Jump to content

rockford86

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. No i właśnie o to mi chodziło. Czyli generalnie fachowcy nie polecają takiego rozwiązania, a ja nie mam zamiaru dyskutować . Nad pomysłem dwóch garnków też się już zastanawiałem i trzeba będzie się "szarpnąć" na nowy garnek i taborecik. Przez święta udało się zrobić 5 warek, ale nie można świętować cały czas . Dzięki wszystkim za pomoc i pozdr.
 2. Witam, Zastanawiałem się jak zrobić 40 litrów piwa w czasie potrzebnym na jedną warkę 20 litrową. Co by było gdyby w standardowym garnku 30l zrobić zacier 20l z użycie słodów w ilości potrzebnej na 40l, po odfiltrowaniu powinno wyjść ok 24 BLG. Zagotować, na chmielić, schłodzić, przelać dokładnie po pół do dwóch fermentorów, dolać przegotowanej wody do poziomu 20l, zadać drożdże. Co myślicie ?? Uda się taki myk?? czy raczej nie ma szans?? Dori Edit - zmiana tytułu wątku
 3. mam pytanko dotyczące reduktora do butli co2: może być taki reduktor??? http://allegro.pl/item494303729_reduktor_co2_argon_dwutlenek_wegla_tig_migtanio.html czy trzeba jakiś specjalny do kega skombinować skombinować??
 4. Dzieki wielkie ocet dał rade
 5. Witam, Mam pytanie dotyczące chłodnicy, a okładnie to moja chłodnica (miedziana) troszke nabrała zielonego nalotu. Macie jaki pomysł jak ją przywrucić do świetnoiści?? I czy wogóle mozna ją jeszcze użyć??
 6. czyli jak dobrze rozumie zamawiając składniki na 20l, w najlepszy wypadku moze sie spodziewać 19l. A co z osadem który zostanie po ciche fermentacji. U mnie pomimo ( wylania ) 2l, widać już niewielką ilośc osadu na dnie fermentora z cichą. Chcąc niedodawać osadu do butelek podczas rozlewu ubedzie nastęne 0,5l. Czy po fermentacji cichej rozlewa sie do butelek raqzem z niewielkim osadem??
 7. Witam, W sobotę przelałem piwo do fermentacji cichej. Przeczytałem ,że podczas przelewania do fermetatora na cichą, powinno się dostać jak najmniejsza ilość osadu z dna fermentatora z burzliwej. Po przelaniu mojego piwka zostało ok 18l, (dodam ze nic nie odpiłem:), a podczas burzliwej było go ok 20l). Czy taki ubytek jest normalny?? czy za bardzo przesadziłem z zachowaniem "czystości" piwa. pozdrawiam, Dori Edit - zmiana tematu
 8. no to spróje zrobić dekantacje na sitko:), to powinno być optymalne. dzieki wszyskim za pomoc.
 9. Dzięki, Właśnie waże przeniczne cienme z zestawu BA, spróbuje myku z siateczkami i użyję weża do dekantacji. Jeśli chodzi o ścisłość to siateczki wyjmjemy po schłodzeniu??
 10. Dzięki za odpowiedz, a możecie podać jakąć dokładną recepturke na któreś z tych piwek?? jeśli prosze o zbyt wiele to przepraszam.
 11. Witam, Czy używając chmielu granulowanego,po zakończeniu gotowania, trzeba przelewać brzeczke przez sitko, czy wystarczy bezpośrednio do fermentatora? Pytam ponieważ dośc dużo chmielu unosi się na powierzchni brzeczki. A wyczytałem ,że chmiel po gotowaniu należy oddzielić. Zastanawiam sie właśnie czy dotyczy to również granulatu. Pozdrowiam. Dori Edit - zmiana tematu
 12. Witam, Dopiero zaczynam przygodę z piwowarstwem. Zrobiłem już 1warke 20l Koelsch, ale jak dla mojej dziewczyny jest zbyt gorzkie. Zwracam się z prośbą o podanie jakieś dobrej, sprawdzonej receptury na jakieś ?słodsze? piwo, po którym moja dziewczyna doceni moje nowe hobby. To mój pierwszy post dlatego z góry przepraszam za jakieś moje niedociągnięcia i błędy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.