Skocz do zawartości

ZiomBEER

Members
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ZiomBEER
 • Rok założenia
  2013
 • Miasto
  Oleśnica

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Ostatnie wizyty

211 wyświetleń profilu
 1. ZiomBEER

  ZiomBEER

 2. Witam. Warzę jutro Bittera. Po raz pierwszy będę używał płynnych drożdży ( wyeast 1469 west yorkshire data prod. 15.09.2016). Wystarczy że je aktywuje na 3 -5h przed zadaniem tak jak jest w instrukcji, czy może lepiej zrobić to już dzisiaj?
 3. ZiomBEER

  Warzymy z kawą

 4. ZiomBEER

  Dezynfekcja butelek poprzez parowanie

  Ja myję butelki w zmywarce. Przeważnie robię to dzień przed rozlewem. Po wyjęciu nakrywam folią aluminiową.
 5. ZiomBEER

  III KPD Lubuski - Witnica 18.06.2016 r.

  W formularzu widnieje kategoria 11B (czyli Best Bitter )
 6. ZiomBEER

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Witam. Rozlewałem ostatnio swojego american stouta, i zaniepokoił mnie wygląd brzeczki. 11 dni burzliwej, 7 dni cichej, chmielone na zimno. Może ktoś mi powiedzieć czy ta piana może być oznaką infekcji?
 7. ZiomBEER

  Palony jęczmień

  Dzięki. Szkoda "zachodu" z tym kruszeniem w moździerzu. Po prostu nie wiedziałem czy zamówić śrutowany, czy nie.
 8. Witam. Planuję zrobić Stouta z ekstraktów niechmielonych + palony jęczmień. Czy palony jęczmień ma być śrutowany, czy nie?
 9. ZiomBEER

  Pierwsze piwo - garść pytań

  Ten brewkit 1,7 kg jest już odpowiednio nachmielony na ok. 22 litrową warkę, wystarczy dodać 1 kg cukru(nie polecam), albo 1,7 kg niechmielonego ekstraktu(jasnego). Polecam tylko nachmielenie na zimno 30g citra i 30g Centennial 5-7 dni. Będziesz zadowolony.
 10. ZiomBEER

  Ekstrakty + steeping

  Robiłem ostatnio z samych ekstraktów, i trochę wodniste było piwko. Być może dlatego, że robiłem z ekstraktów bruntala? Ktoś już na forum pisał że z bruntala wychodzą "cieńsze" piwa niż z ekstraktów WES-owskich. Co do tych słodów karmelowych to znalazłem sporo receptur z ekstraktów i słodów specjalnych na stronie https://byo.com/
 11. ZiomBEER

  Ekstrakty + steeping

  Coś w stylu amerykańskie pale ale( tylko chmielone iungą). Zacytuję Wiki.piwo :"Odświeżające oraz mocno chmielowe wraz z odpowiednio mocnym wsparciem słodowym".
 12. Witam. Zamierzam zrobić piwo z ekstraktów i słodów specjalnych. Posiadam: -ekstrakt jasny 3,6 kg -ekstrakt pszeniczny 0,5 kg -słód carapils 250g -słód caramunich I 250g -słód crystal 150 100g Potrzebuję porady, których słodów karmelowych użyć, i w jakich ilościach. Warka ok. 21 litrów, 13-14 BLG Chmielone tylko Iungą.
 13. ZiomBEER

  program BeerSmith - pomoc dla użytkowników

  Witam. Na razie jestem zmuszony do warzenia z ekstraktów, w dodatku posiadam tylko garnek 9,5 L. Latem planowany zakup 40L. Czy mógłby ktoś mi pomóc uzupełnić dane dotyczące sprzętu w BeerSmith? Jak już napisałem: garnek 9,5 L, poza tym planowane warki - 11 litrowe, gotowanie brzeczki/chmielenie : 5 litrów wody + 1,7 kg ekstraktu( z moich pomiarów wynika, że 1,7 kg ekstraktu to jest ok. 1,2 litra). Co mam wpisać w rubryki z poniższych zdjęć?
 14. ZiomBEER

  Filtrowanie po chmieleniu w garnku

  Przelać przez siateczkę muślinową, zagotować i do fermentora.
 15. ZiomBEER

  Cicha fermentacja

  Czytałem, ale na swoje pytanie nie uzyskałem odpowiedzi. Chodzi mi o to czy 11 litrowa warka na cichej w fermentorze 30 L, "ma większą szansę" złapania infekcji niż warka np. 20 litrowa w takim samym fermentorze? Poza tym, w tym artykule napisane jest, że przy chmieleniu na zimno cicha jest wskazana.
×