Jump to content

br.an.tr

Members
 • Content Count

  550
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Biebrzański Strumyk
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  39
 • Miasto
  Podlasie

Recent Profile Visitors

1374 profile views
 1. Mam pytanie związane z starsan. Czy ten środek można rozrabiać z wodo kranówo która ma około 7 Ph ? Jak coś mogę tę wodę przegotować , ostudzić i dodać starsan.
 2. Bellon. Trochę żre zrobiłeś konstrukcje na chmiel. Na samym górze nie dałeś odstępów między chmielami. Jak urosną do samego końca prowadników i się rozkrzewio to ci odmiany się poplątają. I nie będziesz wiedział która szyszka to jaka odmiana. 3-4 pędy na jeden prowadnik ? Jak tak to za dużo. Trzeba pościć było 2-3 Alexy wrzuć zdjęcia jak to wygląda ta choroba.
 3. A użyć klimatyzatora przenośnego i do tego małe pomieszczenie lub dużą szafę obłożyć styropianem ?
 4. Dla kolegi się przyda. Rura 13,5m Din 12 Użyłem do skręcenia drutu miedzianego 1,5mm (można użyć drutu 2,5mm będzie większa przerwa). Robiąc przerwę między zworami raz przekręcając drut ( uważać aby mocno nie przekręcić druta bo się urwie drut). Nawijałem na garnek który musiałem przedłużyć poprzez nawinięcie kartonu przecięte wiaderka i nakręcenie blachy co dało średnice 25,5cm (i wyszedł walec). Skręcając, łapiąc chłodnice drutem w ośmiu miejscach. Chłodnice robiłem do kega DIN grzanego grzałkami. Tak myślę że by wystarczyło złapać,skręcić chłodnice drutem w sześciu miejscach a nie w ośmiu.
 5. Hej ile wam procent zrosła wydajność po kupnie śrutownika od Patryka ?
 6. To się spytaj firmy pamel czy ci nie zmodyfikują wyjście z 4A na większe. Firma jest dość elastyczna.
 7. A przy robieniu startera niema problemu mierzenia temperatury ?
 8. ASadam tylko nie zapomnij że butelki mają rożne wysokości i szerokości. I kapsle są różna jedne miętkę a drugie twarde.
 9. A ten worek z piwnykraft.pl się nada na chmielenie na zimno ? Czyli wsypujemy chmiel i kulki szklane zawiązujemy i wrzucamy wszystko do fermentatora na parę dni.
 10. Odkopuje temat. Chcę zrobić wino z tłoczonego pasteryzowanego soku z jabłek ( z tego soku już cydr się fermentuje). Chcę zrobić około 25l wina (gęsior 34l). Myślę że taki sok do wina użyć nie rozcieńczany z wodą ? Coś mi doradzicie. Ile cukru mam dodać ? Jakich drożdży użyć ? Do lepszego efektu dodać skórek jabłek aby poprawić aromaty jabłek ?
 11. markus383 ile maksymalnie wody chcesz podgrzewać ?
 12. 170-200g to jeszcze nie tak mało. Podzwoniłem i się dowiedziałem że suszarki ZELMER FD1001 lub ZELMER FD1002 na pierwszym stopniu osiąga temperaturę 42c a na drugim stopniu 60c. ​Temperatura suszenia chmielu 42c powinna być ok ? Jak myślicie koledzy ?
×
×
 • Create New...