Jump to content

jun22

Members
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Nocny Marek
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  60
 • Miasto
  Bartoszyce

Kontakt

 • Imię
  Janusz

Recent Profile Visitors

577 profile views
 1. Witam. Lupka nie widziała bo pytanie nie takie. Na Yt Kolega znajdzie kilka filmików o kegach i sprzęcie z tym związanym.
 2. jun22

  Cornelius KEG

  No niestety to prawda . Filmy na YT mają już trochę lat .Tam się wspomina o kegach po 100 zł. Właśnie mamy górkę sezonu na Corneliusy ( lody, napoje ) . Myślę , że za standardową pojemność trzeba dać 180-200zł plus przesyłka. Trafiają się okazje cenowe ale coraz rzadziej.
 3. Aby schłodzić piwo w przepływie należy zapewnić odpowiedni czas chłodzenia (kontaktu z zimnym medium) . W Stanach ( prowizorycznie ) wrzucają kilkanaście zwojów węża silikonowego do lodówki turystycznej wypełnionej lodem i wtedy to działa.
 4. Właśnie dzisiaj to ,, wygooglowałem". Szukam kompletu Ball Lock .
 5. Rezerwuję taki zestaw: kpl. głowic + dekiel kega pepsi. Proszę o dane na priv.
 6. Od tego są termostaty. U mnie prosty sterowniczek W1209 z dodatkowym mocniejszym przekaźnikiem steruje z powodzeniem lodówką fermentacyjną .
 7. Na zdjęciu są głowice do coca-coli . Potrzebuję jeden kompletny dekiel i głowice pin lock do korneliusa pepsi.Proszę o cenę.
 8. Do schłodzenia wody lodówka może mieć za małą wydajność.Jako wytwornica wody lodowej lepiej może się sprawdzić zamrażarka. W oryginalnej chłodziarce na dwa krany wchodzi dwa wiadra wody . Dodam ,że chłodne rurki potrafią się nieźle rosić trzeba zastosować jakąś izolację. Co by nie było kegerator z lodówki jest najbardziej sprawdzonym sprzętem do takich celów.
 9. Z tego co pamiętam . Jeśli wężyk piwny nie jest schładzany to dają 4mb aby uspokoić pianę. A to dlatego ,że CO2 się bardziej rozpręża w wyższej temp. potęgując pianę. Moją zabawkę tzn. 2 kolumny+głowice+reduktor i chłodziarkę odkupiłem bardzo okazyjnie reszta to ,,tymy rencamy". Warto było choćby dla samego widoku . Panie przy kranie sweet stouta a panowie przy AIPA . Za samą schładzarkę rok temu na OLX lub Alleg.. żądali ok.800zł.😉
 10. Ok. Obawiam się ,że przy tych długościach przewodów pierwsze pół szklanki będzie ciepłe. Ja bym je maksymalnie poskracał lub bezpośrednio wypuścił z bocznej ścianki lodówki .A to moja zabawka . Widok od strony techniki.
 11. Kolega pyta czy doradza ? A może prezentuje coś co zamierza wykonać. Polecam przejrzeć posty o kegeratorach .
 12. Wydaje mi się , że wykonanie takiego ocieplenia-izolacji nie wymaga hi-tech . Możemy się do tego zabrać. Proszę priv.
 13. Robiłem próbę wg. filmu na YT dwa strzały 3bar po 15 min .Keg podłączony bez schładzarki do kranu . Leciała sama piana. Na doświadczenia nie mam zbytnio czasu . Szukam bardziej zorientowanych w temacie. Jeszcze jest taka ewentualność , że piwo się uspokoi w wężownicy schładzarki.
×
×
 • Create New...