Jump to content

jun22

Members
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Nocny Marek
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  60
 • Miasto
  Bartoszyce

Kontakt

 • Imię
  Janusz

Recent Profile Visitors

1352 profile views
 1. Warzę w klonie Braumeister 50l z grzałką 2200W . Przyrost temperatury jest zadowalający. Grzanie z mocą 4000W może powodować przepalanie zawartych w brzecce cukrów wnosząc posmak karmelu co nie zawsze jest wskazane.
 2. Najprawdziwsza prawda. Dodam ,że max. moc obciążena gniazda 1f to 3750W. Przy przekaźnikach SSR stosuje się radiatory chlodzące a do wspomagania można dodać jeszcze wentylatorek z komputera (12V).
 3. Za taką cenę można upolować używkę z chromowanymi manometrami. Ten mi wygląda na jakiś składak.
 4. Na 20l dawałem 3puszki . Mango wyczuwalne do końca z kega 9l. Butelki ( 20x0.5l ) poszły na pierwszy ogień.😊 Planuję powtórzyć recepturę tylko mango zastąpię mrożonymi wiśniami.
 5. Dla ochrony agregatu w lodówce należy unikać ponownego włączenia zaraz po wyłączeniu, Funkcja P5 pozwala ustawić opóźnienie w zakresie 0-10min . 5 minut powinno wystarczyć.Cytat z instrukcji: Opóźnienie załączenia przekaźnika. Funkcja umożliwia ustawienie opóźnienia załączenia przekaźnika w stosunku do momentu wystąpienia temperatury załączającej przekaźnik. W tym celu należy wcisnąć i trzymać przez 5 sekund przycisk SET. Pojawi się na wyświetlaczu symbol kodu P0. Teraz przyciskami „+”oraz „-” przechodzimy do funkcji P5. Wciskamy SET. Przyciskami „+” oraz „-„ ustawiam
 6. Do tego celu mogę polecić klej do wklejania szyb samochodowych . Klejenie jest dwuetapowe . Pierwszą warstwą jest podkład następnie klej . Klejenie tylko w rękawicach ochronnych bo wredny do zmycia.
 7. Dodam od siebie. Pozostają jeszcze zamrażarki tzw. ladowe (otwierane do góry) . Parownik umieszczony jest w ścianach zewnętrznych więc nie ma przegród.
 8. Na tym zdjęciu nie widać żadnej złączki (głowicy) . To jest po prostu wkręcone w keg .Jedyny mankament w tym sprzęcie to że nie ma możliwości podpięcia CO2 do wypchania piwa . Znajomość budowy kega się kłania. Jedyne zastosowanie tego ustrojstwa to pobieranie próbek piwa przy fermentacji lub leżakowaniu w kegu .
 9. Witam. Lupka nie widziała bo pytanie nie takie. Na Yt Kolega znajdzie kilka filmików o kegach i sprzęcie z tym związanym.
 10. jun22

  Cornelius KEG

  No niestety to prawda . Filmy na YT mają już trochę lat .Tam się wspomina o kegach po 100 zł. Właśnie mamy górkę sezonu na Corneliusy ( lody, napoje ) . Myślę , że za standardową pojemność trzeba dać 180-200zł plus przesyłka. Trafiają się okazje cenowe ale coraz rzadziej.
 11. Aby schłodzić piwo w przepływie należy zapewnić odpowiedni czas chłodzenia (kontaktu z zimnym medium) . W Stanach ( prowizorycznie ) wrzucają kilkanaście zwojów węża silikonowego do lodówki turystycznej wypełnionej lodem i wtedy to działa.
 12. Właśnie dzisiaj to ,, wygooglowałem". Szukam kompletu Ball Lock .
 13. Rezerwuję taki zestaw: kpl. głowic + dekiel kega pepsi. Proszę o dane na priv.
 14. Od tego są termostaty. U mnie prosty sterowniczek W1209 z dodatkowym mocniejszym przekaźnikiem steruje z powodzeniem lodówką fermentacyjną .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.