Skocz do zawartości

jun22

Members
 • Zawartość

  119
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez jun22

 1. jun22

  Keg 20l slim

  Może ktoś przybliżyć co to jest ten plastik z rurką w kegu 20l slim.
 2. Wydaje mi się , że wykonanie takiego ocieplenia-izolacji nie wymaga hi-tech . Możemy się do tego zabrać. Proszę priv.
 3. Poszukuję uszczelkę ( oring ) do fitingu A . Na portalach aukcyjnych oferowane są tylko uszczelki pod kołnierz . Ja potrzebuję tą która jest przed gwintem (patrząc od rurki ).
 4. jun22

  Jak nagazować piwo w kegu ?

  Robiłem próbę wg. filmu na YT dwa strzały 3bar po 15 min .Keg podłączony bez schładzarki do kranu . Leciała sama piana. Na doświadczenia nie mam zbytnio czasu . Szukam bardziej zorientowanych w temacie. Jeszcze jest taka ewentualność , że piwo się uspokoi w wężownicy schładzarki.
 5. Jaką temperaturę brać pod uwagę przy nagazowaniu piwa w kegu . Keg będzie podpięty do schładzarki przepływowej? Czy przyjąć temp. otoczenia kegu ,czy temperaturę w schładzarce ?
 6. jun22

  Kupię oring .

  Podziękowania dla Anteksa za wytrwałość . W Bolidzie mają . Za kpl. uszczelek fittingu A ok. 13zł netto.
 7. jun22

  Kupię oring .

  Dzięki za pomoc ale nie ma tam gumek do fittingu A.
 8. jun22

  Keg 20l slim

  Właśnie o te cudo mi chodzi . Chyba Kolego masz rację . To może być pojemnik do lodów .
 9. jun22

  Jaka lodówka na kegerator?

  To jeszcze moje pytanie . Czy jest szansa zmieszczenia 2 petainerów do chłodziarki (kegeratora) ?
 10. jun22

  Czekoladowy Milk Stout - modyfikacja

  W moim stoucie po dodaniu ziaren kakaowca na cichą uwydatnił się wyraźnie aromat gorzkiej czekolady . Wcześniejsze warki bez kakao tego aromatu nie miały.
 11. jun22

  Ciekawe aukcje na allegro.

  128B14 Szybkowar Kochstar 99105035 35 cm (7132853019) Aukcja na Allegro .Ostatnia cena w licytacji ok.30zł 1dzień do końca.
 12. jun22

  Ziarna kakaowca.

  Informacja dla poszukujących.Ziarna kruszone pojawiły się w Lidlu cena 4,99 za 50g.
 13. jun22

  jun22

 14. jun22

  Praca Piwowar - Rekrutacja

  A czy przypadkiem warzelnia 10 hl do browaru restauracyjnego to nie za dużo ? Tak tylko rozważam nie czepiam.
 15. jun22

  Ziarna kakaowca.

  Stout z ziarnami kakaowca ( 200g /25l piwa ) rozlany do butelek 29VII . Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne . Piana drobnopęcherzykowa trochę mało trwała . Barwa bardzo ciemna wręcz czarna . Smak w pierwszym odczuciu delikatnie pralinowy , dominuje jednak mega gorzka czekolada (co bardzo lubię ) w dalszej części jest dopiero kakaowe. Dodam ,że na cichą oprócz kakaowca dodałem 1.5 kg mrożonych śliwek + 10 goździków .
 16. jun22

  spadek cisnienia na resuktorze, butla co2

  ,Metoda ,,bąbelkowa " rozumiem ,że to jest ; pędzelek + woda z Ludwikiem lub mydło . Na samej wodzie Koleżanka wszystkiego nie zobaczy.
 17. jun22

  Imperial Stout z płatkami

  Płatki nie ,, przejdą za bardzo alkoholem " tyko może uwolnić się z płatków więcej taniny i garbników do maceratu a dalej do piwa .Jednak treściwość RIS-a może się obronić .
 18. jun22

  Sterownik temperatury do lodówki

  Powinno się podłączyć przewód fazowy do wyprowadzeń przekaźnika w sterowniku, a nie neutralny.EDIT Chodzi o zdjęcie, które coś nie chce się zacytować Rozcinamy przewód brązowy w przedłużaczu. Jego wtyczkę wpinamy do gniazdka, gdzie bolec (przewód ochronny) jest na "górze" - w przypadku gniazdka podwójnego. Wtedy faza powinna być w lewej "dziurce", ale lepiej to sprawdzić próbnikiem, bo elektryk mógł zrobić na odwrót. Tylko potem podepnie do innego gniazdka i tam może być faza gdzie indziej, bo sam zauważyłeś, że nie masz żadnej gwarancji jak to jest zrobione. I wg mnie to nie robi wielkiej różnicy czy przekaźnik będzie na fazie czy na neutralnym. Niby bezpieczniej, bo przy rozwartym przekaźniku nie ma napięcia dalej w układzie, ale pod względem działania urządzenia nie ma to żadnego znaczenia. Gdybym miał pewność gdzie jest faza tez bym robił na niej, ale nie mam \A kto pcha łapki bez narzędzi ? Czymś wypada sprawdzić efekty pracy . Ja do termostatu W1209 profilaktycznie dodałem przekaźnik o większych stykach bo tym mini nie wierzę .Termostat fabryczny lodówki ustawiłem na wysokie temp. i mi nie miesza w niskich nastawach.
 19. jun22

  Ziarna kakaowca.

  Aromat kakowca ładnie komponuje się z ciemnymi słodami .Przy prawidłowej fermentacji nie sądzę aby wyszła jakaś sztuczność .
 20. jun22

  Witajcie Piwowarzy !

  Pils jest raczej dla ,,starszaków " . Czytaj jeszcze raz czytaj .
×