Jump to content

jun22

Members
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jun22

 1. Dla ochrony agregatu w lodówce należy unikać ponownego włączenia zaraz po wyłączeniu, Funkcja P5 pozwala ustawić opóźnienie w zakresie 0-10min . 5 minut powinno wystarczyć.Cytat z instrukcji: Opóźnienie załączenia przekaźnika. Funkcja umożliwia ustawienie opóźnienia załączenia przekaźnika w stosunku do momentu wystąpienia temperatury załączającej przekaźnik. W tym celu należy wcisnąć i trzymać przez 5 sekund przycisk SET. Pojawi się na wyświetlaczu symbol kodu P0. Teraz przyciskami „+”oraz „-” przechodzimy do funkcji P5. Wciskamy SET. Przyciskami „+” oraz „-„ ustawiamy czas opóźnienia w granicach 0 – 10 minut. Zapamiętujemy trzymając 10 sekund przycisk SET.
 2. Do tego celu mogę polecić klej do wklejania szyb samochodowych . Klejenie jest dwuetapowe . Pierwszą warstwą jest podkład następnie klej . Klejenie tylko w rękawicach ochronnych bo wredny do zmycia.
 3. Dodam od siebie. Pozostają jeszcze zamrażarki tzw. ladowe (otwierane do góry) . Parownik umieszczony jest w ścianach zewnętrznych więc nie ma przegród.
 4. Na tym zdjęciu nie widać żadnej złączki (głowicy) . To jest po prostu wkręcone w keg .Jedyny mankament w tym sprzęcie to że nie ma możliwości podpięcia CO2 do wypchania piwa . Znajomość budowy kega się kłania. Jedyne zastosowanie tego ustrojstwa to pobieranie próbek piwa przy fermentacji lub leżakowaniu w kegu .
 5. Witam. Lupka nie widziała bo pytanie nie takie. Na Yt Kolega znajdzie kilka filmików o kegach i sprzęcie z tym związanym.
 6. jun22

  Cornelius KEG

  No niestety to prawda . Filmy na YT mają już trochę lat .Tam się wspomina o kegach po 100 zł. Właśnie mamy górkę sezonu na Corneliusy ( lody, napoje ) . Myślę , że za standardową pojemność trzeba dać 180-200zł plus przesyłka. Trafiają się okazje cenowe ale coraz rzadziej.
 7. Aby schłodzić piwo w przepływie należy zapewnić odpowiedni czas chłodzenia (kontaktu z zimnym medium) . W Stanach ( prowizorycznie ) wrzucają kilkanaście zwojów węża silikonowego do lodówki turystycznej wypełnionej lodem i wtedy to działa.
 8. Właśnie dzisiaj to ,, wygooglowałem". Szukam kompletu Ball Lock .
 9. Rezerwuję taki zestaw: kpl. głowic + dekiel kega pepsi. Proszę o dane na priv.
 10. Od tego są termostaty. U mnie prosty sterowniczek W1209 z dodatkowym mocniejszym przekaźnikiem steruje z powodzeniem lodówką fermentacyjną .
 11. Na zdjęciu są głowice do coca-coli . Potrzebuję jeden kompletny dekiel i głowice pin lock do korneliusa pepsi.Proszę o cenę.
 12. Do schłodzenia wody lodówka może mieć za małą wydajność.Jako wytwornica wody lodowej lepiej może się sprawdzić zamrażarka. W oryginalnej chłodziarce na dwa krany wchodzi dwa wiadra wody . Dodam ,że chłodne rurki potrafią się nieźle rosić trzeba zastosować jakąś izolację. Co by nie było kegerator z lodówki jest najbardziej sprawdzonym sprzętem do takich celów.
 13. Z tego co pamiętam . Jeśli wężyk piwny nie jest schładzany to dają 4mb aby uspokoić pianę. A to dlatego ,że CO2 się bardziej rozpręża w wyższej temp. potęgując pianę. Moją zabawkę tzn. 2 kolumny+głowice+reduktor i chłodziarkę odkupiłem bardzo okazyjnie reszta to ,,tymy rencamy". Warto było choćby dla samego widoku . Panie przy kranie sweet stouta a panowie przy AIPA . Za samą schładzarkę rok temu na OLX lub Alleg.. żądali ok.800zł.😉
 14. Ok. Obawiam się ,że przy tych długościach przewodów pierwsze pół szklanki będzie ciepłe. Ja bym je maksymalnie poskracał lub bezpośrednio wypuścił z bocznej ścianki lodówki .A to moja zabawka . Widok od strony techniki.
 15. Kolega pyta czy doradza ? A może prezentuje coś co zamierza wykonać. Polecam przejrzeć posty o kegeratorach .
 16. Wydaje mi się , że wykonanie takiego ocieplenia-izolacji nie wymaga hi-tech . Możemy się do tego zabrać. Proszę priv.
 17. Robiłem próbę wg. filmu na YT dwa strzały 3bar po 15 min .Keg podłączony bez schładzarki do kranu . Leciała sama piana. Na doświadczenia nie mam zbytnio czasu . Szukam bardziej zorientowanych w temacie. Jeszcze jest taka ewentualność , że piwo się uspokoi w wężownicy schładzarki.
 18. Jaką temperaturę brać pod uwagę przy nagazowaniu piwa w kegu . Keg będzie podpięty do schładzarki przepływowej? Czy przyjąć temp. otoczenia kegu ,czy temperaturę w schładzarce ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.