Jump to content

Xenocyd

Members
 • Posts

  1334
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Xenocyd

 1. Uznaniowym jak sądzę, no nie bądźccie wszyscy tacy aptekarze. Chodzi o pewien kierunek jedynie, bo co jak ktoś zrobi pijalne piwo z mysimi bobkami? Rzadkość 100, ale czy ktoś chciałby to pić komercyjnie?
 2. Xenocyd

  Xenocyd

 3. Ja mam więcej streczu niż starych koszulek ale pomysł jak najbardziej ok.
 4. To bym owinął słoik czarnym streczem dla świętego spokoju. Ładnie nie będzie wyglądał, ale co chyba na środku salonu go trzymał nie będziesz.
 5. Ja trzymam w takim sloju kwasa już drugi rok stoi w piwnicy, to światła i tak tam nie ma, o ile nie przyjdę i nie zapalę.
 6. Gdyby w czymś nazwisku był błąd to przepraszam z góry. Czasami trudno odczytać co autor wpisał w formularzu. Proszę o kontakt, poprawię w systemie. W przypadku kiedy autorem jest więcej niż jedna osoba na liście poniżej widnieje tylko jeden autor, ten, który pierwszy wpisany był w formularzu. Lista uczestników, sortowania alfabetycznie w poszczególnych kategoriach. Pils Niemiecki: Bimtsas Kostas Jasiński Leszek Kozłowski Bartosz Krzywicki Rafał Lejtman Mikołaj Oczkowski Konrad Podeszwa Tomasz Polok Rafał Synak Szymon Wałęcki Marcin Wrona Piotr Zach Krzysztof Fruit Ale: Adamczyk Grzegorz Brzeziński Piotr Dominiak Błażej Gradzik Mateusz Gref Krzysztof Haberka Mateusz Jagiełło Tobiasz Jaroszek Michał Kapturski Adam Kordek Michał Maciąg Tomasz Mocarski Janusz Nalewajka Michał Oczkowski Konrad Pioterek Szymon Roman Joanna Synak Szymon Urbaniak Bartosz Old Ale: Beszczyński Marek Brzeziński Piotr Bylica Szymon Dzikowski Tomasz Gradzik Mateusz Guilherme Filip Kuboń Piotr Mazurkiewicz Krzysztof Oczkowski Konrad Pietrzyk Andrzej Pioterek Szymon Podeszwa Tomasz Polok Rafał Synak Szymon Śvach Janusz Wzorek Arkadiusz Mild: Gryko Jakub Kapturski Adam Kozłowski Bartosz Mazurkiewicz Krzysztof Nitschke Leszek Oczkowski Konrad Pięta Dariusz Pięta Piotr Pioterek Szymon Podeszwa Tomasz Stańko Łukasz Suchan Grzegorz Synak Szymon Śvach Janusz
 7. Dobra, pozawijane, wpisane do systemu. Ilość zgłoszeń: Pils Niemiecki 12 Mild 14 Old Ale 16 Fruit Ale 18 Jutro wieczorem wrzucę listę uczestników w poszczególnych kategoriach.
 8. przyjeżdżają popić? Jak dla mnie może być i ten termin.
 9. A jak listonosz otwiera na bogato ucinajac mieczem szyjki?
 10. No i spoko jakoś w rozmowie z Maćkiem mi umknęła kwestia, że coś ocalało. Skupilem się na bezsensie pakowania kawalka butelki przez PP
 11. Kolegę Bartosza Urbaniaka prosimy o kontakt - z Twojej paczki zawierającej Fruit Ale dotarł do Macasa jedynie protokół szkody sporządzony przez Pocztę Polską i jedna zakapslowana, ułamana szyjka butelki Poza imieniem i nazwiskiem nadawcy nie dysponujemy żadnymi danymi kontaktowymi, więc nie możemy się z Tobą skontaktować. Jak masz więcej, to oczywiście przyjmiemy paczkę od Ciebie. Wczoraj udało nam się wszystkie paczki rozpakować, listę uczestników opublikujemy w przyszłym tygodniu jak wprowadzimy dane do systemu. Odnośnie frekwencji to dane z pamięci: Old Ale - 15 zgłoszeń Mild - 13 zgłoszeń Pils Niemiecki - 10 chyba Fruit Ale - okolice 20 zgłoszeń
