Skocz do zawartości

zasada

Members
 • Zawartość

  1729
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

5 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo / maltańskie
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  >90
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://www.blogger.com/profile/18230567152321212968

Ostatnie wizyty

5725 wyświetleń profilu
 1. Piwo sklepowe

  Zobacz na b.biz w miejscach poswieconych knajpom w Śląskiem https://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=40
 2. Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2018 roku

  + 10 l polskie ale + 11,5 l powiedzmy bitter Razem: 5265,75 l
 3. Poznań, Wilda. W związku ze zwiększoną temperaturą w piwnicy oddam cały yeast cake Wyeast London Ale III po warce 59. Stan jak na zdjęciach. Wieczorem będzie już w słoiku, ale jak ktoś się znajdzie chętny na całość to oddam z wiadrem Jak przed weekendem nikt się nie zgłosi to pójdzie w kanał. edit 23: dwa słoiki, jeden 1 litrowy, drugi 250 ml osiadają w lodówce. Jeden kolega wyraził już zainteresowanie.
 4. FOREIGN SMOKED STOUT 16°BLG

  Nie wiem skąd czerpiesz informacje o stylach i składnikach, ale na moje to coś tu nie gra... Rzuć okiem: https://learn.kegerator.com/tropical-stouts/ https://beerandbrewing.com/make-your-best-tropical-stout/ I dopiero potem rób zakupy.
 5. FOREIGN SMOKED STOUT 16°BLG

  Do FESa wędzonego wg mnie nie ma sensu dawać chmiel na cichą. On ma być wędzono-palony a nie chmielowy.
 6. Ekstrakty chmielowe, te na goryczkę (izomeryzowane), albo na aromat (cytrusy, kwiaty, zywiczne). Poszukaj w CP i AP, tam widziałem. A zaprawy, faktycznie miałem na myśli te np.rumowe.
 7. Brzmi ciekawie, nic nie rozumiem A serio: nie lepiej przy rozlewie do szklanek dodać zapraw i/lub ekstraktów? Roboty mniej, efekt pewniejszy.
 8. Co to za wada w piwie ??

  Wniosek? Warzyć, nie kupować
 9. Red AIPA receptura

  OK. Ale mam prośbę, jeśli to pół kilo okaże się gwoździem do trumny chmielowości tego Red AIPA, napiszesz to w tym wątku. Najpóźniej jutro, rzucę okiem w komercyjne receptury z różnych źródeł (BYO, Szmatulscy) i coś Ci wkleję. Pzdr!
 10. Red AIPA receptura

  Słabo siedzę w krafcie, ale w moim Red Rye Ale dodatek 250 g (na 3,250 kg czyli mniej niż 10%!!!) red crystal od fawcetta zakrył większość chmielenia (210 g na ~12 litrów). Piwo wyszło smaczne, ale nie było bombą chmielową w żadnym wymiarze co potwierdzić może kolega @Mibor Skłaniam się do kolorowania palonym jęczmieniem na wygrzew podczas następnego podejścia do red ale (amber to natomiast inna sprawa, tam tolerowane a nawet pożądane jest więcej od słodów). Ktoś (Bogi?) kiedyś napisał bardzo prosto, żeby do amerykańskich red ejli brać podstawowe receptury do IRA i futrować je amerykańskim chmielem, że więcej nie potrzeba. A tak jest pale ale i palony jęczmień na wygrzew/ filtrowanie właśnie.
 11. Maksymalny możliwy ekstrakt

  Poszukałem, okazało się, że nie ma tabeli ale jest wzmianka, że jeśli będziesz zacierał piwo rzędu 15 BLG i brzeczkę zamiast warzyć wykorzystasz do zacierania kolejnej, takiej samej porcji słodu to uzyskasz brzeczkę o zsumowanym BLG czyli około 30. Fragment przywołany zaznaczony na czerwono.
 12. Etykiety zasadniczo

  Pliki graficzne etykiet dotychczasowych oraz etykiet planowanych.
 13. Ostatnio pisałeś, że schłodziłes do 20 iluś stopni. Te drożdże wymagają schłodzenia do ok. 10°C i prowadzenia fermentacji w podobnej temperaturze. Jeśli masz taką możliwość to super, jeśli nie i masz tylko te 20 kilka - wtedy zmień drożdże na Fermentum Mobile FM53 Voss Kveik.
×