Jump to content

zasada

Moderators
 • Content Count

  2853
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

zasada last won the day on May 4

zasada had the most liked content!

5 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  100+
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://zlapane-szablony.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

17401 profile views
 1. Nie wiem. Nie mówię po algorytmowemu.
 2. W załączniku plik uzyskany od Aquanetu po mejlowym zapytaniu. To co (chyba) najważniejsze poniżej: Chlorki - 86 mg/l Siarczany - 80 mg/l Sód - 33 mg/l Wapń - 52 mg/l pH - 7,8 Twardość ogólna - 5,3 mval/l Twardość ogólna - 264 mg CaCO3/l Powoli wgryzam się w temat, bardzo powoli. AQUANET jakosc wody P-n-I kw.2021.pdf
 3. Kombinacja dwóch warunków: Fraza "100% pilzneński" i 100% pilzneński tylko w tytułach zawartości załatwia sprawę.
 4. Cześć, pomijając celne uwagi kolegów mam swoją. Fajnie, że zaczynasz, szkoda, że falstartem. Linkowana przez @Jancewicz wiki piwo.org to faktycznie podstawowe źródło ale jeśli potrzebujesz instrukcji krok po kroku, i lubisz ciemne piwa (pytanie, bardziej stout, czy munich dunkel) możesz skorzystać np. z https://targipiwne.pl/jak-uwarzyc-piwo-stout/ Tymczasem wycofaj, przegrupuj się i zacznij od nowa!
 5. Ok. Czyli drugi głos za tym modelem. Notuję w kajeciku.
 6. Jak widzę opinie z czasem zmieniły się z dobry za taką cenę w no jednak się spartolił. Na alle znalazłem jeden taki Lidlowski za jakieś 79 złych, więc nie ma ani waloru ceny, ani jakości. @Miborwskazał mi jeden model na Ali, ale czy na alle widzieliście coś wartego uwagi? Pierwszy raz podchodzę do tematu mierzenia pH i macam po omacku.
 7. @Nazwa użytkownikaw wyższych? Muszę sobie teorie odświeżyć ale siarka mi się z lagerami a co za tym idzie z niższymi temperaturami kojarzy. @x1dno tak, trudno po wicie wnioskować o wpływie drożdży na percepcję chmielenia.
 8. No jasne. Sklepy szukają zachęt na forach. Teraz chyba tylko Marxam się tutaj pojawia.
 9. No proszę Cię. Jest tyle zmiennych leżących po stronie piwowarów, że zrzucanie winy na paczkę/ serię chociaż możliwe wydaje mi się jednak mało prawdopodobne. Ale nie o tym. W linkowanym wątku z HBT jest mowa o "brown yeast". Google translator wypluł mi takie tłumaczenie: Pomijając koślawość tłumaczenia, co o tej zależności powiecie? Faktycznie K97 dają goryczkę i smak chmielowy bardziej wyraźne, surowe, świeże?
 10. W pojedynczych wypadkach chyba jest wspomniane.
 11. Czytałeś wątek? Chyba więcej na temat tutaj nie znajdziesz.
 12. Szukając informacji o K-97, dotarłem do fajnego wątku na HBT, a potem do cytowanego w dyskusji bloga. Na blogu znajduje się "drzewo genealogiczne drożdży piwnych". Na piwo.org nie pamiętam aby było przywoływane, ale myślę, że może się przydać jako rozbudowana tabela zastępstw. Wpis na blogu: https://beer.suregork.com/?p=4112 Plik .pdf w załączniku na wypadek, gdyby witryna się zepsuła. Brewing_yeast_tree_Oct_2019.pdf
 13. Szykuje się do ich użycia, czytam trochę i znalazłem taki świetny wątek https://www.homebrewtalk.com/threads/review-of-safale-k-97-german-ale-great-for-open-fermentation.600146/
 14. Jeśli jesteś w stanie zapewnić temperatury zacieru rzędu 62-72°C to pewnie jest szansa na zacieranie piwa. Pytanie jak z filtracją i wysładzaniem. Potem warzenie przefiltrowanej brzeczki, jej chmielenie i chłodzenie - na ile starcza mi wyobraźni może być problem, bo zbiorniki z płaszczem są raczej zamknięte (?). Na forum są koledzy z doświadczeniem to pewnie pomogą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.