Jump to content

jun22

Members
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Nocny Marek
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  55
 • Miasto
  Bartoszyce

Kontakt

 • Imię
  Janusz

Recent Profile Visitors

510 profile views
 1. Wydaje mi się , że wykonanie takiego ocieplenia-izolacji nie wymaga hi-tech . Możemy się do tego zabrać. Proszę priv.
 2. Robiłem próbę wg. filmu na YT dwa strzały 3bar po 15 min .Keg podłączony bez schładzarki do kranu . Leciała sama piana. Na doświadczenia nie mam zbytnio czasu . Szukam bardziej zorientowanych w temacie. Jeszcze jest taka ewentualność , że piwo się uspokoi w wężownicy schładzarki.
 3. Jaką temperaturę brać pod uwagę przy nagazowaniu piwa w kegu . Keg będzie podpięty do schładzarki przepływowej? Czy przyjąć temp. otoczenia kegu ,czy temperaturę w schładzarce ?
 4. Podziękowania dla Anteksa za wytrwałość . W Bolidzie mają . Za kpl. uszczelek fittingu A ok. 13zł netto.
 5. Dzięki za pomoc ale nie ma tam gumek do fittingu A.
 6. Poszukuję uszczelkę ( oring ) do fitingu A . Na portalach aukcyjnych oferowane są tylko uszczelki pod kołnierz . Ja potrzebuję tą która jest przed gwintem (patrząc od rurki ).
 7. jun22

  Keg 20l slim

  Właśnie o te cudo mi chodzi . Chyba Kolego masz rację . To może być pojemnik do lodów .
 8. jun22

  Keg 20l slim

  Może ktoś przybliżyć co to jest ten plastik z rurką w kegu 20l slim.
 9. To jeszcze moje pytanie . Czy jest szansa zmieszczenia 2 petainerów do chłodziarki (kegeratora) ?
 10. W moim stoucie po dodaniu ziaren kakaowca na cichą uwydatnił się wyraźnie aromat gorzkiej czekolady . Wcześniejsze warki bez kakao tego aromatu nie miały.
 11. 128B14 Szybkowar Kochstar 99105035 35 cm (7132853019) Aukcja na Allegro .Ostatnia cena w licytacji ok.30zł 1dzień do końca.
 12. jun22

  jun22

 13. A czy przypadkiem warzelnia 10 hl do browaru restauracyjnego to nie za dużo ? Tak tylko rozważam nie czepiam.
 14. jun22

  Ziarna kakaowca.

  Stout z ziarnami kakaowca ( 200g /25l piwa ) rozlany do butelek 29VII . Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne . Piana drobnopęcherzykowa trochę mało trwała . Barwa bardzo ciemna wręcz czarna . Smak w pierwszym odczuciu delikatnie pralinowy , dominuje jednak mega gorzka czekolada (co bardzo lubię ) w dalszej części jest dopiero kakaowe. Dodam ,że na cichą oprócz kakaowca dodałem 1.5 kg mrożonych śliwek + 10 goździków .
×
×
 • Create New...