Jump to content

Brzytwiarz

Members
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

About Brzytwiarz

 • Birthday 06/15/1984

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  CZERWONY KASZTELANIC
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  Jaworzno

Kontakt

 • Imię
  Daniel

Recent Profile Visitors

963 profile views
 1. Starter pod - American IPA (Hops Hops Hops)

 2. Jak kupisz i wy testujesz to daj znać. Jak to się sprawdza w realu po kilku warkach. Nie ukrywam że ciekawo to może być. Ja napowietrzam tlenem z butli więc może i kiedyś coś takiego sobie sprawie choć na razie nie mam przekonania.
 3. Wiele osób go używa ale trzeba mieć jakąś sensowną pompę do tego. Na pewno pralkowe odpadają Używanie wymiennika płytowego nie wymaga używania pompy obiegowej. Grawitacyjne przepuszczenie piwa przez wymiennika zupełnie wystarczy. Tak z ciekawości zapytam jeśli zastosujemy przepływ grawitacyjny brzeczki przez wymiennik płytowy np. taki 30-40kW to jaka jest wtedy efektywność ?? 1l/minute?? (Rozmawiałem z kilkoma osobami co mają pompy grundfos 20-45 n 150 do wymiennika i z chęcią by dali coś mocniejszego)
 4. Wiele osób go używa ale trzeba mieć jakąś sensowną pompę do tego. Na pewno pralkowe odpadają
 5. Mój klon typu braumeister system.
 6. Otwórz plik z zawartością, następnie wejdź w zakładkę, zaznacz wszystko, potem przejdź do magazynu programu i tam wklej. Dzięki za pomoc. Próbowałem wklejać w złe miejsce poprawnie to do zakładki SKŁADNIKI. Dziękuje za pomoc
 7. właśnie... jak to przeliczyć? o ile spada wydajność przy dodatkowym np. jednym litrze chmielin? założę -5% wydajności na litr chmielin i zobaczę jak wyjdzie... Mam deko problem z wgraniem bibliotek chmieli, słodów itd - robiłem to lata temu i coś nie bardzo mogę sobie znowu z tym poradzić a forum też już przeszukałem i bez rezultatu. Mam najnowszą wersję + spolszczenie. jak załadować do bibliotek słody chmiele i inne?? Z góry dziękuje za pomoc.
 8. No niestety na informację trzeba poczekać konstruktor poza krajem. Z informacji uzyskanych sprzęt wykonał jedną warkę albo co najmniej jedną to jest do ustalenia po przyjeździe na święta.
 9. http://olx.pl/oferta/browar-zbiornik-z-dnem-miedzianym-nowy-pojemnosc-300l-profesjonalny-CID767-IDe3fXf.html#e7f2db5c28 -ktoś z forum zrobił to coś?? profesjonalny sprzęt. Nie mam nic do bolka spz10 ale jak to się ma z tą grzałką i taboretem 21 kw. Ta wielkość to już chyba trzeba coś innego. Jutro rozwieję pewne wątpliwości i zadzwonię i podpytam o te cudo.
 10. Dlatego nie będę wpadał w akademickie dywagacje. Ja eliminuje trupy bo uważam że mają one negatywny wpływ na świeże piwo. Fakt zdarzyło się fermentować tylko w jednym fermentatorze i było ok ale będąc szczerym trupy to trupy. A co do porad z zagranicznych forum to mieszane mam uczucia. Bo np amerykanie zachwycają się jak dla mnie deko syfiastym piwem co nie znaczy że wszyscy a wpadanie w zachwyt że poza granicami jest dobrze a u nas źle mnie często wqu...a Znam ten marketing z lat 90 gdzie poza granicami PL było tylko zajebiście i właściwie i tam była technika a u nas tylko ciemnogród - Ja nie
 11. Nie bardzo rozumiem problem z instrukcjami o czasie cichej i czasie burzliwej. Jeśli ktoś zakłada czas za drożdże (że wykonają daną robotę w czasie określonym to już jest w błędzie). Nie będę się tu wymądrzał ani wypisywał akademickich dywagacji, ale każde piwo ma inaczej i jest zasada taka że zawsze jest inaczej. Ja obserwuje fermentację burzliwą jak spada mi "intensywność bomblowania pęcherzyków w rurce" przelewam na cichą. Cichą fermentację zakończam jak blg stoi 2-3 dni -zdarza się i przespać lekko i ten moment. Potem zlewka do czego tam mam z cukrem czy syropem. Co do tematu z porówn
 12. Ja u siebie kolekcjonuje "bączki" i niestety droga jaką ja przebyłem to zakup łomży w żabce czy na promocjach w biedronce. Moi znajomi co wiedzą i znają temat też pomagają.
 13. Lokalny browar w usa ripon wisconsin
 14. Brzytwiarz

  Browar

  Browar w usa
 15. wiesz to, widziałeśczy tylko słyszałeś/czytałeś? Przez ręce przeszło mi kilka setek takich zasilaczy i żaden nie padł z powodu braku obciążenia. BTW, to chyba zielczi zadał pytanie a nie ASadam Tak faktycznie kolega zadał pytanie-źle wkleiłem pisząc z telefonu to akurat bez dwóch zdań moja pomyłka i dzięki za info edytuje posta wyżej. Co do setek zasilacz jakie przeszły Ci przez ręce to nie twórz reguł -może źle ująłem właściwiej będzie zasilacze nie lubią być statowane bez obciążenia. Miałem kiedyś ponoć dobry zasilacz chiftec czy coś takiego. Bez obciążenia się nie uruchamiał i
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.