Jump to content

sejler

Members
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About sejler

 • Birthday 09/10/1972

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Pod Upadłym Aniołem
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  40, w tym 1 kwas
 • Miasto
  Kałuszyn

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

394 profile views
 1. Popełniłeś błąd, przy tym zasypie powinieneś wysładzać mniejszą ilością wody, ok 10-12L., wtedy wychodzi niezłe piwo .
 2. Do portera bałtyckiego dodałem 300g wędzonych śliwek (na 15 L), efekt mocno wędzony prawie jak smoła , po roku wędzonka trochę spadła, jak ktoś lubi mocną wędzonkę polecam.
 3. Można zalać chmiel nie wrzątkiem lecz chłodną wodą. Zlać po pewnym czasie i wymieszać podczas butelkowania, kiedyś tak zrobiłem efekt był słaby, dużo gorszy od klasycznego chmielenia na cichej więc eksperymentu nie powtarzałem. Jak mawiał klasyk nie idź tą drogą.
 4. Belgi nie robiłem, w innych stylach różnica jest kolosalna ale w cenie i wygodzie (nastawianie startera) w smaku różnica jest nie wyczuwalna.
 5. Słodu czerwonego użyłem 0,2 kg dodałem też w tej ilości karmelowego jasnego i karmelowego ciemnego plus 4 kg pal ale, piwo wyszło przyjemnie karmelowe lecz czerwone nie było.
 6. Tak naprawdę to idealnie czerwonego koloru nie uzyskasz. Warzyłem kiedyś RED ALE ze słodem karmelowym czerwonym Strzegomskim. Piwo lekko wpadało w czerwień lecz czerwone nie było. Najlepszy efekt uzyskałem w Koźlaku dubeltowym ze słodem CaraBohemian ® 170-220 EBC Weyermann. Uzyskałem piękny rubinowy kolor.
 7. Dzięki. Lepiej zapytać niż uczyć się na własnych błędach
 8. Witam, mam pytanie: czy ktoś używał płatków owsianych do jasnego piwa ? Czy to ma sens, co wyjdzie?
 9. Jak zamierzasz pić po kilku miesiącach wystarczy 30g Marynki, z czasem goryczka spada, przy kilkuletnim leżakowaniu możesz dołożyć z 10-20g Marynki
 10. Powinieneś na tych drożdżach najpierw uwarzyć jakiś lager, aby namnożyć drożdże. Jedna saszetka bez startera ci tego nie pociągnie.
 11. Czy używając takiego sprzętu moczycie słód?
 12. Mam w piwnicy od 10 do 15 st. C(w zależności od pomieszczenia). Jeśli lagowanie nie jest obowiązkowe zaryzykuje dolniaki.
 13. Witam wszystkich. Chcę uwarzyć piwo w zasypie i chmielone tak jak Pils. Nie mam możliwości lagerowania, więc mam pytanie czy użyć dolniaków, czy drożdży górnej fermentacji i zadbać o niską temperaturę fermentacji odpowiednią do danego szczepu.
 14. Używaj tylko zielonych, nie leżakuj piwa na parapecie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.