Jump to content

ZIC

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mieszkam we Wrocławiu. Sprzęt znajduje się na wsi k. Nowej Soli. W sierpniu tam będę, to wówczas dodam zdjęcia.
 2. Witam,

  jeżeli nie znajdzie się chętny na całość,to byłbym zainteresowany kupnem 2-3 kegów pepsi.

  Pozdrawiam Artur

   

 3. Mam do sprzedania, najchętniej w całości: Porket + 2 zapasowe żarna, nalewak z blachy nierdzewnej z chłodziarką +/- 120/ 70/60 - kornelisów kilka wchodzi, kegi pepsi ok 8 sztuk, refraktometr Carl Zeiss, myjka do butelek, suszarka - stojak do butelek, głowice do kegów kilka, złączki do pepsi - kilka, 2 kegi 50L z zamontowanymi krócicami jako gary warzelne, chłodnica nierdzewna z przewodamii wiele innych rzeczy. Zainteresowanego "hurtownika" proszę o kontakt. Zdjęcia możliwe jak powrócę na wieś w lubuskim. tel. 790 71 41 31.
 4. ZIC

  Schemat - kran włoski

  Wielkie dzięki, masz +.
 5. Czy ktoś dysponuje schematem kranu włoskiego?? Na stronie IBC już nie ma, a mam dwa do naprawy i przeczyszczenia.
 6. Chyba szczęśliwy finał. Bełtanie wdrożone. Po tygodniu ruszyło. Po 4 tyg. burzliwej, gruby, zwarty osad gęstwy. Po 4 tyg. cichej klarowność ładna, bez złych posmaków i zapachów. Zobaczymy co wyszło za miesiąc. Gęstwy już nie zbierałem - zgodnie z sugestią kolegi codera.
 7. To wobec tego - żeby nie bić ponownie piany (tzn. na temat już poruszany) - bełtać fermentorem czy dodać nowych drożdży? Jaka rada?
 8. No i się zaczęło... Gdzie mi tu żuczkowi głos zabierać w dyskusji. Jak znajdę wypowiedzi w innych wątkach, to je tu powklejam. Większość z szanownych forumowiczów była zdania, że 50-60 ml w zupełności wystarczy. Jak za dużo "to też źle, bo za szybka fermentacja, to zła fermentacja" itd. Jednym słowem muszę sam "na macajewa" dojść do pożądanych proporcji, albo miałem gęstwę "leniwych Niemców", co przeczy obiegowej opinii o ich solidności i pracowitości.
 9. Tak, to był/jest lager. Temperatura 10 st. Co do ilości, to 3 czubate łyżki stołowe, to będzie ok. 50ml, choć w kilku wypowiedziach czytałem, ze 3 z też wystarczą. Gęstwa była z burzliwej 23 dni. Na przyszłość dam 6 łyżek, no i dziś "z tych nerw" skończyłem robić mieszadło magnetyczne.
 10. Jako że warzę 150 km od miejsca stałego zamieszkania (bo tam warunki lokalowe idealne, chłodnie itp.) nie mogłem dopilnować wszystkiego. Tym razem "nadzorca" nawalił na całej linii. Drożdże nie ruszyły, choć zgodnie z przeczytanymi na forum informacjami dodawałem po 3 łyżki gęstwy na warkę. Nic nie śmierdzi, ale piany jakby kto splunął... Nawet nie pytajcie ile czasu minęło, chyba możecie mi oszczędzić kąśliwych uwag? Proszę o wypowiedzi rekordzistów, którzy przeżyli szczęśliwe zakończenie podobnej historii.
 11. No tak, dziś pytałem w IBC o szczypce, kosztują 80 zł.
 12. No to mam kilka skrzynek euro na zbyciu. Zakup 10 kegów po pepsi strasznie rozleniwia. Chyba każdy z Was potwierdzi, ze ten rodzaj najlepiej się kapsluje.
 13. Co do kapslowania gretą, to miałem problem z butelkami koncerniaków. Mają za grube szyjki więc kapslownica je rysuje. Mam na zbyciu kilka kontenerów starych butelek, które kapsluje się idealnie - nie wiem jak się nazywał się ten model szkła. W butelkach tych sprzedawane było Piwo Książęce zanim stało się Ciechanem.
 14. Czy jest sens kupować specjalne szczypce do opasek zaciskowych czy też sprawdzają się z powodzeniem zwykłe obcęgi??
 15. ZIC

  IBC Polska

  Czy ktoś robił zakupy w IBC osobiście (tzn. w Mirkowie)? Mam zamiar się tam wybrać ale nie wiem czy detalistów obsługują.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.