Jump to content

hopek

Members
 • Posts

  314
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  70
 • Miasto
  Łódź / Kutno

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

1649 profile views

hopek's Achievements

 1. Jakiś czas temu rozwiązałem problem z brewpiless. Zostawię informacje, może komuś przydaży się coś podobnego. Problemy jakie u mnie występowały: - przerywanie wykresu - przejmowanie wartości temperatury jednego czujnika przez drugi - powyższe powodowało wielokrotne załączenia lodówki/grzania a sama temperatura potrafiła wahać się do 2 st C od zadanej. Do projektu podszedłem chyba zbyt ambitnie. W małej obudowie upakowałem wszystkie elementy, dławiki, gniazdka. Planowałem jeszcze wyświetlacz i przyciski ale ten pierwszy nie przyszedł z Chin. Prócz wyżej wymienionych zainstalowałem zasilacz 5v 0.7A aby nie wyprowadzać kolejnego przewodu do gniazdka. I to był błąd który powodował ww problemy. Kupiłem na allie 2 szt jakieś 4-5x tańszego zasilacza niż w polskich sklepach elektronicznych. Był kiepskiej jakości i nie trzymał parametrów prądu na wyjściu. Zmieniałem ESP, czujniki, przewody, opornik a winny był zasilacz. Odradzam zatem taki produkt, omijać szerokim łukiem. Teraz mam podłączone zwykłą ładowarka usb 5V 1A. Działa jak należy.
 2. Dzięki za odpowiedź. Odpowiadając kolejno na pytania: Rezystor dokładnie taki: https://sklep.avt.pl/rezystor-4-7kom-1-4w-5-0207-10-szt.html Każdy czujnik jest na trójżyłowym przewodzie: gnd, data, prąd. Data połączone i doprowadzone do jednego odpowiedniego pinu na ESP. Między data a 3v3 opornik rezystor jw. Fakt, lodówka nie jest domknięta na całej długości uszczelki z powodu dwóch przewodów na których są czujniki. Czujnik temperatury lodówki jest tuż przy drzwiach.
 3. Cześć, Po kilku testach, podmianki ESP i czujników jestem na granicy porzucenia projektu. Rzućcie proszę okiem na załączony screen. Ustawione 17 st C. Temp piwa 17.3 st C i zamiast schłodzić do 17 st C to chłodzi wg następującego porządku: 5 min przerwy kilkadziesiąt sekund chłodzenia. Czy to jest poprawna logika czy coś trzeba poustawiać? Długo lodówka nie popracuje w taki sposób. Dodam, że mam dodane urządzenie grzewcze ale nie jest podłączone. Proszę o wsparcie.
 4. Dzięki za wsparcie. Niestety nadal trudno mi się zgodzić. Dziś zacząłem testy na lodówce. W niej jeden czujnik w 2l kolbie z wodą, drugi w lodówce. Lodówka załącza się co kilka minut dosłownie na kilka sekund. Zrobiłem beer profile: Zamiast chłodzić do zadanej temperatury zatrzymało się na 11 st C i odpala lodówkę na kilka s. Abstrahując od dziwnej temperatury do jakiej dąży sterownik to uruchamianie lodówki na kilka s jest po prostu błędnym założeniem, krótką drogą do uszkodzenia sprzętu. Zakładam jednak że vitotai ma głowę na karku i przyczyna leży gdzieś indziej. Podpowiedzcie proszę czy nie umiem tego ustawić zgodnie z potrzebami czy urządzenie z innych przyczyn nie działa poprawnie. Z góry dziękuję!
 5. Dzięki za odpowiedzi. W końcu znalazłem chwilę czasu aby dokończyć sterownik. Co prawda wyświetlacz z alliexpress idzie już czwarty miesiąc, więc bez niego. Rozwiązałem problem niewidocznych czujników - przewody nie były zgodne z opisem aukcji, pomylono "signal" z "power". Mam jeszcze pytanie - w sytuacji w której ustawiłem na 30 st C "beer const" grzanie obywało się w przerywany sposób - kilka minut grzania, kilka minut bezczynności. Czy to jakaś usterka u mnie czy taki jest algorytm? W sytuacji kiedy ustawiłem 20 st C "beer const" chłodziło bez przerwy.
 6. świetny kierunek, to zwiększy dostęp do literatury fachowej i z pewnością popchnie poziom polskiego piwowarstwa do przodu. Dobra robota!
 7. Mam pytanie nt obsługi. Czy tu wszystko jest ok? Czy macie namiary na jakiś tutorial jak po tym się poruszać?
 8. bardzo dziękuję za pomoc! Musiałem zainstalować ww sterowniki. Udało się zainstalować i połączyć z ESP, niestety po kilkunastu minutach działania spalił mi się zasilacz. Pewnie niedokładnie zlutowałem przy pierwszych krokach z lutownicą. W detected device były bodajże 4 urządzenia ale tylko jeden sensor. Pewnie też coś skopałem. W każdym razie dzięki!
 9. Witam ponownie poskładałem wszystko w jeden kawałek i niestety jestem mało informatyczny na kolejne kroki. Zacząłem od przygotowania Arduino ale kolejne kroki czyli "3. Install Library" są dla mnie za trudne. Zainstalowałem więc Nodemcu firmware programmer ale tutaj też nie wiem co dalej. Bardzo proszę o wskazówki, ale takie szczegółowe jakbyście mieli wytłumaczyć człowiekowi z ulicy który plik, co kliknąć, jakie 'select port' itd.
 10. Odpowiedź na rysunek z postu: Tak chcę podłączyć. A jak inaczej zasilić przekaźnik bez rozbierania?
 11. Witam ponownie. Mam jeszcze kilka pytań przed rozpoczęciem składania. Proszę o wsparcie. Rozebrałem zasilacz usb. Ma na wyjściu 5V i 1A więc powinien być odpowiedni. Teraz będzie głupie pytanie laika - gdzie podłączyć prąd a gdzie neutralny (1 lub 2) na rysunku poniżej? Zdaje się, że obojętnie bo wtyczka jest bez uziemienia, więc można ją przekręcać... (na czerwono zaznaczone piny USB) Kolejne głupie pytanie - skoro nie ma uziemienia to na jakiej podstawie mam podłączyć uziemienie z płytki ze stycznikami? Czy może uziemienie mam poprowadzić normalnie z gniazdka a nie z zasilacza? Czy nie ma ryzyka wtedy, że w razie jakichś przepięć spali płytkę? Zgodnie ze schematem powinienem podłączyć: A - do pinu JD-VCC na płytce ze stycznikami D - do pinu uziemienia GND
 12. widziałem, że sam autor podłączył wyświetlacz OLED, czy taki będzie ok? https://pl.aliexpress.com/item/32957392300.html?spm=a2g0o.cart.0.0.47f63c00AX5ioa&mp=1
 13. Dzięki za odpowiedzi. Czy to ma tak wyglądać? i teraz pytania: 1. [patrz rys.] Czy to jest grzanie czy chłodzenie? Po czym to wywnioskować? 2. jw 3. Uziemienie które prowadzę z zasilacza? Mogę rozebrać i zastosować ładowarkę do telefonu? Mam 2 szt 5V output: 1A i 850mA, lepiej mi pasuje rozebrać tę drugą. Nada się? Sprawdźcie proszę poprawność rysunku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.