 12. dla zastosowań domowych zupełnie wystarczający - moja corona przeleciała kilkaset kilo w jakieś 3 lata i specjalnie nic sie nie zużyło.
 13. Mam to w garnku z półtora roku, daje radę. Nie cieknie, łatwe w montażu. Po jakimś czasie uszczelki zaczynają się poddawać, ale to średni problem - można wymienić i działa dalej jak nowe. Jak kupowałem to chyba nawet tńszy był komplet, no i dolar był tańszy, koło 50-60 zł mnie wtedy wyniósł zestaw. Coś jeszcze jest potrzebne do podłączenia sracz wężyka do tego zestawu? Nie wkręcałem sraczwężyka ngdy, ale w moi przypadku potrzebny byłby nypel, żeby było na co nakręcić. Mam FD, a zanim je posiadłem, to po zacieraniu przenosiłem zawartość do wiaderka, żeby wysładzać prosto do garnka i już podgrzewać, stąd nie czułem potrzeby wkręcania wężyka.
 14. One chyba ogólnie nie są super puchnące, ja używałem ich rok temu i też nie wydymało saszetki jakoś mega. Zadałem na cichą do słoja i po kilku misiącach coś tam było czuć, więc chyba działają.
 15. Mam to w garnku z półtora roku, daje radę. Nie cieknie, łatwe w montażu. Po jakimś czasie uszczelki zaczynają się poddawać, ale to średni problem - można wymienić i działa dalej jak nowe. Jak kupowałem to chyba nawet tńszy był komplet, no i dolar był tańszy, koło 50-60 zł mnie wtedy wyniósł zestaw.
 16. No spoko to działa, tylko... jaki jest w tym zysk czasu/pracy? Grifo HD nie wymaga użycia siły, czasu wymaga tyle samo (wstaw butelkę, nałóż kapsel, zakręć rączką). Dla wersji na jedną butelkę trochę sztuka dla sztuki moim zdaniem.
 17. W mojej żabce pod blokiem jest, w dwóch innych sklepach na osiedlu też.
 18. Spróbuj w sklepie piwnica za Zaporoskiej, tam ze szkłem razem mają też suchary. Na bank kiedyś mieli. Ja mam paczkę 05 ale zaraz wyjeżdżam, chyba, że mieszkasz na zachodzie (maslice, Leśnica) to podrzucić mogę.
 19. Jeszcze FD do gara zorganizuj i będziesz pociskał warkę za warką Podwoisz wybicie to i konsumpcję musisz podwoić, hehe
 20. Grifo TB2 trzeba było kupić
 21. Eh, Berlinery Maciek zawijal, to nie znajdę takiego w swoich kartonach
 22. Chyba zrzuca z dachu wiadro i pędzące wiadro chłodzone jest powietrzem.
 23. Korzystając z punktu 7 regulaminu i faktu, że w kategorii EBA zostało 15 piw, organizatorzy odstąpili od dokonywania wstępnej eliminacji w tej kategorii. W kategorii Pils Bohemski po eliminacjach na placu boju posotało 6 piwowarów: Bimtsas Kostas Bystryk Mariusz Gacek Daniel Kozłowski Bartosz Krzywicki Rafał Masłowski Paweł W kategorii RIS po eliminacjach w konkursie pozostały piwa 10 piwowarów: Banachowicz Adrian Czarny Piotr Drzazga Karol Kasiewicz Andrzej Matwiejczuk Mateusz Miniuk Daniel Pietrzyk Andrzej Rogoziński Dawid Staszewski Wiktor Szewczyk Szymon Informacje o powodzie odrzucenia piwa, lub jego przyjęciu do rundy finałowej zostały rozesłane. Jeżeli ktoś nie podał mejla, to naturalnie nic nie wróci. Jeżeli ktoś podał adres w formularzu a mejla nie ma w skrzynce, to proszę o kontakt - mogło dojść do problemów natury grafologicznej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.