Jump to content

daszkes

Members
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

daszkes's Achievements

 1. Chyba powinno być napisane 2 x 0,5l gdzie fermentator jest kolbą
 2. Być może to coś podobnego i być może wiem gdzie tkwi problem, bo infekcja rozwija się w butlekach. Wiadro stoi na cichej 2-4tyg i jest ok, po rozlewie w butelki do 2 tyg jest ok, pozniej już gorzej, więc tu musi być problem..
 3. Surowiec do refermentacji nie jest na pewno problemem, sypię go zwykle na 2,0-2,2 v/v, a efekt jest podobny we wszystkich butelkach. Na początku jak zabutelkuje wszystko jest ok z piwem, po około miesiącu zapach i aromat jest już inny, trochę kwaskawy i goździkowy. No i co to za osad w butelkach, jest to ostatnio w każdej zabutelkowanej warce.
 4. Mimo wszystko martwiący jest ten film. Butelkować nie będę, może to nie bezpośrednia przyczyna, tylko etapu rozlewu ale takie coś mam w butelkach i przegazowanie później.
 5. Podobny film plus lekki osad mam ostatnio w butelkach na powierzchni i po pewnym czasie wychodzi z butelki piwo.
 6. No i uwierz, że na pewno nie przeczytałeś wszystkiego co się da na dany temat
 7. W porządku szukaj drożdży w takim razie, które miałeś, a nie zadałeś. Życzę aby kolejne wyszły z kubka.
 8. To nazywasz wyjściem z kubka? Tak wyglądają po prostu drożdże, które napęczniały podczas uwadniania. Co innego jakbyś dodał trochę świeżej brzeczki do kubka, wtedy mogłby by wyjść.
 9. Musiałbyś chyba zagotować te uwodnione drożdże by nie żyły, nie dodałeś drożdży a powinieneś, nie wychodzą z kubka jeśli nie mają co jeść.
 10. No patrzcie, a browary tak robią lub jak chce się nagazować piwo w sposób naturalny w kegu
 11. Mam swoje powody no ale interesuje mnie odpowiedź na mój problem...
 12. No właśnie powinno się stać jak wyżej przytoczone. CaSO4 czy CaCl2 obniży ph, to wiem, radzę sobie również kwasem fosforowym czy to mlekowym. Woda jest zwykle również modyfikowana przeze mnie do poziomu Ca ok 100ppm, więc nie tak mało, ale nie w tym rzecz, po problem dotyczył zwiększonego ph. "During boiling the pH drops by about 0.1 – 0.2 pH units from 5.3 – 5.5 pH to about 5.2 – 5.3 pH. This may be due to the addition of bitter acids from the hops, formation of acidic Maillard products, precipitation of alkaline phosphates or the reaction of polypeptides with calcium, liberating protons [briggs, 2004]."
 13. Ustabilizuje pod pewnym warunkami, zacierając w górnej granicy ph i jeszcze wysładzając wodą o wysokim ph (czego rzecz jasna nie powinno się robić), nie będziesz miał ph po gotowaniu na odpowiednim poziomie. Dodawanie chmielu zbija o te 0,2 - 0,3, a u mnie jest z tym problem. Czy to paranoja, zależy dla kogo, ja dbam o szczegóły, ale każdy rzecz jasna może warzyć jak chce. Jest to częściowo odpowiedź na mój problem, ale nadal go nie rozwiązuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.