Jump to content

br.an.tr

Members
 • Content Count

  560
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Biebrzański Strumyk
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  39
 • Miasto
  Podlasie

Recent Profile Visitors

1858 profile views
 1. Napełnianie butelek Boel iTap tylko strasznie to drogie https://boel.company/product/itap-for-pet-crown/. Filmiki są że to działa. A na ali jest taniej tylko nie wiadomo czy działa dobrze z szklanymi butelkami i trzeba dokupić to Filmików nie znalazłem z szklanymi butelkami.
 2. W tej chwili nagazuje piwo w kegu cornelius. Dwoma metodami . Pierwsza parę strzałów co2 i mieszanie (po mieszaniu nie wiem jakie jest nagazowanie , mało przewidywalne) . Druga ustawienie co2 jak w tabeli i nagazowanie przez cały tydzień. I chciałem poprawić to metodę bo piana z niej jest ładniejsza tylko się wydaje że piwo jest za słabo nagazowane. . Przeglądać internet znalazłem coś takiego pokrywka z kamieniem 0.5 mikronów . Ktoś używa takiej metody do nagazowania ? Bo w tym przypadku mi się wydaje że jesteśmy w stanie przewidywalnie nagazować piwo.
 3. Też myślę nad FD tylko do coobry cb5 . Tylko u mnie dno kosza zaciernego jest nie równe wygięte. Nie jest proste. Tylko krzywe wygięte w półkole w stronę wewnątrz kosza. Lepiej że było wygięte na zewnątrz kosza. Jak jest w kegu. To wtedy wystarczyło tylko położyć na dno FD. A teraz otwory w FD trzeba zrobić na nóżki. Lub spróbować wygiąć dno na zewnątrz kosza. Kto posiada cb3 lub cb5 też u was dna kosza zaciernego jest krzywe ? Wygięte do środka lub na zewnątrz ?
 4. A w takim gotowym zestawie na 3 krany. Jak będę miał podpięty jeden keg a reszta kranów będzie wolna. To jest jakiś problem w użytkowaniu ?
 5. Wuuu . Jesteś zadowolony z swego Kegeratora zakupionego ? Nie masz problemów przy nalewaniu piwa i użytkowania Kegeratora ? Wchodząc na sklep marxam i oglądając ten Kegeratora wygląda wszystko ładnie i jest ok. Tak sobie myślę że sobie kupie tylko cena jest trochę duża. Ale mamy wszystko gotowe i ładnie wygląda. A taniej nie wyjdzie kupić wszystko nowe podzespoły nawet z lodówka oprócz Kegów i butli ? I samemu złożyć ? Jak coś na trzy krany i trzy kegi. butla na zewnątrz.
 6. U siebie mam izolacje 2 cm z KARIMATA TURYSTYCZNA ( sto warek i wytrzymuje jak zmodernizuje sprzęt to wymienię ją ) https://allegro.pl/oferta/karimata-turystyczna-z-alu-aluminium-mata-8086809447 taka. Tylko 2 cm jakoś się wydaje że jest mało. Lepiej zrób 3 cm lub więcej. Bo tak pierwsza 1cm podczas gotowania się zniszczy, się skurczy a pozostałe 2cm będą spełniać swoje zadanie. Jak producent mówi to prawda. To pożycz od kogoś z okolicy lub dalszej okolicy hop spidera i przetestujesz. Jak nie masz tak ci się przyda kupić. będziesz wrzucał do niego nie tylko chmiel ale też inne d
 7. Billy the Kid tylko wsadź ten sterownik w jakoś obudowę dla bezpieczeństwa.
 8. Takiej maszyny nie mam ale : 2. Jak nie będziesz mieszać to dłużej będziesz chłodzić i więcej wody zużyjesz (ryzyko infekcji bo dłużej będziesz schłodzić) . Spróbuj nie na ful otwierać kran gdzie masz hopstopper. Mniejszy przepływ. 4. Zwilży słód wodo. I odczekaj około 30 - 60 min. Będziesz miał lepszą łuskę i mniej mąki. Tylko nie przesadź z wodo bo rozwalisz śrutownik lub napęd. Inne sugestie. Daj izolacje dobro i grubo. na garnek i rurki. Będziesz mniejszą mocą grzał i nie będziesz przypaleń. A tak wo gule coś na dnie ci się przypaliło ?
 9. Próbowałeś zacierać w tym koszu? Jakie miałeś problemy z tym koszem ? Rozwiń swoją myśl. jac007
 10. Hej wszystkim. Teraz warze na keg 50 din, grzałki dwa razy po 1750 W po bokach kega (by zalać grzałki mi trzeba wody 19.5l), fałszywe dno a po dnim zawór a z boku kran , sterownik Pamel PRM+ i mieszadło. Aby przyśpieszyć proces warzenia kosztem wydajności. To chcę zamówić u kolegi Lewatywa kosz z siatki (dno i boki siatka) do zacierania wymiary średnica 29cm wysokość 46cm. W środek kosza zamontuje mieszadło. Czujnik temperatury będzie mierzył temperaturę zacieru w koszu. Będę zacierał metodą biab. Czyli bez wysładzania z pełno objętościowo wodo do zacierania. Wiem że wydajno
 11. Mam pytanie związane z starsan. Czy ten środek można rozrabiać z wodo kranówo która ma około 7 Ph ? Jak coś mogę tę wodę przegotować , ostudzić i dodać starsan.
 12. Bellon. Trochę żre zrobiłeś konstrukcje na chmiel. Na samym górze nie dałeś odstępów między chmielami. Jak urosną do samego końca prowadników i się rozkrzewio to ci odmiany się poplątają. I nie będziesz wiedział która szyszka to jaka odmiana. 3-4 pędy na jeden prowadnik ? Jak tak to za dużo. Trzeba pościć było 2-3 Alexy wrzuć zdjęcia jak to wygląda ta choroba.
 13. ja2 podasz link do RO jaki będziesz kupował ?
 14. A użyć klimatyzatora przenośnego i do tego małe pomieszczenie lub dużą szafę obłożyć styropianem ?
 15. Dla kolegi się przyda. Rura 13,5m Din 12 Użyłem do skręcenia drutu miedzianego 1,5mm (można użyć drutu 2,5mm będzie większa przerwa). Robiąc przerwę między zworami raz przekręcając drut ( uważać aby mocno nie przekręcić druta bo się urwie drut). Nawijałem na garnek który musiałem przedłużyć poprzez nawinięcie kartonu przecięte wiaderka i nakręcenie blachy co dało średnice 25,5cm (i wyszedł walec). Skręcając, łapiąc chłodnice drutem w ośmiu miejscach. Chłodnice robiłem do kega DIN grzanego grzałkami. Tak myślę że by wystarczyło złapać,skręcić chłodnice drutem w sześciu miejsca
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.