Jump to content

zasada

Members
 • Content Count

  2197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

zasada last won the day on November 28 2019

zasada had the most liked content!

6 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo / maltańskie
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  >90
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://zlapane-szablony.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

10299 profile views
 1. Pliki graficzne etykiet dotychczasowych oraz etykiet planowanych.
 2. Czarne bezstylowe piwo górnej fermentacji? Na Brewers Friend jak wbijasz składniki podaje Ci w ramkach jakiego stylu się znajdziesz z tymi parametrami.
 3. Będzie dobrze. Tzn.ja uważam, żeby nie kombinować za pierwszym razem, sam zrobiłbym 5kg pilzneńskiego i zacierał jednotemperaturowo w 66-68°C, żeby wybadać swój sprzęt. Ale bez względu na zasyp będzie dobrze jeśli upilnujesz "rygoru sanitarnego" i temperatury fermentacji.
 4. AW jest mętne? Coś chyba przegapiłem. edit: @lixe faktycznie przegapiłem! Opis BJCP wspomina "Clarity may range from brilliant to hazy with yeast approximating the German weissbier style of beer." Mhmmm...
 5. Zobacz jakie partial mash i extract with grains radzi na BYO Jamil: https://byo.com/article/witbier-style-profile/ Chyba, że po prostu brewkit jak piszesz.
 6. Ja bym poszedł w FAH. Tylko z ilością surowca do refermentacji jakąś połowę skromniej. https://www.wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg_(wersja_na_20l) albo https://www.wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg ale przy większym litrażu kilo pilsa zastąp kilogramem monacha albo pszenicznego. Marynka zamiast Magnum, Lubelski i S-04 masz.
 7. zasada

  Witam

  Dobrych piw, dużo frajdy!
 8. Internet mówi: nie gotuj bo umrzesz. I więcej jeszcze. https://www.homebrewtalk.com/forum/threads/tobacco-in-beer.627789/ W dyskusji zaznaczono bardzo mocno, zabójcze własności nikotyny. Jednocześnie kieruje do przepisu na Cygarowego Stouta.
 9. Kolego, od zadawania takich pytań jest wątek w Piaskownicy piwowarskiej:
 10. Poznań, Lallemand Abbaye - Belgian Ale, pierwsze pokolenie po 12blg, 3 tygodnie w wiadrze. Ktoś chętny? Dzisiaj butelkuje i nie wiem wylewać czy zbierać. Odbiór od poniedziałku na Wildzie, jakby ktoś coś. edit: z rozlewu dzisiaj nici, zgłoszenia nadal przyjmuję
 11. Brak surowca do refermentacji, zakładając pełne odfermentowanie piwa oznacza brak nagazowania, szybkie utlenienie i zepsucie (?) piwa. Jeśli masz możliwość dodać jeszcze cukier, to będziesz miał Salty Black IPA Gose jako ciekawostkę dla sąsiadów albo nowy trend piwowarski dla masochistów. A jako ciekawostkę dla @pt123: miałem podobnie - klik. edit: kursywą zmiany/ uzupełnienia, przekreślone wiadomo
 12. Zbędne w stylu, w większości stylów mówiąc szczerze. A odnośnie milk stouta, poszukaj "milk stout extract recipe" i nie myśl o namiastce, tylko po prostu milk stoucie. edit: albo nawet prościej - zaczerpnij recepturę od wspominanego kolegi. Powodzenia!
 13. Powodzenia w lekturze, zdobywaniu wiedzy i umiejętności i reszcie domowego warzenia. Pozdrowienia ze stolicy podziemnej pomarańczy!
×
×
 • Create New...