Jump to content

TOMASZ

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

About TOMASZ

 • Birthday 10/26/1978

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  WINKRÓL
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  LESZNO

Recent Profile Visitors

268 profile views
 1. dzięki za dobre wiadomości, a tak zapytam przy okazji czy ekstrakt słodowy z datą ważności do lipca 2012 roku, który zakupiłem w zaszłym tygodniu w firmie biowin będzie się jeszcze nadawał czy do śmieci?
 2. Witam, Jak temperatura oscyluje w dzień 22 w nocy 17 stopni to jest sens zabierać się za warkę (górna fermentacja)?
 3. Ok dodam jasnego. Jeżeli chodzi o chmiel to w obu przypadkach w jaki sposób go dodać: poprostu wsypać granulat? Czy granulat rozpuści się?
 4. Witam, Posiadam brewkit IPA oraz ekstrakt słodowy jasny i ciemny. Który mam użyć jako zamiennik sacharozy? Różnica polega tylko na kolorze gotowego piwa czy czymś jeszcze? I drugi temat: nabyłem chmiel aromatyczny lubelski 30g - czy i jak go mogę wykorzystać do piwa powyżej. Dzieki za podpowiedzi. Tomek
 5. ok, jeżeli to są drożdze. Zastanawia mnie dlaczego wszystkie butelki tego nie mają tylko 1/3 warki. Jeżeli chodzi o smak to się nie wypowiadam bo to moja pierwsza warka gotowa do spożycia. Smak jest wiadomo inny niż piwa ze sklepu. Piwo w smaku jest OK. Mam nadzięję, że tak będzie również za 2 miesiące.
 6. załączam zdjęcie tym razem wyrażnie widać co się znajduje na dnie butelki. Piwo to Dark Ale z brewkita. Tak jak pisałem wyżej 2 miesięczne leżakowanie. Proszę o informację co to jest. Dodam, że to coś białego leży na dnie czyli po obróceniu butelki wznosi się w cieczy i ponownie opada na dno.
 7. piwko 2 miesiące od rozlewu. Postaram się zrobić lepsze zdęcia tym razem aparatem a nie telefonem. Zdjęcie przedstawia dno butelki z przyłożoną od dołu latarką inaczej się nie da.
 8. załączam zdjęcia bo nie jestem pewien czy to drożdze.
 9. Witam, Podświetlając latarką od dołu butelkę z piwem (leżakowanie 2 miesiące) zauważyłem małe białe prószka, tak jakby cukier nie do końca się rozpuścił. Co to może być, mam nadzieję, że nie infekcja. Dodając cukier do butelki starałem się mieszać kilka razy potrząsając butelką. Dzięki za odpowiedź.
 10. czy problem z nagazowaniem może powodować ilość pozostawionego miejsca w butelce. Na logikę im mniej miejsca to nagazowanie powinno być większe. Ile pozostawiacie miejsca na powietrze w butelce - czy całą szyjkę butelki? Drugi temat to ilość cukru , którą należy dodać do butelki do refermentacji. Czy ktoś słyszał, doświadczył co by się stało przy dodaniu większej ilości cukru. Słyszałem o granatach ale tak naprawdę czy 5 gram (zamiast 4 z instrukcji) na butelkę to już granat czy po prostu mocniej nagazowane piwko.
 11. grzesiek1621 nie używaj zwykłego cukru, będziesz żałował jak spróbujesz piwka. Powiem tak moja pierwsza warka z cukrem po leżakowaniu 1.5 miesiąca jest gorsza od 2 warki przygotowanej z dodatkiem ekstraktu słodowego tuż po zlaniu na cichą.
 12. Napisz jakie uzyskales Blg startowe z tego kitu i cukru.
 13. Balon jest zasłonięty przed światłem. Temperatura idealna 21C. Czekałem ta taki chłodny tydzień jaki jest teraz Nadal zastanawiam się nad niskim BLG startowym. sprawdziłem moje 2 cukromierze na wodzie o temp. 20C wychodzi 0 czyli cukromierze OK, wody dałem tak jak pisałem wyżej 22 litry. Aby nie rozmyślać ile jest cukru w cukrze następnym razem do mojej 3 warki dodam koncentrat, ekstrat, 1 kg. glukozy i tyle.
 14. sprawdzę ten cukromierz. wody 9 butelek po 2l wody mineralnej + 2 litry z garnka
 15. dodałem - Ekstrakt słodowy- jasny niechmielony 1,7 kg
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.