Jump to content

pawelmaslo

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About pawelmaslo

 • Birthday 03/31/1989

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  "Dwie lewe ręce"
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  ok. 80
 • Miasto
  Zawiercie

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

577 profile views
 1. Dzień dobry. W załączniku do tej wiadomości umieszczam regulamin III JKPD. Znajdują się w nim informacje o dacie konkursu, warunkach przysyłania piw oraz postanowienia regulaminowe. Pozdrawiam, Paweł REGULAMIN III JURAJSKIEGO KONKURSU PIW DOMOWYCH.pdf
 2. Dzień dobry. Rozpoczynamy przygotowania do III JKPD 2018. W załączniku znajduje się opis stylów konkursowych. Regulamin zostanie opublikowany zaraz po ostatecznym potwierdzeniu daty konkursu. Będzie to albo 14, albo 21 kwietnia. Szczegóły wkrótce. III JKPD 2018 - opis stylów.pdf
 3. Dobry wieczór. Ze względów organizacyjnych jestem zmuszony zmienić datę organizacji II JKPD z 15.04 na 22.04. Termin na dostarczenie piw zostaje wydłużony do 07.04, a termin na wniesienie opłaty do 08.04. Zmiana zostanie jutro opublikowana na stronie PSPD oraz w Regulaminie Konkursu. Za powstałą nieścisłość przepraszam.
 4. Dzień dobry. Czas zacząć przygotowania organizacyjne do II JKPD. W załączniku do tego postu znajduje się Regulamin II JKPD wraz z formularzem zgłoszeniowym. Pełny opis kategorii konkursowych zostanie opublikowany w najbliższym czasie. Najważniejsze informacje w "pigułce": Konkurs odbędzie się 22.04.2017 r. Okres na dostarczenie piwa to 06.03-07.04.2017 r. Wpisowe do Konkursu należy wpłacić do 08.04.2017 Wszelkie pytania proszę kierować na maila: pawelmaslo@gmail.com lub pozostawić komentarz pod tym postem. Zapraszam również na funpage konkursu na facebooku: https://www.facebook.com/JurajskiKPD/ Pozdrawiam, Paweł Masłowski Organizator II KPD REGULAMIN II JURAJSKIEGO KONKURSU PIW DOMOWYCH.pdf
 5. Jest to do zrobienia. Konkurs był organizowany wg wytycznych PSPD, które posługują się metryczką eliminacyjną. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by piwowar, który odpadł w eliminacjach nie dostał kolejnej, bardziej szczegółowej informacji. Postaram się to wprowadzić w życie w kolejnej edycji. No własnie chodzi o to, że zrobiliście to tak jak należy, czyli pełny opis plus zaznaczone konkretne wady podkreśleniem lub zaznaczeniem w kółko (z lewej strony arkusza eliminacyjnego), a na dodatek zdjęcie przesłane na maila bardzo dobrej jakości i w tym samym dniu po eliminacjach. Rozumiem. Źle zrozumiałem pierwszy post. Myślałem, że chce Pan jeszcze dokładniejszy opis odrzuconego piwa. Ja zawsze tak wypełniam metryczki. Za to płaci uczestnik konkursu. Pozdrawiam i życzę samych udanych warek.
 6. Jest to do zrobienia. Konkurs był organizowany wg wytycznych PSPD, które posługują się metryczką eliminacyjną. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by piwowar, który odpadł w eliminacjach nie dostał kolejnej, bardziej szczegółowej informacji. Postaram się to wprowadzić w życie w kolejnej edycji.
 7. Naprawimy ten błąd. To jest dobre rozwiązanie gdyż wielu piwowarów bardzo nieczytelnie wypełniało formularze zgłoszeniowe.
 8. Dziękuję bardzo za komentarze. Wszystkie czytam i dogłębnie analizuję. Przyznam się, że konkurs nie był należycie promowany. Spowodowane to było przede wszystkim brakiem wolnego czasu. Następna edycja z pewnością będzie w lepszy sposób i odpowiednio wcześniej reklamowana. Założeniem konkursu od początku było wysokie postawienie poprzeczki piwowarom. Kategorie specjalnie są trudne i wymagające od przygotowującego wiedzy i poświęcenia. Mnie jako organizatorowi zależy bardziej na jakości piw, sprawnej organizacji niż ilości zgłoszeń. Już teraz chciałem zaprosić wszystkich czytających do wzięcia udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się w podobnym terminie za rok. Pozdrawiam.
