Jump to content

maksimikus

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

About maksimikus

 • Birthday 01/22/1975

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  86
 • Miasto
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

471 profile views
 1. maksimikus

  maksimikus

 2. Ja nie palę , tylko popijam :-) ale chyba troszkę przesadziłeś...
 3. Czy przy dolaniu 400 ml. lub nawet 500 ml. bourbonu do warki 20l. RISa takiego około 25 BLG refermentacja w butelkach jest możliwa? Nagazuje się takie piwko chociaż trochę?
 4. Użytkownikiem Braumeistra jestem od dwóch lat i uwarzyłem na tym sprzęcie prawie 80 warek. Uważam , że na tym sprzęcie spokojnie można warzyć warki 20 litrowe o ekstrakcie do 17BLG (stosuję zasyp maks. do 7 kg.) a z dodatkiem cukru prawie wszystkie piwa belgijskie i II AIPY . Warki lżejsze 12-13 BLG, zasyp około 5,5 - 5,8 kg. warzę 25 litrowe. Oczywiście bez wysładzania byłoby to niemożliwe. Przy warkach "lżejszych", 25 litrowych wysładzam 9 litrami wody a przy warkach "mocniejszych", 20 litrowych wysładzam 5 litrami wody. Jaka jest wydajność to nie jestem w stanie napisać , ponieważ nie l
 5. W tym wątku masz ładnie opisane jak korzystać z kalkulatora mrmalty.com
 6. Miałem identyczną sytuację z chmielem Waimea. Może akurat to przypadek. Przed chmieleniem na zimno piwo smakowało bardzo obiecująco a przy rozlewie smak i aromaty takie jak opisujesz. Piwo po 2-3 tygodniach smakowało wybornie. Jedno z najbardziej udanych w mojej karierze :-). Warka na pewno do powtórzenia. Pozdrawiam.
 7. Cześć, warzenie piwa to bardzo dobry pomysł . Życzę powodzenia. Satysfakcja i przyjemność jest gwarantowana.
 8. Odwrotnie :-) 60' - to 60 minut gotowania (wrzucasz simcoe) 0' - to zero minut gotowania (wrzucasz cascade po wyłączeniu palnika)
 9. Warzyłem to piwko z zestawu ze sklepu "Twój Browar" i wyszło bardzo fajne, lekkie piwko. Myślę, że jest to idealne piwko na lato. Ja nie pomyliłem chmielenia a piwko ma mimo wszystko goryczkę dosyć wyraźną. Też polecam spróbować tego chmielu.
 10. 6 dni fermentacji to trochę mało żeby butelkować, następnym razem potrzymaj dłużej , przynajmniej 2 tygodnie albo nawet 3. . Moje pierwsze piwko to też był Coopers Lager i dodałem 1 kg. cukru a zdecydowanie lepiejdla smaku jest dodać ekstrakt jasny niechmielony. . Smak był kwaskowaty, taki jak zielone jabłka. Raczej nie dzieje się nic złego i nie jest to infekcja. Z czasem smak się delikatnie poprawi ale na cuda niestety bym nie liczył :-(.
 11. Prośba do użytkowników kociołków Speidel Braumeister posiadających odchmielacz http://www.browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=22870921 o opinie czy warto go zakupić?
 12. Mój pierwszy brewkit Australian Lager Coopersa z dodadkiem kilograma cukru smakował i pachniał kwaśnymi jabłkami. Piwo oczywiście zostało wypite, ponieważ było mimo wszystko pijalne a przde wszystkim pierwsze własne. Ostatnią butelkę otworzyłem po roku. Piwko wyglądało perfekcyjnie, idealnie klarowne, trwała piękna piana a w smaku też zaskoczenie , naprawdę niezłe i nie było już kwaśnych jabłek. Cierpliwości życzę choć to bardzo trudne :-)
 13. http://blog.kopyra.com/index.php/2013/09/25/pinta-ale-szycha-i-moje-9-letnie-piwo-domowe/ tutaj Tomasz Kopyra degustuje swoje pierwsze piwo z brewkitu które miało już 9 lat i nie było zepsute :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.