Jump to content

Quentin

Members
 • Posts

  610
 • Joined

 • Last visited

About Quentin

 • Birthday 07/04/1973

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Quentino Brewery
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  35
 • Miasto
  Zawiercie

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

1342 profile views

Quentin's Achievements

 1. Ewidentnie sprzęt . Domestos daje radę na codzień w utrzymaniu czystości i higieny sprzętu , ale myślę , że przy infekcji NaOH będzie skuteczniejsze / konieczne . I drobna uwaga co do Twojego zdania : piwo jest kwaśne, ale da się wypić-nie ma z tego jednak żadnej przyjemności Nie idź tą drogą . Ja tak mam z wodą czystą - da się wypić , ale przyjemności nie mam żadnej , więc jej nie piję Po za tym pamiętaj , że cały organizm do którego wlewasz ten żurek musi Ci jeszcze na wiele czasu wystarczyć , kwasa wal w kanał .
 2. Piwnica będzie ok . Drożdże sobie poradzą . Pod koniec fermentacji możesz przenieść do pokojowej - estry się już nie narobią a drożdże mogę dojeść dokładniej . Nie zdziw się opóźnionym startem .
 3. Sprawa jest jasna , nie ma jednoznacznej odpowiedzi . Tak jak mówiłem , ostatnio wydajność jest więcej niż zadowalająca , więc problemu nie ma , ale chciałem wiedzieć tak w razie czego . Dzięki za aktywność w wątku EDIT : Marciu11 - oczywiście , że masz rację . Z tym , że niekoniecznie to musi być pucha , suchy wyjdzie taniej .
 4. Ja mówiłem TYLKO o efekcie wizualnym . Sam nie przepadam ani za jednym ani za drugim z tych piw
 5. To magnum albo całość 60 albo 15 - 20 minut tą drugą dawkę bym dał .( sprawdź w brewtargecie IBU i wybierz co Ci bardziej pasuje ) Płatków wg mnie ogromna ilość to 800 g . Wydaje mi się , że przy długiej cichej mogą dać trudny do przewidzenia aromat . Ale skoro już tyle używałeś i było ok to już coś wiesz.
 6. Jaki był smak czytego alkoholu po przegonieniu ? Zwykły bimbrowy czy "pamiętał" wyraźnie Ris-a ?
 7. Cytując Undeatha : natomiast aromat z takiego chmielu (kwas walerianowy) stanowi już bukiet piwa i jest pożądany, jak wypłucze się wszystkie składowe chmielu to z czego uzyskać taki aromat?
 8. A mnie szlag trafia jak mi wyjdzie za mało Tak mam i co ? Ostatnio problem zniknął ( czyżby jednak doświadczenie jakieś pomogło ? ) ale wolałbym wiedzieć w razie czego
 9. Dzięki . Ale robiłeś lambika pewnie nie raz . ( o tym z podpisu przeczytałem ) Jaka technologia i efekty ? Ilu letni chmiel i jak długie postarzanie w piecu ?
 10. Pomysł ze słodem ok , tylko bardziej chodziło mi o sytuację gdy z jakiegoś powodu ekstrakt wyjdzie za niski po zacieraniu już . Wiem , zawsze można dłużej gotować . O rozleniwianiu wiem , ale wydaje mi się , że może wystąpić przy zbyt dużym dodatku cukru . Przy niewielkim ( no właśnie , do 10 % jest prawidłowe ? ) dodatku cukru nie powinien wystąpić . W końcu wiele mocnych belgów ma wyraźny dodatek ciemnych czy kandyzowanych cukrów a jednak radzą sobie drożdże z takimi piwami .
 11. Ja to tam niewiele wiem , ale : - chmieleniem na 5 minut chcesz uzyskać aromat ? Nie lepiej dać czegoś bardziej aromatycznego niż magnum które głównie jest chmielem goryczkowym ? - płatki jak najbardziej , do tego się nadadzą , może ktoś doświadczony podpowie ilość . Nie zapomnij ich dobrze sparzyć .
 12. No liczę właśnie , że jeszcze dojdzie , jakieś tam psyknięcie jest ... No jak mam Ci opisać jak bardzo odbiega ? Trochę , bardzo czy średnio ? Już będziesz wiedział ? I już mi tak nie wypominaj tych warek , bo wolę pytać a nie udawać kozaka jak niektórzy po 5 warkach myślą , że pozjadali wszystką wiedzę Po takiej ilości warek nie uważam się za speca tylko dalej za ucznia . Piwo jest słabe ( 12 blg ) , a że to lager liczę po cichu , że jak mu dam czasu jeszcze dojdzie . Nigdy nie zdarzyło mi się niedogazowanie , jeśli już to przegazowanie wynikające z błędów fermentacji raczej niż z doboru surowca .
 13. Wyluzujcie chłopaki , po co te złośliwości ? Easy ... A i już bez przerwy nie gadacie o tym google bo jak tak wszyscy wszystko w google będą szukać to na forach strach się będzie odezwać a i fora umrą
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.