Jump to content

Warmiński MISIEK

Members
 • Posts

  243
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Warmiński MISIEK

 • Birthday 05/23/1982

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Warmiński Misiek
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  145
 • Miasto
  Olsztyn

Kontakt

 • Imię
  Ireneusz
 • Komunikator
  irekmisiak@gmail.com

Recent Profile Visitors

2455 profile views

Warmiński MISIEK's Achievements

 1. Bez FFT to wróżenie z fusów 😞 Ja napisałem jak było u mnie. Piwo po prawie 2 miesiącach nie przejawia jakichkolwiek oznak przegazowania, jednak u mnie była temp podnoszona do końca. Resztki dojadały nawet w 23. Teoretycznie po 14 dniach nie powinno być tam nic do jedzenia.
 2. Mi również słabo odfermentowały i również piwo było mętne. Długa cicha załatwiła sprawę mętności, natomiast naprodukowały sporo fenoli. Start w 17 4 dni pozamiatane doszły do 22. Wyszedł belgian bitter. FM11 bo bitterów idealne, nie było niestety w żadnym sklepie więc wziąłem 10 i te drożdże dla mnie to jakieś nieporozumienie.
 3. Zawsze możesz pomierzyć przed gotowaniem i wtedy skorygować chmielenie, ewentualnie blg i objętość do oczekiwanej.
 4. Wyniki eliminacji VIII Warmińskiego KPD!!! Rosanke: Maciej Brzozowski Dawid Fandrejewski Paweł Tokarski Stout: Kamil Pasierbek Łukasz Derdziak Paweł Jasiak Grodziskie: Mariusz Bystryk Jacek Stachowski Owidiusz Krymarys Mateusz Okrój Piwo kreatywne: Piotr Kamieniecki Marek Kawecki Dawid Fandrejewski Jan Woloszczyk Marcin Surma
 5. Niezły dowcip 😛 z edycji 2018 jeszcze se nie przypomnieli 😛
 6. Szeroka kategoria typu wariacje na temat... to jestem na tak, ale już np. lagery i w nich 10 podkategorii i best od show, to już nie :-)
 7. Regulamin punkt 11: " Udział w konkursie jest bezpłatny. "
 8. No i są wyniki http://biela-vrana.sk/sutaz/ Gratulacje Janek Gadomski! Wielkie dzięki @wena
 9. Warmińsko-Mazurski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych (W-M OT PSPD) ma zaszczyt i przyjemność ogłosić, że w Olsztynie/Dywitach W sierpniu 2019 przy okazji Święta Warmińskiego Piwowara odbędzie się VII Warmiński Konkurs Piw Domowych (2019)! Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Oddział Terenowy PSPD W tym roku zachęcamy do wystawienia piw w następujących kategoriach: Rosanke Polskie Pszeniczne (01D. na polskich chmielach) APA z herbatą (18B. z herbatą) Niskoalkoholowe APA do 2% alk. Regulamin i strona do rejestracji zgłoszeń będzie udostępniona w późniejszym terminie. Zachęcamy wszystkich piwowarów z całej Polski do wspólnej zabawy i spróbowania swoich sił w Warmińskim Konkursie Piw Domowych 2019. Konkurs będzie włączony do pucharu PSPD. https://wm.pspd.org.pl/warminski-konkurs-piw-domowych/vii-warminski-konkurs-piw-domowych/?fbclid=IwAR1ajkJ4AW59rA6mT9KXmylxQFGIbwUE8NNBjw0jVkjH0KgryKN8INr4K2U
 10. Robiłem kilka piw na san diego i mi niestety dały trochę estrów. Fakt, że u mnie miały trochę chłodniej. Germanów nie używałem, ale z tego co ludzie piszą, dają bardzo fajne efekty. Jak chcesz pierwszy raz zmierzyć się z płynnymi, to może spróbuj FM52? Niby odpowiednik us05, ale jakoś lepsze piwa wychodzą mi na nich niż na sucharach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.