 9. Wyniki I JKPD: Berliner Weisse : 1. Michał Kordek 2. Filip Mazur 3. Piotr Brzeziński 4. Bartłomiej Pawlik 5. Leszek Jasiński 6. Mariusz Bystryk 7. Piotr Czarny 8. Jan Gadomski 100% Brett Saison: 1. Piotr Brzeziński 2. Piotr Czarny 3. Andrzej Miler 4. Łukasz Rymkiewicz 5. Leszek Jasińki 6. Piotr Terka i Piotr Marczyk 7. Szymon Kierszniowski 8. Jacek Stachowski 9. Łukasz Kantor 10. Szymon Synak 11. Radosław Saniewski Klon piwa „Orval”: 1. Piotr Brzeziński 2. Tomasz Podeszwa, Jakub Krupa 3. Mariusz Bystryk 4. Jacek Stachowski Wild IPA: 1. Marcin Jędrzejewski - po konsultacji z PSPD uznałem, że piwo pomimo braku opłaty w dniu konkursu przechodzi. Nie powinienem swoim błędem i niedopatrzeniem obciążać żadnego z uczestników. Na przyszłość zostaną wprowadzone zmiany, które zapobiegną takim przypadkom. Jeszcze raz przepraszam za problem. 2. Michał Kordek 3. Jan Gadomski 4. Filip Mazur 5. Andrzej Wójciak 6. Jacek Stachowski 7. Szymon Kierszniowki 8. Andrzej Miler 9. Leszek Jasiński 10. Szymon Synak Porter Bałtycki: 1. Dariusz Dul 2. Andrzej Miler 3. Marcin Ożóg 4. Michał Jakuszewski 5. Jan Gadomski 6. Michał Stefaniak 7. Janusz Svach 8. Kamil Pasierbik Amercian Wheatwine: 1. Michał Walek 2. Marcin Heliński 3. Leszek Jasiński 4. Mariusz Bystryk 5. Łukasz Śledziński 6. Bartosz Łagiewka 7. Janusz Svach Najwyżej ocenione piwo – ex aequo Berliner Weisse Michała Kordka oraz Porter Bałtycki Dariusza Dula Wszystkim uczestnikom gratuluję oraz dziękuję za wzięcie udziału w konkursie. Z osobami z podium skontaktuję się w przyszłym tygodniu odnośnie przekazania bonów na zakupy w sklepie Browamator z tytułu wygranej. W razie pytań proszę o kontakt. Niestety nie udzielam informacji odnośnie punktacji oraz oceny piwa, gdyż wszystkie metryczki zostały przekazane sędziom w celu sporządzenia arkuszy zbiorczych.
 10. Potwierdzenia przyjęcia piw konkursowych zostały wysłane do każdego z uczestników. Proszę o sprawdzenie skrzynki e-mail. W razie braku potwierdzenia proszę o napisanie wiadomości e-mail na adres pawelmaslo@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska oraz kategorii piwa.
 11. Nie za bardzo rozumiem, konkurs odbędzie się 16.04.2016, wyniki zakładam ogłoszone będą zaraz po konkursie, to o co chodzi z ta datą 29.04? Przecież 16 czy 17.04 wszystko będzie jasne.... Pomyłka, źle spojrzałem w kalendarz. Arkusze eliminacyjne oczywiście zostaną przesłane 15.04, zaraz po eliminacjach. Przepraszam za błąd.
 12. Wszystkie piwa zgłoszone do konkursu zostały zakodowane. Finałowe rozstrzygnięcie odbędzie się we wszystkich ogłoszonych kategoriach. Liczba zgłoszonych piw w danej kategorii wygląda następująco: 1) Berliner Weisse - 7 zgłoszeń 2) 100% Brett Saison - 11 zgłoszeń 3) Klon piwa "Orval" - 4 zgłoszenia 4) Wild IPA - 9 zgłoszeń 5) Porter Bałtycki - 18 zgłoszeń (w tej kategorii zostaną przeprowadzone eliminacje wstępne w celu wyłonienia 8-10 piw finałowych) 6) American Wheat Wine - 7 zgłoszeń Czekamy jeszcze na jedną, opóźnioną przesyłkę. Wszyscy uczestnicy zostaną w ciągu dwóch dni powiadomieni drogą mailową o przyjęciu zgłoszenia do konkursu. Zgłaszający piwa w kategorii Porter Bałtycki, których piwa odpadną w eliminacjach, zostaną powiadomieni o tym fakcie poprzez przesłanie arkuszu eliminacyjnego na skrzynkę e-mail, w dniu 15.04.2016 zaraz po eliminacjach. Lista finałowa zostanie opublikowana drogą internetową po zakończeniu konkursu, w godzinach wieczornych.
