. Zamierzam kupić, bo słyszałem, że jest dużo sprawniejszy od zwykłej chłodnicy. Natomiast zanim kupię, chcę poznać zasadę działania, dlatego pytam. Dzięki, poczytam to, co podesłałeś.
 19. Cześć, W ramach rozbudowy domowego browaru chciałbym zainwestować w płytowy wymiennik ciepła. Ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć dokładnej instrukcji, jak to działa i co muszę jeszcze do niego dokupić. Czy ktoś używa i mógłby podzielić się doświadczeniem? Jak to się podłącza i jak dokładnie działa? Dzięki
 20. Lubię lubię Zawsze pomogą w potrzebie, nawet jak trzeba wypić nienajlepsze piwo Chyba czas najwyższy skonstruować chłodzone pudło do fermentacji.
 21. Zostawię, zobaczymy co wyjdzie. Dzięki. Rozpuszczalnik - no cóż, piwo będzie rozdystrybuowane, więc ból głowy rozłoży się co najmniej na kilka osób
 22. Dobra, nauka na następną warkę wyniesiona. Ciągle jednak biję się z myślami, co robić z obecną.
 23. Ja też celowałem w 12Blg, ale za dużo mi odparowało w czasie gotowania (a raczej dochodzenia do początku gotowania). Stąd taki wynik.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.