Jump to content

bromaniack

Members
 • Posts

  100
 • Joined

 • Last visited

About bromaniack

 • Birthday 07/07/1981

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Domowy Browar Bromaniack
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  148
 • Miasto
  Zawada

Kontakt

 • Imię
  Leszek
 • Strona www
  http://www.bromaniack.blog.pl

Recent Profile Visitors

846 profile views

bromaniack's Achievements

 1. Dozwolony jest dodatek owoców suszonych. Niedozwolony jest dodatek owoców wędzonych. Co kryje się w sformułowaniu "w jakiś sposób przetworzone"? :-) Chodziło mi o różnego rodzaju pure, kandyzowanych czy puszkowych a nawet liofilizowane.
 2. Pytanie odnośnie kategorii 3 Milk Stout z owocami. Ogólne pojęcia owoców jest jasno wyjaśnione, natomiast czy do piwa można dodać owoce suszone lub w jakiś sposób przetworzone ?
 3. Właśnie nie wpadłem na pomysł zmierzenia lodu. Smakowało dość wodniście pomimo tego kolor był nie wiele mniej jaśniejszy. Zamrażałem 12 litrów a pozostało 5 litrów. Wiem że proces ogólnie polega na sporych stratach w moim przypadku było sporo błędów, które z czasem poprawie.
 4. Cieszę się, że dyskutujecie na ten temat. Nie ukrywam, że nie mam pojęcia jak podejść do tego zagadnienia. Wymrażałem Porter Bałtycki oczywiście jak to bywa z pierwszyzną popełniłem wiele błędów, które teraz widzę. Tak w liczbach z tego, co zmierzyłem mogę napisać, że piwo bazowe miało ekstrakt 22,2 plato i odfermentowało do 7,5 plato co daje około 8,5% alko. Po pierwszym wymrożeniu ekstrakt końcowy jest zwiększony o 1 plato, czyli poziom cukrów został zwiększony to logiczne. Teoretycznie można olać tę sprawę z alkoholem, ale nie daje mi to spokoju i jestem bardzo ciekawy ile, choć mniej więcej może mieć % to piwo. Nie wspomniałem że piwo wymrażałem w zamrażalce w której temperatura dochodziła do -27 st. i sprawdzałem kiedy następuje krystalizacja.
 5. Ktoś dysponuje odpowiednią wiedzą, aby się podzielić w jaki sposób obliczyć alkohol w piwie wymrażanym?
 6. Tak jak w regulaminie jedna kategoria 4x500 ml lub 5x0,33ml plus formularz. Kod nadają organizatorzy. Butelki bez etykiet na gumce z oznaczeniem jakie to piwo.
 7. Przyłączam się do pytania z racji tego że piwa mam w butelkach 0,33l ???
 8. Bardzo chętnie przygarnę w tym sezonie jakieś sztoberki chmielu. Interesuje mnie głownie Ameryka, ale coś fajnego z naszego podwórka też wchodzi w grę. Jeśli ktoś coś wie, posiada to proszę piszcie. Przesyłka jeśli komuś nie sprawia kłopotu też może być.
 9. Co prawda nie z Wrocławia ale chetny na wysyłkę jednego stylu. Jak coś pisać jeśli ktoś tro ogarnia.
 10. A spojrzałeś do formularza? Gdyby nie trzeba było wpisywać receptury nie było by całego pola receptura. Jest ona niezbędna do zakwalifikowania piwa do konkursu. Tak spojrzałem i dziwi mnie, po co wam na tym etapie opis szczegółowy receptury? Pierwszy raz się z tym spotykam a startuje już jakiś czas i nie wiem, co ewentualnie wpisać, pełny skład dokładny opis zacierania, czy np. szczegóły dotyczące fermentacji?
 11. Czy w formularzu trzeba wpisywać recepturę ?
 12. Jakieś wieści odnośnie nagród? Ponad miesiąc od konkursu to może już coś słychać.
 13. Wee Heavy - 20L Whysky Stout - 15L Gose - 20L Stout Owsiany - 12L Belgian Stout z bzem - 14L Black IPA - 15L Coffee Pale Ale - 15L Świąteczne Ale - 20L Berliner Weisse - 55L Double Oatmeal IPA - 25L Imperial Stout - 28L APA - 20L Bret APA - 18L Porter Bałtycki - 14L Imperialny Porter Bałtycki - 18L Bret Saison - 17,5L AIPA - 21L Bret AIPA - 18L Rauchmarzen - 25L Żytni Stout - 20L W sumie : 13617,5L
 14. No i pięknie. Gratulacje dla laureatów oraz wszystkich finalistów
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.