 13. Mała errata do piw 100% Brettanomyces. Użycie osadu z piwa 100% Brett do fermentacji wyrobu domowego jest również dopuszczalne. W takim wypadku proszę wskazać z jakiego piwa pochodzą drożdże, a jeżeli to możliwe (po konsultacji z browarem) to jaki to dokładnie szczep/szczepy. Za uwagę dziękuję Kantorowi. Zmiana w regulaminie i opisie za kilka dni zostanie ogłoszona.
 14. Powinno być 18-22. Jak robiłem opis to zastanawiałem się jaką dolną granicę dać. Początkowo miało być 15, ale potem zdecydowałem się na tradycyjną 18. Zapomniałem jednak zmienić cyferek. Za kilka dni, jak więcej błędów, albo ominięć wypłynie, to zmienię regulamin i opis. Dziękuję za uwagę.
 15. Zapraszam wszystkich piwowarów domowych do wzięcia udziału w pierwszej edycji Jurajskiego Konkursu Piw Domowych. Konkurs odbędzie się 16.04.2016r. w Zawierciu. Konkurs przeprowadzony zostanie w sześciu kategoriach: • Berlińskie Pszeniczne / Berliner Weisse [7,1° – 8,0° Blg] • 100% Brett Saison [12,0° - 16,0° Blg] • Klon piwa „Orval” [13,6° Blg] • Wild American India Pale Ale [13,8° – 18,2° Blg] • Porter Bałtycki [18,0° - 22,0° Blg] • Amerykańskie Wino Pszeniczne / American Wheatwine [19,0° - 28,0° Blg] Regulamin, opisy stylów oraz kategorie na edycje 2016-2019 znajdują się w załączniku. Przy okazji chciałem zaznaczyć, że już teraz ogłaszam kategorie na kolejne lata. Większość z nich to piwa kwaśne i mocne, które w celu poprawnego uwarzenia wymagają odpowiednio długiego przygotowania. Opisy kategorii dla przyszłych edycji będą się sukcesywnie ukazywały w tym temacie. Kategorie na kolejne lata przedstawiają się następująco: 2017: • Owocowe, kwaśne piwo / Fruit Sour Beer [balling w zależności od wybranego stylu] • Lichtenhainer [8,0° - 10,0° Blg] • Lambik / Unblended Lambic [10,0° - 13,3° Blg] • Dziki Tripel / Wild Belgian Tripel [18,2° - 20,4° Blg] • American Russian Imperial Stout [18,2° - 27,0° Blg] • Klon piwa „Schneider Aventinus Weizen Eisbock” / „Schneider Aventinus Weizen Eisbock” Clone [25,5° Blg] 2018: • Amerykańskie kwaśne piwo mieszanej fermentacji / Mixed Fermentation American Sour Beer [balling w zależności od wybranego stylu] • Guezue [10,0° - 13,3° Blg] • Oud Bruin [10,0° - 18,0° Blg] • Klon piwa „Rodenbach Alexander” / „Rodenbach Alexander” Clone [12,3° Blg] • Imperial India Brown Lager [16,0° - 20,5° Blg] • Dzikie, belgijskie, mocne, złote ale / Wild Belgian Golden Strong Ale [17,1° - 22,7° Blg] • Piwo Jopejskie (Jopenbier) [45,0° - 55,0° Blg] 2019: • Amerykańskie kwaśne piwo mieszanej fermentacji / Mixed Fermentation American Sour Beer [balling w zależności od wybranego stylu] • Lambik malinowy / Framboise [10,0° - 13,3° Blg] • Lambik wiśniowy / Kriek [10,0° - 13,3° Blg] • Lambik winogronowy / Druivenlambik [10,0° - 13,3° Blg] • Flanders Red Ale [11,9° - 14° Blg] • Żytni Koźlak Lodowy / Roggen Eisbock [18,5° - 28° Blg] • Klon piwa „DeuS Brut des Flandres „ / „DeuS Brut des Flandres” Clone [20,5° - 23° Blg] Po okresie wakacyjnym postaram się uruchomić stronę na Facebook-u, gdzie równolegle z tym tematem będę zamieszczał wszystkie niezbędne informacje i aktualności (sponsorzy, nagrody, ewentualne zmiany w konkursie, dodatkowe kategorie). Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Kategorie konkursowe jurajskiego KPD.pdf Opis kategorii konkursowych I Jurajskiego Konkursu Piw Domowych 2016 wersja 2.pdf REGULAMIN I JURAJSKIEGO KONKURSU PIW DOMOWYCH.pdf
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.