Jump to content

krzysiek9999

Members
 • Posts

  1338
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About krzysiek9999

 • Birthday 03/14/1971

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Z Dżonym w tle
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  150+
 • Miasto
  Maniów k. Szczucina

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

1502 profile views

krzysiek9999's Achievements

 1. No to fermentacja w pełni. Jeszcze co najmniej tydzień,
 2. Właśnie dokładnie tak sądzę. Ja teraz mierzę tylko Blg na starcie, a i to celem kontroli, bo po tylu warkach już wiem ile mi wyjdzie. Post był nieco ironiczny - po prostu te pomiary niewiele dają. Mi oczywiście też zdarzyły się granaty, a wtedy akurat mierzyłem Blg po fermentacji i stało. Przez tydzień, a nie przez 3 dni. A potem ruszyło w butelkach
 3. W ogóle pomiar Blg żeby stwierdzić zakończenie fermentacji jest niepotrzebny. Przecież to widać.
 4. Co to znaczy na tym samym poziomie? Takim tanim balingometrem jesteś w stanie określić Blg z dokładnością do 0,5. Teraz mierząc raz, a potem po 3 dniach nie zauważasz, że fermentacja trwa dalej i spadło właśnie o te 0,5. I nie wiemy, czy odfermentowało do końca. Załóżmy, że zostało tylko właśnie 0,5Blg nieprzefermentowanych cukrów. Wiesz jaki to odpowiednik cukru w 20litrowej warce? 100g. Czyli tyle, ile ja średnio dodaję do nagazowania piwa w butelkach. Dużo, prawda?
 5. Mało. Jakie drożdże dodałeś? Jak Ci ruszy w butelkach, szczególnie po dodaniu 6g glukozy, to będziesz miał poligon artyleryjski w domu,
 6. Oczywiście pod warunkiem, że jesteś w stanie zmierzyć Blg z dokładnością do 0,01.
 7. Dzisiaj właśnie robiłem z 50% słodu pszenicznego. Leciało jak kranu, oczywiście musiałem przytłumić. Wydajność 95%, więc ześrutowane dobrze. Czym filtrujesz?
 8. To czym Ty śrutujesz i filtrujesz? Nigdy nie miałem kłopotu z filtracją czy też wysładzaniem. Tak samo zresztą jak z witbierem, a robię dość często po prostu z mąki razowej.
 9. Drożdże Gozdawy najlepiej nadają się do piw "dla gości". Jak chcesz dobre, dla siebie, to wybierz innego dostawcę.
 10. Słabe drożdże wybrałeś, to cudów się nie spodziewaj, chociaż z tego co pamiętam, to one goździk dawały, gorzej z tym bananem.
 11. To gdzie teraz tanio kupić słody podstawowe? Bo wyszukiwarka też już chyba nie działa.
 12. Wbrew pozorom najlepiej na zewnątrz fermentora tak, aby czujnik był na wysokości piwa. Unikamy wtedy zbytniego wychłodzenia powietrza przez lodówkę, szczególnie na początku chłodzenia.
 13. Tyle, że jeśli lodówka jest z zamrażalnikiem, to będzie z niego kapała woda przy temperaturach powyżej ~12st.
 14. Potrzebna głowica, kran, butla CO2, reduktor, parę wężyków i innych drobiazgów. Na jeden KEG nie warto inwestować. Poszukaj w okolicy, może ktoś Ci pożyczy, albo zabutelkuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.