Jump to content

Wnuczek

Members
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wnuczek

 1. Marudzicie. Radzę kilku osobom pojechać na zlot do Napoleonowa i dopiero ferować wyroki o wędliniarzach. Jak już było dziś napisane WSZYSCY jesteśmy w jakimś stopniu odmieńcami i bardzo dobrze. Przynajmniej nie jest szaro i smutno. Ja tak samo jak w zeszłym roku jadę na zlot i mam nadzieję się dobrze bawić: pojeść, popić, poznać nowych ludzi i zobaczyć jak warzą piwo fachowcy. Tak mają być na zlocie warsztaty piwowarskie. Rok temu kosztowałem piwo warzone przez jednego z wędliniarzy. Poprostu mistrzostwo. Co do zlotu samych formuowiczów piwo.org jestem jak najbardziej za. Jednak nie samym piwem człowiek żyje. Pzdr. Ps. Kilka fotek z zeszłego roku. http://www.piwo.org/forum/t573-Co-lepsze-jedzenie-czy-picie-.html
 2. No pewnie, że się nadają. Sam mam jeszcze kilka starych butelek, takich z krótką szyjką. Pzdr.
 3. Grupa żywiec planuje wypuścić następne piwo w takim opakowaniu. http://www.portalspozywczy.pl/inne/piwo/wiadomosci/grupa-zywiec-bedzie-sprzedawac-piwo-tatra-w-plastiku,18330.html Pzdr.
 4. Najważniejsze, że strona działa. :tort: Ostatnio niezbyt często się loguję ale zaglądam codziennie. Pzdr.
 5. Wańka Wstańka z Jarocina. Pzdr.
 6. Wnuczek

  lol :)

