Jump to content

BiancoNeri1985

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by BiancoNeri1985

 1. Witm, Szukam garnka 30-sto litrowego, najlepiej emaliowany. Stalowym też nie pogardzę. Liczę, że oczekiwana cena będzie rozsądna. Pozdrawiam.
 2. Pisząc "bez chemii" miał raczej na myśli znormalizowane stwierdzenie funkcjonujące w społeczeństwie oznaczające "bez konserwantów".
 3. Dziękuję za odpowiedzi;) Jak dla mnie temat wyczerpany. Ja będę warzył dla sibie więc nie wiem jak szybko wypiję 40 butelek. Za darmo rozdawać też nie bede podejrzewam, że zanim tamte piwka przelezakują to w toku będą już kolejne warki.
 4. hmmm... dwie skrajne odpowiedzi. Czyli dalej nie wiem nic
 5. Chłopaki, Pytanie brzmi: Czy piwo uwarzone w domu ma jakiś termin przydatności, w którym należy je spożyć, od momentu zabutelkowania?
 6. Jakby ktoś był zainteresowany kupnem zestawu to teraz jest promocja, do 21 maja 2013r., w browar.biz na ten zestaw startowy.
 7. Tak, jeżeli jest taka informacja w instrukcji użytkowania; natomiast zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami nie wolno go używać w budynku, w którym jest instalacja na gaz ziemny Dz. U. Nr 75 poz. 690 paragraf 157 ustęp 6 No, ja właśnie mam gaz ziemny w mieszkaniu. Problem w tym, że największy palnik na mojej kuchence ma 100mm. Średnica garnka 30l to przeciętnie 400mm. Czyli moc taboretu jak najbardziej wystarczająca Powiedz mi jeszcze czy pod taboretem jest gorąco? Głównie zastanawiałem się czy wysoka temperatura pod taboretem narobi szkód. na moim taborecie jest informacja: do użytku zewnętrznego, aczkolwiek większość osób używa ich w mieszkaniu. zapytałem o to sprzedawcę, który wytłumaczył mi, że pomieszczenie wewnątrz budynku musialo by spełniać wymogi kotłowni aby uzyskać odpowiedni certyfikat. jeżeli chcesz go używać w pomieszczeniu to pamiętaj o tym aby zapewnić możliwie jak najlepszą wentylację. ja na przykład ostatnio gotowałem przy otwartych drzwiach zewnętrznych. To akurat mi się wydaje prawdą. Do urządzeń gazowych trzeba mieć odpowiednią wentylację, jak również odpowiednią przestrzeń. Czy to kuchenka, czy Junkers - wentylacja musi być.
 8. Do FAH jest 6kg słodu co daje w ostateczności 30l brzeczki nastawnej. Myślę, że bez problemu można z proporcji wyliczyć ilość słodu na 25l 6kg -- 30l Xkg -- 25l 6kg*25l/30l = 5kg Czyli na 25l brzeczki nastawnej należy zatrzeć 5kg słodu pilzneńskiego.
 9. Powiedzcie mi jak wygląda sprawa z używaniem taboretu gazowego. Mianowicie czy można tego używać w mieszkaniu? Taborety są niskie, zasanawiam się czy taki sprzęt nie uszkodzi podłogi. BTW. Czy moc taboretu 5,33kW poradzi sobie z 30 litrami brzeczki? 5,33kW to dużo?
×
×
 • Create New...