Skocz do zawartości

zasada

Members
 • Liczba zawartości

  1976
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Zawartość dodana przez zasada

 1. Dzień później, ale dobrze pamiętałem więc ciągnę offtopic O Schneider & Sohn, Stan Hieronymus pisze na 87 stronie Brewing with wheat tak: Jednocześnie na stronach 88 i 89 German Wheat Beer - Erica Warnera (Classic Beer Style Series) można przeczytać coś innego: Czyli jedno źródło zapamiętałem dobrze, drugie pokazuje większą ilość opcji. Relax don't worry & have a homebrew jak radzi klasyk.
 2. zasada

  1 Warka

  Jak znasz profil wody przed i po to może spróbować coś z tym zrobić. Są wątki o tym.
 3. zasada

  Polskie Chmiele - nowe odmiany

  No właśnie niewiele tego było. Ani goryczki, ani aromatu. Byłem bardzo zawiedziony. Stopa pisze o tym piwie tak: Z Browar Wagabunda uwarzyliśmy natomiast wytrawną, goryczkową i mocno chmielową Black IPę (16blg, 7% alk.), chmieloną tylko mieszanką polskich chmieli (również eksperymentalnych) od PolishHops. Poezja marketingowa, piwo Czarne stopy.
 4. zasada

  Polskie Chmiele - nowe odmiany

  Piwna Stopa zrobiła CDA m.in. z Zulą. Jeden z moich większych craft zawodów. Ja mam w zamrażarce i planuje do grisette i jakiejś pszenicy.
 5. zasada

  Przywitanie

  Wielu udanych warek i dużo z frajdy z nich płynącej. Niewielu warek zepsutych i wiele nauki płynącej z nich. No i zawsze zapraszam na mapę piwowarów. Pomaga widzieć czy nie ma kogoś w okolicy!
 6. O ile pamiętam Stan Hieronymus inaczej to przedstawia. Wieczorem poszukam fragmentów. edit: a skąd temat niemieckich pszenic w wątku o brytyjskich drożdżach, bo nie kąsam fabułki?
 7. zasada

  1 Warka

  Niekoniecznie. Możliwe, że masz taką wodę. W IPA Mitcha Steele'a czytałem o mętności jako pochodnej miękkiej londyńskiej wody.
 8. Jeszcze nie przeczytałem: https://beerandbrewing.com/brewing-beers-with-wild-fruit/
 9. zasada

  Aplikacja Chat

  aka grozi mi produktywność
 10. Kolega montował grzałkę do szaf sterowniczych z termostatem. Ale on elektryk i miał dostęp do tego sprzętu, kupować tylko do tego celu troszku nieekonomicznie.
 11. To chodzi o skan/ screen z książki Palmera How to brew. Wkleję jak usiądę przy kompie. edit:
 12. zasada

  Nagazowanie

  Do ilu zeszło?
 13. zasada

  Brewnees

  Zapytaj w ich wątku :
 14. Zniknęły podpisy przy odnośnikach w dolnej części strony: nazwa podforum przy Przejdź do listy tematów i tytuł przy Następny nieprzeczytany temat. Mam też wrażenie, że wszystko jakoś dziwnie pojaśniało.
 15. Na szybko dwie rzeczy. Wszystkie wybrane drożdże dadzą Ci piwo raczej wytrawne. Jeśli chcesz słodowości czy odczucia słodyczy, pomyśl np.nad Danstar Windsor. Co do chmielu, poszedłbym tylko w goryczkę, i użył Sybilli.
 16. Ej, a jest gdzieś wątek o 2019?
 17. Od siebie dodaj: wysoką i stabilną temperaturę filtracji, stabilną i raczej niską temperaturę fermentacji oraz nienaganny rygor sanitarny. Chmielu raczej zmniejsz. Powodzenia w warzeniu.
 18. zasada

  Forum zauważone błędy

  Ja bym wnioskował o usunięcie tego bloga w ogóle z importów. I tego zalewu ich postów również.
 19. zasada

  Polskie Chmiele - nowe odmiany

  Ciekawostka, którą znalazłem grzebiąc za informacjami o Zuli i Izabeli. Niewiele rozumiem z części biologicznej, ale ilość polskich odmian mnie zdziwiła, jakąś połowę pierwszy raz na oczy widzę. 1.2-Koryciny-Olszak-Przybys-Skomra-Korbecka-Glinka-poster.pdf
×
×
 • Dodaj nową pozycję...