Jump to content

jun22

Members
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by jun22


 1. Dla ochrony agregatu w lodówce należy unikać ponownego włączenia zaraz po wyłączeniu,  Funkcja P5 pozwala ustawić opóźnienie  w zakresie 0-10min . 5 minut powinno wystarczyć.Cytat z instrukcji:

   

   Opóźnienie załączenia przekaźnika.     

   Funkcja umożliwia ustawienie opóźnienia załączenia przekaźnika w stosunku do momentu wystąpienia temperatury załączającej przekaźnik. W tym celu należy wcisnąć i trzymać przez 5 sekund przycisk SET. Pojawi się na wyświetlaczu symbol kodu P0. Teraz przyciskami „+”oraz „-” przechodzimy do funkcji P5. Wciskamy SET. Przyciskami „+” oraz „-„ ustawiamy czas opóźnienia w granicach 0 – 10 minut. Zapamiętujemy trzymając 10 sekund przycisk SET.

   


 2. No niestety to prawda . Filmy na YT mają już trochę lat .Tam się wspomina o kegach po 100 zł.  Właśnie mamy górkę sezonu na Corneliusy ( lody, napoje ) . Myślę , że za standardową pojemność trzeba dać 180-200zł  plus przesyłka.  Trafiają się okazje cenowe ale coraz rzadziej.


 3. Do schłodzenia wody lodówka może mieć za małą wydajność.Jako wytwornica wody lodowej  lepiej może się sprawdzić zamrażarka. W oryginalnej  chłodziarce na dwa krany wchodzi dwa wiadra wody . Dodam ,że chłodne rurki potrafią się nieźle rosić trzeba zastosować jakąś izolację. Co by nie było kegerator z lodówki jest najbardziej sprawdzonym sprzętem do takich celów. 


 4. Z  tego co pamiętam . Jeśli wężyk piwny nie jest schładzany to dają 4mb aby uspokoić pianę. A to dlatego ,że CO2 się bardziej rozpręża w wyższej temp. potęgując pianę. Moją zabawkę tzn. 2 kolumny+głowice+reduktor i chłodziarkę odkupiłem bardzo okazyjnie reszta to ,,tymy rencamy". Warto było choćby dla samego widoku . Panie przy kranie sweet stouta  a panowie przy  AIPA . Za samą schładzarkę rok temu na OLX lub Alleg.. żądali ok.800zł.😉


 5.  Robiłem próbę  wg. filmu na YT  dwa strzały 3bar  po 15 min .Keg podłączony bez schładzarki do kranu . Leciała sama piana. Na doświadczenia  nie mam zbytnio czasu .  Szukam bardziej zorientowanych w temacie. Jeszcze jest taka ewentualność , że piwo się uspokoi w wężownicy schładzarki.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.