Jump to content

jun22

Members
 • Posts

  142
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Nocny Marek
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  60
 • Miasto
  Bartoszyce

Kontakt

 • Imię
  Janusz

Recent Profile Visitors

1799 profile views

jun22's Achievements

 1. Warzę w klonie Braumeister 50l z grzałką 2200W . Przyrost temperatury jest zadowalający. Grzanie z mocą 4000W może powodować przepalanie zawartych w brzecce cukrów wnosząc posmak karmelu co nie zawsze jest wskazane.
 2. Najprawdziwsza prawda. Dodam ,że max. moc obciążena gniazda 1f to 3750W. Przy przekaźnikach SSR stosuje się radiatory chlodzące a do wspomagania można dodać jeszcze wentylatorek z komputera (12V).
 3. Za taką cenę można upolować używkę z chromowanymi manometrami. Ten mi wygląda na jakiś składak.
 4. Na 20l dawałem 3puszki . Mango wyczuwalne do końca z kega 9l. Butelki ( 20x0.5l ) poszły na pierwszy ogień.😊 Planuję powtórzyć recepturę tylko mango zastąpię mrożonymi wiśniami.
 5. Dla ochrony agregatu w lodówce należy unikać ponownego włączenia zaraz po wyłączeniu, Funkcja P5 pozwala ustawić opóźnienie w zakresie 0-10min . 5 minut powinno wystarczyć.Cytat z instrukcji: Opóźnienie załączenia przekaźnika. Funkcja umożliwia ustawienie opóźnienia załączenia przekaźnika w stosunku do momentu wystąpienia temperatury załączającej przekaźnik. W tym celu należy wcisnąć i trzymać przez 5 sekund przycisk SET. Pojawi się na wyświetlaczu symbol kodu P0. Teraz przyciskami „+”oraz „-” przechodzimy do funkcji P5. Wciskamy SET. Przyciskami „+” oraz „-„ ustawiamy czas opóźnienia w granicach 0 – 10 minut. Zapamiętujemy trzymając 10 sekund przycisk SET.
 6. Do tego celu mogę polecić klej do wklejania szyb samochodowych . Klejenie jest dwuetapowe . Pierwszą warstwą jest podkład następnie klej . Klejenie tylko w rękawicach ochronnych bo wredny do zmycia.
 7. Dodam od siebie. Pozostają jeszcze zamrażarki tzw. ladowe (otwierane do góry) . Parownik umieszczony jest w ścianach zewnętrznych więc nie ma przegród.
 8. jun22

  Cornelius KEG

  No niestety to prawda . Filmy na YT mają już trochę lat .Tam się wspomina o kegach po 100 zł. Właśnie mamy górkę sezonu na Corneliusy ( lody, napoje ) . Myślę , że za standardową pojemność trzeba dać 180-200zł plus przesyłka. Trafiają się okazje cenowe ale coraz rzadziej.
 9. Aby schłodzić piwo w przepływie należy zapewnić odpowiedni czas chłodzenia (kontaktu z zimnym medium) . W Stanach ( prowizorycznie ) wrzucają kilkanaście zwojów węża silikonowego do lodówki turystycznej wypełnionej lodem i wtedy to działa.
 10. Od tego są termostaty. U mnie prosty sterowniczek W1209 z dodatkowym mocniejszym przekaźnikiem steruje z powodzeniem lodówką fermentacyjną .
 11. Do schłodzenia wody lodówka może mieć za małą wydajność.Jako wytwornica wody lodowej lepiej może się sprawdzić zamrażarka. W oryginalnej chłodziarce na dwa krany wchodzi dwa wiadra wody . Dodam ,że chłodne rurki potrafią się nieźle rosić trzeba zastosować jakąś izolację. Co by nie było kegerator z lodówki jest najbardziej sprawdzonym sprzętem do takich celów.
 12. Z tego co pamiętam . Jeśli wężyk piwny nie jest schładzany to dają 4mb aby uspokoić pianę. A to dlatego ,że CO2 się bardziej rozpręża w wyższej temp. potęgując pianę. Moją zabawkę tzn. 2 kolumny+głowice+reduktor i chłodziarkę odkupiłem bardzo okazyjnie reszta to ,,tymy rencamy". Warto było choćby dla samego widoku . Panie przy kranie sweet stouta a panowie przy AIPA . Za samą schładzarkę rok temu na OLX lub Alleg.. żądali ok.800zł.😉
 13. Ok. Obawiam się ,że przy tych długościach przewodów pierwsze pół szklanki będzie ciepłe. Ja bym je maksymalnie poskracał lub bezpośrednio wypuścił z bocznej ścianki lodówki .A to moja zabawka . Widok od strony techniki.
 14. Kolega pyta czy doradza ? A może prezentuje coś co zamierza wykonać. Polecam przejrzeć posty o kegeratorach .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.