Jump to content

Biniu

Members
 • Posts

  777
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Biniu last won the day on October 15

Biniu had the most liked content!

About Biniu

 • Birthday 05/25/1990

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Biniauer
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  12
 • Miasto
  Łódź

Kontakt

 • Imię
  Damian

Recent Profile Visitors

2155 profile views

Biniu's Achievements

 1. Wszyscy na dyskord!!!!!!11111one
 2. Zaraz się okaże, że z braku chatu w tydzień wyrobisz miesięczną normę 😂
 3. Smuteczek. Na telefonie dalej nie działa.
 4. Pany nie działa mi chat. Przy próbie logowania wyskakuje internal server error. :(
 5. Dokładnie tak robię. Woreczki wycialem metkę. Gotuję je i potem zakładam na koniec wężyka po stronie wylotowej. Gotuję w wodzie żeby odkazić. Nie w brzeczce.
 6. Gdzieś na forum jest wątek kolegi kaniutka o woreczkach na owoce zdaje sie z biedronki. Ja przelewam brzeczkę po chłodzeniu wężykiem z garnka przez dwa takie woreczki do wiaderka i syf ladnie w nich zostaje. Gęstwę jak zbierałem po takiej operacji to była czysta, jasno kremowa. Więc mało w niej syfu z osadów. Sposób prosty i tani.
 7. Jeżeli naprawdę rzetelnie odbyłeś to samokształcenie to nic lub bardzo niewiele więcej się tam dowiesz.
 8. No spoko ale tutaj przerwa między filtracją a gotowaniem mialaby wynieść prawie 24h, a nie 8. Różnica diametralna.
 9. Skoro po filtracji baaaardzo długo podgrzewasz do wrzenia to z 2°C będzie to trwalo jeszcze dłużej. Jedyny sens wg mnie to jak zasada napisał. Podgrzać do 80°C potrzymać chwilę (można by sypnąć chmiel na te ~10IBU by zwiększyć szanse powodzenia), żeby ubic jak najwięcej syfu szczelnie przykryć i zostawić. Albo ustawiać warzenia na wieczór > ranek i zostawic garnek na noc na najmniejszym palniku żeby powoli podgrzewało. Rano wstajesz i jedziesz na pełnej kurtyzanie.
 10. Myślę, że zabrały się za to jakieś obce drobnoustroje. Z tego co wiem bakterie Pediococcus potrafią powodować taką zmianę lepkości. (Gęstość to stosunek masy do objętości przez noc raczej wiele sie nie zmieniła ) Piana na brzeczce też świadczy o tym, że jakieś drobnoustroje tam pracują. Wg mnie do kanału a wiadro i wężyki do odkażenia.
 11. Mam chińskie telefony, komputer czy zegarek od kilku lat. Włączają sie cały czas i nawet dobrze działają. Myślę, że grzałkę też potrafią zrobić. 😉 Mam chińskie telefony, komputer czy zegarek od kilku lat. Włączają sie cały czas i nawet dobrze działają. Myślę, że grzałkę też potrafią zrobić. ;-)
 12. Twoje obawy są jak najbardziej słuszne. Podobną warke robię na przenośnej kuchence indukcyjnej 1800W i brzeczka gotuje sie, az milo. Z 2 L spokojnie odparuje. Może to będzie rozwiązanie.
 13. No mogę z pewnością powiedzieć, że piwowarstwo to moja pasja
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.