Jump to content

śmiechal

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

About śmiechal

 • Birthday 07/17/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  The Bronks Brewery
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  56
 • Miasto
  Zbąszyń

Kontakt

 • Imię
  Artur

Recent Profile Visitors

448 profile views
 1. Witam, używaliście tego beerguna'kuna z chin? Właśnie zakupiłem jednak pieni się piwko. Podczas butelkowania ustawiam ciśnienie na 0,4 w kegu. Mimo wszystko się pieni. Jakieś wskazówki?
 2. czy piwa, które nie przeszły eliminacji dostaną metryczkę?
 3. Dziękuję bardzo! Pod linkiem dane odpowiadające na moje pytanie - pozdrawiam!
 4. W temacie "dla początkujących" mam jedno pytanie. Wszędzie można wyczytać, że stosunek wody do słodu to 3-3,5l wody na 1kg słodu. Moje pytanie brzmi, czy musi tak być? Czy nieprzestrzeganie tego, może wiązać się z jakimiś katastrofalnymi efektami? Moja sytuacja wygląda tak, że mam kocił zacierny Braumeister 10l. Niestety przed zakupem nie pomyślałem o wsadzie, który jest w tym sprzęcie max 2,7-3kg. Z przyczyn technologicznych minimalna ilość wody przy zacieraniu to 8-9l. W sytuacji, w której chcę uwarzyć 10l piwa o 10blg, potrzebuję około 1,6kg wsadu ( zależnie od rodzaju słodu ). Jak już wcześniej wspomniałem min. ilość wody będzie w takiej sytuacji nawet 9l. To powoduje, że zmieniam stosunek ilości wody, zacieram z większą ilością wody, jednak wysładzam mniejszą ilością wody co daje mi taki sam efekt, jakbym zacierał przy mniejszej ilości wody, wysładzając większą. Proszę mi powiedzieć, czy warząc w ten sposób, piwo wyjdzie gorszej jakości? Generalnie osiągam gęstość początkową, taką jaką sobie zakładam przed warzeniem. Przepraszam za tak długie wypracowanie, jednak byłbym wdzięczny, gdyby jakiś doświadczony piwowar domowy wypowiedział się w tym temacie. Z góry dziękuję! Ogóln
 5. chciałbym się upewnić session NEIPA = American IPA 21A ? w formularzu? druga sprawa - formularze rejestracyjny - gdzie można go pobrać, żeby wypełnić i przesłać w paczce?
 6. Tak, celowałem w 14,5 blg , jednak nie policzyłem laktozy.🙀 Nic dzięki za poświęcony czas.🍻
 7. Rozumiem, myślałem jednak że jakieś cukry proste zostały.(skoro jest aż 9blg) Czy jest możliwość, że po dodaniu gęstwy z tych samych drożdży, którymi fermentowałem(s-04) fermentacja ruszy dalej?Dodanie bretów mnie nie urzadza, bo musi być stylowy milk stout.
 8. Mierzyłem balingometrem po fermentacji burzliwej(po 7dniach i drugi raz po kolejnych 2 dniach 9blg bez zmian)
 9. temat z zeszłego roku, mam jednak pytanie. Czy jeżeli wrzucacie drożdże na dofermentowanie, to ponownie napowietrzacie brzeczke? Zrobiłem milkstouta 17blg i niestety zeszło do 9blg(zakładam 2 blg laktoza).Chciałbym zejść tak do 5-6 blg jako max.Dorzuciłem drożdże bayanus(wcześniej zadałem do wody na około 25 min).Dopiero 10h po zadaniu, jednak nic się nie dzieje. Prośba i info.
×
×
 • Create New...