Jump to content

Artus

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

 1. Wena - wędzarka jest murowana. Rozmawiałem wczoraj z właścicielem - nie miał nic przeciwko wędzeniu ryb
 2. Zlałem na cichą. Rzeczywiście smak różni się od poprzednich warek, jest "ostrzejsze", ale nie ma typowo imbirowego posmaku.
 3. W bliskich planach mam zrobienie Stouta z zestawu BA. Ale chciałbym zamiast dołączonego do zestawu granulatu Marynki użyć szyszki. Tylko nie wiem jaki zastosować przelicznik granulat/szyszka - wg przepisu jest 25g granulatu, więc zastanawiam się ile mam dać szyszki.
 4. Dzięki za przestrogę - najpierw skonsultuję zamiary z właścicielem wędzarni
 5. są jakieś przeciwwskazania ?? Domyślam się, że chodzi o zapach, który mogą zostawić ryby w wędzarce
 6. w minioną sobotę pomagałem szwagrowi robić kiełbasę z dzika. Później ją wędziliśmy. Rewelacja !!! Z racji tego, że szwagier ma w materii wędliniarstwa dość spore doświadczenie, pod koniec listopada nabyliśmy drogą kupna całego świniaka. Po rozbiórce trafił do zamrażarki. W następną sobotę będziemy robić kiełbasę, kaszankę i salceson. Natomiast przy okazji wędzenia kiełbasy chcemy uwędzić jeszcze słoninę, żeberka i kilka pstrągów.
 7. Przyłączam się do życzeń
 8. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać. W sumie dopiero doba fermentacji minęła, wiec zobaczę co będzie dalej
 9. mnie się taka funkcjonalność podoba
 10. Przeglądając forum natknąłem się na eksperymenty z imbirem i jako 7 warkę uwarzyłem przedwczoraj coś takiego: Słód pilzneński - 2 kg Słód monachijski typ I - 0,5 kg Słód Carared - 0,1 kg imbir świeży tarty 60g na ostatnie 10 minut zacierania Wczoraj nachmieliłem Marynka granulat 20g od początku Lubelski granulat 10g ostatnie 15 minut Wyszło ok. 12 litrów o wartości 12°Blg Zadane drożdżami Safale US-05 I tu mam wątpliwości czy imbiru nie było zbyt mało, bo nie wyczuwam go zupełnie w smaku (pomimo swojej ostrości), jedynie w zapachu czuć pojedyncze nuty imbirowe. Czy
 11. Dla mnie takie ocenianie jest trochę dziwne i z tym też wiąże się kolejne pytanie: czy każdego nowego traktuje się tu minusem. Nie żebym się skarżył, że zaliczyłem ujemną karmę, bo mi to kalafiorem. Nie sądzę, abym napisał coś nietaktownego, a coś takiego trochę to zniechęca do pisania. Skoro jednak karma jest i to w dodatku nie wiemy kto komu dał plusa czy minusa, to może chociaż będzie info który post został "obdarowany". Co Wy na to ??
 12. Skoro polecasz, to wypróbuje Lubię piwa mocno goryczkowe, ale z dwójką przegiąłem i strasznie przechmieliłem - pomimo tego cieszyła się dużym powodzeniem.
 13. http://www.humorek.com/teksty/Kobiety_i_mezczyzni/Co_mysla_kobiety_o_imionach_meskich.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.