Jump to content

maksimikus

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About maksimikus

 • Birthday 01/22/1975

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  86
 • Miasto
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

415 profile views
 1. Oddam butelki 0,5l. brązowe, bez etykiet, płukane po opróżnieniu, około 500 szt. Są niepotrzebne i z uwagi na przeprowadzkę zostaną wyrzucone. Trochę ich szkoda... :-).
 2. maksimikus

  maksimikus

 3. Oddam butelki koło 300-400 szt. brązowe, bez etykiet, przepłukane po spożyciu, pojemność 0.5l.
 4. Ja nie palę , tylko popijam :-) ale chyba troszkę przesadziłeś...
 5. Oddam za darmo butelki 0,5l. około 300 szt. Flaszki są brązowe, bez etykiet, wypłukane po spożyciu, mogą być zakurzone. Chętnie przyjąłbym w zamian trochę butelek 0,33l. typu "bączki"
 6. Profesjonalny kran przystosowany do zamontowania na kegu o poj. 19 l - system Cornelius kupiony w Browamatorze i użyty 3 razy. Stan Idealny. Zamontowanie na kegu wymaga użycia szybkozłączki OUT. Cena 150,00 z wysyłką lub odbiór w Bydgoszczy,
 7. Sprzedam dwa nowe kegi 5l. + 4 uszczelki dołożę w gratisie. 50,00 zł. + wysyłka 15,00 zł.
 8. Czy przy dolaniu 400 ml. lub nawet 500 ml. bourbonu do warki 20l. RISa takiego około 25 BLG refermentacja w butelkach jest możliwa? Nagazuje się takie piwko chociaż trochę?
 9. Jak w temacie. Kupię potrójny reduktor CO2. Proszę o propozycję na priv.
 10. Użytkownikiem Braumeistra jestem od dwóch lat i uwarzyłem na tym sprzęcie prawie 80 warek. Uważam , że na tym sprzęcie spokojnie można warzyć warki 20 litrowe o ekstrakcie do 17BLG (stosuję zasyp maks. do 7 kg.) a z dodatkiem cukru prawie wszystkie piwa belgijskie i II AIPY . Warki lżejsze 12-13 BLG, zasyp około 5,5 - 5,8 kg. warzę 25 litrowe. Oczywiście bez wysładzania byłoby to niemożliwe. Przy warkach "lżejszych", 25 litrowych wysładzam 9 litrami wody a przy warkach "mocniejszych", 20 litrowych wysładzam 5 litrami wody. Jaka jest wydajność to nie jestem w stanie napisać , ponieważ nie liczę. Piwa wychodzą bardzo klarowne, pomimo nie stosowania fermentacji cichej. Cichą fermentację stosuję tylko podczas chmielenia na zimno. Przez ostatnie 2 lata wróciłem do tradycyjnego gara dwukrotnie podczas warzenia RISa ale generalnie z powodu wygody nie wyobrażam sobie życia bez Braumeistra :-).
 11. W tym wątku masz ładnie opisane jak korzystać z kalkulatora mrmalty.com
 12. Rezerwuję, proszę dane do przelewu na priv.
 13. Miałem identyczną sytuację z chmielem Waimea. Może akurat to przypadek. Przed chmieleniem na zimno piwo smakowało bardzo obiecująco a przy rozlewie smak i aromaty takie jak opisujesz. Piwo po 2-3 tygodniach smakowało wybornie. Jedno z najbardziej udanych w mojej karierze :-). Warka na pewno do powtórzenia. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.