Jump to content

matekk

Members
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About matekk

 • Birthday 03/30/1990

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Syroń
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Opole

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Recent Profile Visitors

1006 profile views
 1. Ja użyłem silikonu czerwonego do wysokich temperatur. Chyba z Castoramy: https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/mocowania-i-laczenie/tasmy-i-kleje/kleje/silikon-technicqll-wysokotemperaturowy-czerwony-70-ml.html Póki co, od roku trzyma 🙂
 2. Postaram się na dniach to udostępnić Dałem 50 Hz
 3. Moduł ma rzeczywiście PWM na plusie. W moim przypadku, zmodyfikowałem jeden z programów "Control logic" - PIDLogic, żeby podczas zacierania odpowiednio sterować mieszadłem. Sygnał PWM podaję na jeden z pinów raspberry. Działa to tak, że w przypadku gdy grzałki grzeją, to mieszadło działa na 100%, gdy nie grzeją to na ustawionym minimalnym poziomie (20%). Jeśli ktoś byłby chętny, to mógłbym opublikować gdzieś mój kod.
 4. Ja stosuję taki moduł PWM. Działa, póki co, dobrze
 5. U mnie też nie chciało wyświetlać wykresu. Znalazłem odpowiedź w tym wątku. Trzeba było usunąć stary wykres temperatury, po tym zaczęło działać.
 6. matekk

  matekk

 7. Nie do końca bazooka, ale może wykorzystanie filtratora narurkowego cię zainteresuje? Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem w swoim garze warzelnym.
 8. Przed chwilą zrobiłem dziurę taką samą otwornicą, tyle że o rozmiarze 25 mm pod nypel 3/4. Poszło bez problemu.
 9. Ten z drugiego linku wydaje się porządniejszy, ale nie jestem w stanie powiedzieć na 100%, bo nie miałem z nim styczności. Aczkolwiek ten pierwszy jest używany przez sporo osób z tego forum (w tym od niedawna przeze mnie, tyle że w wersji 70. litrowej) i raczej ludzie sobie chwalą, także jak wybierzesz ten tańszy, to zawsze jakaś kasa zostanie w kieszeni
 10. Mógłbyś powiedzieć jak dokładnie wyglądało połączenie? Planuję w swoim garnku (również 70l) zrobić to przy pomocy nypla, nakrętki oraz uszczelki silikonowej. Póki co plan jest taki, że wiercę dziurę pod gwint 3/4 cala. Od strony strony zewnętrznej daję nypel, od wewnętrznej uszczelkę wyciętą z maty silikonowej oraz nakrętkę. W teorii powinno być szczelnie, zobaczymy w praktyce. Na razie czekam na kuriera z elementami.
 11. To przy okazji dopytam, do jakich wartości? Dla zacieru doczytałem z wiki, że: 5.4 - 5.8 pH. A dla brzeczki, a raczej wody do wysładzania znalazłem na forum info, że "dobrze obniżyć poniżej 6 pH". Poprawne wartości?
 12. Do oddania mam gęstwę po FM26, 2. zbiór. Drożdże zebrane 27.12.2014, przemyte. Przefermentowały BPA 13 blg oraz Belgian IPA 16,5 blg. Miałem robić na nich kolejne belgi, ale czasu brak. Najlepiej odbiór osobisty: Opole i okolice, trasa Opole - Katowice lub Katowice (Piotrowice) w godzinach 8-16.
 13. Mieszkam niedaleko, więc może się jakoś dogadamy? Co prawda 50 kg raczej nie wezmę, ale z 10 na próbę? Planuję pod koniec tygodnia uwarzyć coś na pilzneńskim, więc dostałbyś od razu feedback, co do słodu. Przy okazji mógłbym poznać piwowara z okolic
 14. To ja przedstawię trochę inne podejście. W tym poście kitex podaje pomysł na ekonomiczną wersję gniotownika - przerobionej maszynki do makaronu. Polecam poczytać dalszy ciąg wątku. Sam zbudowałem sobie taki gniotownik, korzystam i sobie cenię. W tym przypadku koszt całkowity nie powinien przekroczyć 100 zł (uwzględniając dodatkowe, ale bardzo przydatne części - podłączenie wiertarki za pomocą sprzęgła Cardana). Jeśli masz jakieś pytania, to pytaj
 15. Jakoś nigdy nie stosowalem przezroczystych butelek, tylko brązowe, a z obserwacją procesu klarowania piwa nie miałem problemu - wystarczyło jakieś źródło światła i wszystko było widać. Poza tym, człowiek jakoś z lżejszyn sercem składował skrzynki z brązowymi butelkami byle gdzie, no bo brązowe butelki chronią przed słońcem, co nie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.