Jump to content

bromaniack

Members
 • Posts

  100
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bromaniack

 1. bromaniack

  bromaniack

 2. Dozwolony jest dodatek owoców suszonych. Niedozwolony jest dodatek owoców wędzonych. Co kryje się w sformułowaniu "w jakiś sposób przetworzone"? :-) Chodziło mi o różnego rodzaju pure, kandyzowanych czy puszkowych a nawet liofilizowane.
 3. Pytanie odnośnie kategorii 3 Milk Stout z owocami. Ogólne pojęcia owoców jest jasno wyjaśnione, natomiast czy do piwa można dodać owoce suszone lub w jakiś sposób przetworzone ?
 4. Właśnie nie wpadłem na pomysł zmierzenia lodu. Smakowało dość wodniście pomimo tego kolor był nie wiele mniej jaśniejszy. Zamrażałem 12 litrów a pozostało 5 litrów. Wiem że proces ogólnie polega na sporych stratach w moim przypadku było sporo błędów, które z czasem poprawie.
 5. Cieszę się, że dyskutujecie na ten temat. Nie ukrywam, że nie mam pojęcia jak podejść do tego zagadnienia. Wymrażałem Porter Bałtycki oczywiście jak to bywa z pierwszyzną popełniłem wiele błędów, które teraz widzę. Tak w liczbach z tego, co zmierzyłem mogę napisać, że piwo bazowe miało ekstrakt 22,2 plato i odfermentowało do 7,5 plato co daje około 8,5% alko. Po pierwszym wymrożeniu ekstrakt końcowy jest zwiększony o 1 plato, czyli poziom cukrów został zwiększony to logiczne. Teoretycznie można olać tę sprawę z alkoholem, ale nie daje mi to spokoju i jestem bardzo ciekawy ile, choć mniej więcej może mieć % to piwo. Nie wspomniałem że piwo wymrażałem w zamrażalce w której temperatura dochodziła do -27 st. i sprawdzałem kiedy następuje krystalizacja.
 6. Ktoś dysponuje odpowiednią wiedzą, aby się podzielić w jaki sposób obliczyć alkohol w piwie wymrażanym?
 7. Tak jak w regulaminie jedna kategoria 4x500 ml lub 5x0,33ml plus formularz. Kod nadają organizatorzy. Butelki bez etykiet na gumce z oznaczeniem jakie to piwo.
 8. Przyłączam się do pytania z racji tego że piwa mam w butelkach 0,33l ???
 9. Bardzo chętnie przygarnę w tym sezonie jakieś sztoberki chmielu. Interesuje mnie głownie Ameryka, ale coś fajnego z naszego podwórka też wchodzi w grę. Jeśli ktoś coś wie, posiada to proszę piszcie. Przesyłka jeśli komuś nie sprawia kłopotu też może być.
 10. Co prawda nie z Wrocławia ale chetny na wysyłkę jednego stylu. Jak coś pisać jeśli ktoś tro ogarnia.
 11. A spojrzałeś do formularza? Gdyby nie trzeba było wpisywać receptury nie było by całego pola receptura. Jest ona niezbędna do zakwalifikowania piwa do konkursu. Tak spojrzałem i dziwi mnie, po co wam na tym etapie opis szczegółowy receptury? Pierwszy raz się z tym spotykam a startuje już jakiś czas i nie wiem, co ewentualnie wpisać, pełny skład dokładny opis zacierania, czy np. szczegóły dotyczące fermentacji?
 12. Czy w formularzu trzeba wpisywać recepturę ?
 13. Jakieś wieści odnośnie nagród? Ponad miesiąc od konkursu to może już coś słychać.
 14. Wee Heavy - 20L Whysky Stout - 15L Gose - 20L Stout Owsiany - 12L Belgian Stout z bzem - 14L Black IPA - 15L Coffee Pale Ale - 15L Świąteczne Ale - 20L Berliner Weisse - 55L Double Oatmeal IPA - 25L Imperial Stout - 28L APA - 20L Bret APA - 18L Porter Bałtycki - 14L Imperialny Porter Bałtycki - 18L Bret Saison - 17,5L AIPA - 21L Bret AIPA - 18L Rauchmarzen - 25L Żytni Stout - 20L W sumie : 13617,5L
 15. No i pięknie. Gratulacje dla laureatów oraz wszystkich finalistów
 16. Pytanie do organizatorów. Czy brane są pod uwagę Ris-y znacznie powyżej 27 plato, czy tylko bjcp?
 17. Wybiera się ktoś z okolic Katowic w piątek na festiwal?
 18. Wzorowo rozegrany konkurs a dyplom za dostanie się do finału to mega pamiątką. Dziękuje i do następnego
 19. Nikt nie jest nie omylny i każdy ma prawo do błędów tym bardziej że coś robione jest pierwszy raz. Tutaj póki co wszystko ładnie się zazębia. Zobaczymy co będzie jak konkurs się skończy i jak zostaną potraktowane osoby które zdobędą pudło.
 20. No i wszystko jasne. Piękne dzięki za poświęcony czas i opublikowanie listy startujących
 21. Ja przefermentowałem S-33 przez tydzień w fermentorze, zlałem do szklanego słoja i zadałem Wyeast 3763 Roeselare Ale Blend (aktywowane, bez startera). Płatki zamierzam dodać jakoś na ostatnie 2 miesiące fermentacji. Pewnie z francuskiego dębu, średnio opiekane, ale jeszcze to przemyślę. Piwo leży sobie tak bodaj 2 miesiące dopiero, więc jaki efekt Ci jeszcze nie mogę powiedzieć, ale w literaturze ten sposób jest polecany jako dosyć stabilny i skuteczny. Podobnie zresztą robiono tegorocznego Grand Championa. Ten blend Wyeasta jest też bardzo polecany do Flandersów przez wiele osób uważanych za mniejsze czy większe autorytety w piwach kwaśnych. Dzięki wielkie za konkrety. W tym temacie mam jeszcze co ogarniać
 22. Tak czytałem dzięki. Ciekawi mnie wasze podejście, pomysły coś przetestowanego.
 23. Teraz troszkę z innej beczki a mianowicie Flanders Red Ale. Jakie polecacie drożdże? Brzeczkę fermentować od początku na jednym szczepie, czy zielone piwo dopiero zadawać odpowiednim blendem? Kiedy oraz jak rodzaj płatków czy kostek używać do leżakowania? Jeśli ktoś robi i chce się podzielić informacjami to zapraszam
 24. Czy będzie wielkim problemem jeżeli wpłata za piwo dojdzie 21 września ?
 25. Potwierdzam na Brackiej Jesieni rozdane zostały tylko statuetki za pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach. Dyplomy za kolejne miejsca mają podobno być, ale tak naprawdę nie wiadomo kiedy. Ja nie rozumiem w czym jest problem!!!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.