Jump to content

sejler

Members
 • Posts

  88
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sejler

 1. Popełniłeś błąd, przy tym zasypie powinieneś wysładzać mniejszą ilością wody, ok 10-12L., wtedy wychodzi niezłe piwo .
 2. Do portera bałtyckiego dodałem 300g wędzonych śliwek (na 15 L), efekt mocno wędzony prawie jak smoła , po roku wędzonka trochę spadła, jak ktoś lubi mocną wędzonkę polecam.
 3. Można zalać chmiel nie wrzątkiem lecz chłodną wodą. Zlać po pewnym czasie i wymieszać podczas butelkowania, kiedyś tak zrobiłem efekt był słaby, dużo gorszy od klasycznego chmielenia na cichej więc eksperymentu nie powtarzałem. Jak mawiał klasyk nie idź tą drogą.
 4. Belgi nie robiłem, w innych stylach różnica jest kolosalna ale w cenie i wygodzie (nastawianie startera) w smaku różnica jest nie wyczuwalna.
 5. Słodu czerwonego użyłem 0,2 kg dodałem też w tej ilości karmelowego jasnego i karmelowego ciemnego plus 4 kg pal ale, piwo wyszło przyjemnie karmelowe lecz czerwone nie było.
 6. Tak naprawdę to idealnie czerwonego koloru nie uzyskasz. Warzyłem kiedyś RED ALE ze słodem karmelowym czerwonym Strzegomskim. Piwo lekko wpadało w czerwień lecz czerwone nie było. Najlepszy efekt uzyskałem w Koźlaku dubeltowym ze słodem CaraBohemian ® 170-220 EBC Weyermann. Uzyskałem piękny rubinowy kolor.
 7. Dzięki. Lepiej zapytać niż uczyć się na własnych błędach
 8. Witam, mam pytanie: czy ktoś używał płatków owsianych do jasnego piwa ? Czy to ma sens, co wyjdzie?
 9. Jak zamierzasz pić po kilku miesiącach wystarczy 30g Marynki, z czasem goryczka spada, przy kilkuletnim leżakowaniu możesz dołożyć z 10-20g Marynki
 10. Powinieneś na tych drożdżach najpierw uwarzyć jakiś lager, aby namnożyć drożdże. Jedna saszetka bez startera ci tego nie pociągnie.
 11. Czy używając takiego sprzętu moczycie słód?
 12. Mam w piwnicy od 10 do 15 st. C(w zależności od pomieszczenia). Jeśli lagowanie nie jest obowiązkowe zaryzykuje dolniaki.
 13. Witam wszystkich. Chcę uwarzyć piwo w zasypie i chmielone tak jak Pils. Nie mam możliwości lagerowania, więc mam pytanie czy użyć dolniaków, czy drożdży górnej fermentacji i zadbać o niską temperaturę fermentacji odpowiednią do danego szczepu.
 14. Używaj tylko zielonych, nie leżakuj piwa na parapecie.
 15. Żeby sprawnie warzyć kup taboret gazowy zamiast kombinować czy cztery palniki poryją dno gara. Jak warzyłem na kuchni gazowej (największy palnik 2,7KW) szlak mnie trafiał,
 16. Błąd sprzętu pomiarowego, sprawdzałeś na wodzie?
 17. Zrobiłem na tym chmielu piwo 80% pilzeński, 20%pszeniczny chmielony tylko tym cmielem 20g goryczka 40 =g aromat piwo wyszło super
 18. Zrób coś na amerykańskim chmielu, przykryje niedoskonałości, na pewno będziesz zadowolony, np centennial, mosaic, to są bardzo ,,efektowne'' chmiele, zasyp może być np 3,2 pilzeński 0,8 kg pszeniczny, bądź klasycznie 100% pal ale
 19. Mam pytanie, czy można zastąpić słód pilzeński pal ale czy piwo nie było by pełniejsze?
 20. Kapslowałem Gretą bez problemu, chociaż raz ucieło mi szyjkę w butelce zaktęcamej po Lechu 0.33
 21. Długo przeterminowane słody radził bym mieszać pół na pół ze słodami świeższymi, o ile skrobia jest dość stabilna to siła enzymów z czasem słabnie. óczywiście temperatura i wilgotność przechowywania ma znaczenie.
 22. Goryczka z czasem słabnie, na początku się "układa", a po kilku miesiącach spada
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.