  Stary dowcip, ale u Nas pasuje. Profesor filozofii stanął przed swymi studentami i położył przed sobą kilka przedmiotów. Kiedy zaczęły się zajęcia, wziął spory słoik po majonezie i wypełnił go po brzegi dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny. Oni zaś potwierdzili. Wtedy profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął. Żwir oczywiście stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni ze śmiechem przytaknęli. Profesor wziął pudełko piasku i wsypał go, potrząsając słojem. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą jeszcze wolną przestrzeń. Profesor powiedział: "Chciałbym, byście wiedzieli, że ten słój jest jak wasze życie. Kamienie - to ważne rzeczy w życiu: wasza rodzina, wasz partner, wasze dzieci, wasze zdrowie. Gdyby nie było wszystkiego innego, wasze życie i tak byłoby wypełnione. Żwir - to inne, mniej ważne rzeczy: wasze mieszkanie, wasz dom albo wasze auto. Piasek symbolizuje całkiem drobne rzeczy w życiu, w tym waszą ciężką pracę. Jeżeli najpierw napełnicie słój piaskiem, nie będzie już miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie. Tak jest też w życiu: Jeśli poświęcicie całą waszą energię na drobne rzeczy (pracę), nie będziecie jej mieli na rzeczy istotne. Dlatego dbajcie o rzeczy istotne - poświęcajcie czas waszym dzieciom i waszemu partnerowi, dbajcie o zdrowie. Zostanie wam jeszcze dość czasu na pracę, dom, zabawę itd. Zważajcie przede wszystkim na duże kamienie - one są tym, co się naprawdę liczy. Reszta to piasek." Po zajęciach jeden ze studentów wziął słój, wypełniony po brzegi kamieniami, żwirem i piaskiem. Nawet sam profesor zgodził się, że słój jest pełny. Student bez problemu wlał do słoja butelkę piwa. Piwo wypełniło resztę przestrzeni - wręcz wsiąknęło w piasek - teraz słój był naprawdę pełen. Morał z tej historii - nieważne, jak bardzo wasze życie jest wypełnione, zawsze jest jeszcze miejsce na browarka. Pzdr.
 7. Wystarczy powiedzieć znajomym, że potrzebujesz butelek. Napewno dostaniesz ich, butelek dużo. Pzdr.
 8. O mnie zapomnieliście :rolleyes: Widzę, że coraz więcej ludzi przechodzi od nas na wedlinydomowe i w drugą stronę. Pzdr.
 9. @szymin72 jeśli planujesz dodać cukier to go najpierw zinwertuj (woda + cukier + kwasek cytrynowy + wysoka temperatura). Lepiej jako dodatek dać glukozę a najlepiej ekstrakt słodowy. Pzdr.
 10. Dziadku wszystkiego naj, naj, naj..... . Samych udanych warek i innych domowych smakołyków.
 11. Cześć. :) Powodzenia przy zacieraniu. Jak długo będziesz miał ten awatarek? Pzdr.
 12. Maryush jaki problem zrobić żółty ser, zwłaszcza zimą. Wystarczy mleko, podpuszczka, torebka foliowa i chęci do eksperymentowania. Ale po kolei. Szczepisz ciepłe (35-38 stopni) mleko podpuszczką, tniesz skrzep, odlewasz serwatkę, wyciskasz skrzep. Masz biały ser. Ser wyrabiasz w wodzie o temp. ile wytrzymają Twoje ręce (podejżewam, że 50 stopni). To co wyrobiłeś wkładasz do solanki (ser ma się odrywać od dna) na 6-8 godzin. Osuszasz i wkładasz do torebki foliowej i do lodówki. Po 3-10 dniach masz żółty ser. Pzdr.
 13. Dawno mnie nie było więc może nie powinienem się wtrącać ale, wydaje mi się, że aby oszczędzać transfer przydało by sie takie coś jak ShoutBox. Czasami aż człowieka korci aby napisać coś bardzo nie w temacie (wiem jest taka kategoria). W ShoutBoxie można by zadawać różne, często błache pytania, mam ich sporo oraz prowadzić luźne pogawędki. Można go też go używać jako chat. Pzdr. PS. Jeśli jest to bez sensu to proszę o skasowanie postu.
 14. Rad998 odpuść sobie te maleństwa szczególnie biorąć pod uwagę cenę, astronomiczną. Albo idź na całość i http://www.allegro.pl/item539154719_beczka_keg_30_l.html lub jeszcze większy http://www.allegro.pl/item541241538_beczka_keg_50l.html Jeśli to cię przeraża zostań przy butelkach szklanych ewentualnie PET. Choć ja w PETach robiłem tylko raz i starczy, to nie to. Pozdrawiam.
 15. Rzeszoto to taki rodzaj dużego sita. Drewniana obręcz i gęsta druciana siatka. Można takie cudo dostać jeszcze na wiejskich rynkach. Pamiętacie tylko aby do słodowania brać sezonowane min. 2 miesiące ziarno. To taka uwaga na lato. Pzdr.
 16. Serdeczne dziękuję Dziadku. :) Pzdr.
 17. Kilka minut kręcenia rzeszotem i wszystkie kiełki oraz korzonki spadną Ci pod nogi. Pzdr.
 18. Kiedyś wydawało mi się, że produkcja żółtego sera jest klopotliwa. Myliłem się. Wystarczy mleko (najlepsze jest prosto od krowy), podpuszczka (można kupić na allegro lub znajomy przyniesie z mleczarni) termometr (do piwa też potrzebny), garnek, gaza i chęci do pracy. Mleko grzejemy do temp. 35-40 stopni, szczepimy podpuszczką i czekamy na skrzep. Czas oczekiwania 30min. do godziny. Odcedzamy skrzep na gazie. Formujemy serki i czekamy na kolor. To może potrwać. A jak ktoś chce mieć oscypki należy wyrobić odciśnięty skrzep w gorącej wodzie. Temp. wody taka aby można było włożyć ręce czyli ok. 55stopni. Z serem białym jest jeszcze prościej. Wlewamy mleko do garnka i czekamy aż skwaśnieje. Gdy już skwaśnieje podgrzewamy do ok 40 stopni (nigdy nie mierzę) Odcedzamy serwatkę i mamy biały twaróg. Jak dokładnie odciśniemy serwatkę będziemy mieli biały ser. Zółte serki dobrze jest uwędzić, ale w zimnym dymie. W ciepłym popłyną. Na forum wędliniarzy domowych produkcja serów jest dokładnie opisana. Pzdr. Ps. Produkcję serów macie opisaną tu http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?topic=120
 19. Proponuję wzorem innego forum dysputy na chacie w wybrany dzień tygodnia. Możemy to robić np. na tym chacie http://polchat.pl/chat.php Założyłem dziś nawet tymczasowy pokój "piwodomowe" Pzdr.
 20. Niedawno wróciłem z ciekawego i smacznego spotkania. Mieliśmy co jeść. Oraz co pić. Było to nie tylko piwo.
 21. Do tej pory obsługa grilla to była dla mnie frajda Namiastkę takich ziemniaków jak z ogniska można spokojnie zrobić w domu. 5-6 średnich ziemniaków należy dokładnie umyć ale nie obierać. Nakłuć je widelcem, położyć na tależ i wstawić na 10-12 minut do mikrofalówki. Moc ustawiamy na 800-850W. Ziemniaków nie przykrywamy. Zimą czasami robię dzieciom taką namiastkę lata. Zrób sobie sam kiełbaskę, będzie smaczna. Jakby co mogę podesłać przepisy. Pzdr
 22. Nie radzę grilować peklowanej kiełbasy. Związki azotu podgrzane do powyżej 140 stopni to trucizna. Do takich szaszłyków bezpiecznij dla zdrowia jest użyć białej kiełbasy. Najlepiej jakby była to kiełbaska własnej roboty. Pzdr.
 23. @Jejski dużo osób wędzi. Zerknij sobie na serwisy zaprzyjaźnione na stronie głównej. Za kilka dni mamy zlot na Wędlinach domowych. Oj będzie się działo. :D:D
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.