Jump to content

Biniu

Members
 • Posts

  806
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Biniu last won the day on December 14 2021

Biniu had the most liked content!

About Biniu

 • Birthday 05/25/1990

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Biniauer
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  12
 • Miasto
  Łódź

Kontakt

 • Imię
  Damian

Recent Profile Visitors

2983 profile views

Biniu's Achievements

 1. No nie ma co żyłować. Trzeba być powściągliwym. Czasem mniej znaczy więcej.
 2. 2x już tak robiłem z płynnymi w tym z lagerowymi. 10L warka o ekstrakcie 7-8blg na slodach wędzonych (bo lubię lekkie wedzonki). Start i fermentacja w górnym zakresie. Gęstwa była elegancka. W startery nie chce mi się bawić.
 3. Hej. Ostatnio też mierzyłem się z tym problemem, a ponieważ nie chciałem inwestować w dodatkową chłodnicę zakupiłem pompkę zanurzeniową z deklarowanym przepływem 1000L/h. Wstępnie schladzam brzeczke do 25°C wodą z sieci. Następnie przełączam się na pompkę i dochladzam brzeczkę w obiegu zamkniętym wodą lodową. W lodówce turystycznej zanurzam 6 butelek 1.5L z lodem, który w zamrażarce ma -15°C. Woda lodowa tak przygotowane ma 1°C. Pompkę daje radę ale przy mojej chłodnicy 10m rurki miedzianej fi8mm jest na styk. Drugi raz kupiłbym trochę mocniejsza. Za 2-3 tygodnie zaś będę robił lagerka to dokładnie pomierze co i jak. Bo ostatnio gdy dochladzalem to zostawiłem to na pół godziny i nie kontrolowałem, więc nie mogę precyzyjnie stwierdzić.
 4. W browarach komercyjnych mieszanie jest bardzo ważnym elementem chmielenia na zimno i znaczącą podnosi wydajność chmielenia. W domu natomiast jeśli nie chmielimy np w kegu który przed przelaniem piwa był wypełniony CO2 mieszanie może nam utlenić piwo, więc trzeba ostrożnie i z rozwagą z tym.
 5. Brak jakichkolwiek danych firmy, brak formy zatrudnienia, wymagań czegokolwiek. To jakiś trolling?
 6. Mase utlenionych piw wypiłem nawet takie co leżały 3 lata i w życiu nie zmierzaly w stronę kwaśną. Infekcja nie musi oznaczać od razu, że będzie kwasior jak diabli.
 7. Skoro elyta, która nagabuje nas na ograniczanie emisji CO2 może latać sobie odrzutowcami z Wiednia do Bratysławy czy na szczyt tzw klymatyczny to ja mogę sobie piwko strzelić bez wyrzutów sumienia
 8. Ja to robiłem trochę na tzw pałkę, bo po pierwsze primo to nie znałem dokładnej temperatury w lodówce gdzie nagazowywalem piwo, a po drugie nie przejmuje się takimi detalami. Nagazowywalem warke 8-12L piwa w kegu pet 30L w ten sposób ze dawalem 2-2.5 bara ciśnienia i po dwóch dniach już rozlewalem.
 9. Jak byłem na wycieczce w Sulimarze to się nie mogli nachwalić, że mają stalowe fermentory z podnoszonym stożkowym wiekiem (na łańcuchach szly w górę) właśnie do zbierania drożdży z piany.
 10. Musisz eksperymentować, aż będzie Tobie odpowiadać nagazowanie w butelce.
 11. Przy rozlewie piwo się trochę rozgazowuje stąd problem. Gdy lejesz z kega do szklanki i pianka jest Git to przy tym samym wysyceniu po rozlaniu do butli będzie słabiej. Albo nagazowujesz pod rozlew z kega, albo pod butelki.
 12. Siemanko. Zapraszamy również na discorda
 13. Dokładnie. Machnąłem się o jedno miejsce po przecinku. Już poprawiłem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.