Jump to content

zasada

Members
 • Content Count

  2297
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

zasada last won the day on April 3

zasada had the most liked content!

6 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo / maltańskie
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  >90
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://zlapane-szablony.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

11484 profile views
 1. Dział Receptury autorskie wyczyścić z tematów nadających się do piaskownicy albo działu Receptury, pozostawiając wyłącznie takie, które są recepturami pełnymi, sprawdzonymi etc. Może także jakoś jeszcze mocniej zaznaczyć to w opisie?
 2. Na forum piwo.org! edit: a serio rzuć okiem na załączniki. Nie potrafię nigdy znaleźć kiedy pojawiły się po raz pierwszy, ale mam w plikach i tu i ówdzie wklejam. receptury_z_ekstraktów_forum.pdfreceptury_z_ekstraktów_JB.pdf
 3. Co wniosła pietruszka? Ciekawe kurde, brzmi jak Piwoteka hehe.
 4. Zakładam, że od stopnia odfermentowania. Np. Brewtarget liczy kaloryczność w szklance piwa. Ściągnij i się pobaw, na forum jest wątek dla użytkowników jeśli napotkasz problemy.
 5. W zależności od temperatury fermentacji i kilku innych zmiennych może być proste pijalne, albo proste niepijalne. Jakbyś miał 2*ekstrakt byłoby lepiej.
 6. Kup chłodnicę. Zrób przynajmniej jedno małe piwo przed tym RISem. Najlepiej więcej, jedno wcześniej wykorzystując planowane do RISa drożdże. BLG wysłodków podbij albo ektraktem, albo sposobem opisanym przez Chop & Brew we wpisie o Barleywine: http://chopandbrew.com/recipes/storm-in-a-teacup-golden-barleywine-homebrew-recipe/ Generalnie brzmi to trochę jak: "chce przebiec maraton, nie mam butów a o tym jakie mam doświadczenie biegacze wam nie powiem. Nie odwodźie mnie a pomóżcie." Na szczęście zagrożenie życia niższe Powodzenia, ale powoli.
 7. Pliki graficzne etykiet dotychczasowych oraz etykiet planowanych.
 8. Bardzo mi podszedł z dwa-trzy lata temu. Dwa lata z rzędu kupowałem po pół kilo i mam zapasy w zamrażarce. Spalt Selecta nie mam i nie będę kupował, ale zapamiętam i przy okazji może kiedyś.
 9. Dzisiaj warzenie z doskoku ale w tle dwie różne płyty. Złodzieje Rowerów - Emo' la Freedom Sounds In Dub - King Tubby
 10. No halcyon. Taki brytyjski jęczmień browarny z którego robią słód. Obok Maris Otter, Golden Promise i Optica najpopularniejszy (w PL nie widziałem innych).
 11. #74 QuaranWeizen Grzeje wodę od południa. Będę uzupełniał sukcesywnie. Miał być powrót w stronę pierwszej pszenicy chmielonej Pacificą, ale ze względu na potrzebę gęstwy na Maltańskim (2*20 l) zmieniłem chmielenie na mniejsze. W każdym razie kolejne kwarantannowe warzenie celujące w wiosenno - letnie piwo odświeżające powiedzmy. Tmave w piwnicy pracuje, weizen będzie w kuchni. W kolejce cienkuszy enkel na zasypie do grisette i BE-256 a potem już strong i wędzone po których wyzeruję magazyn. zasyp: 1,5 pszeniczny Souflet 0,52 pale ale Halcyon 0,48 pale ale Maris Otter zacieranie: 45°C - w 1,5h spadło do 42°C podgrzanie 55°C - 15 minut dolewka 1,7 l wrzątku i podgrzanie miało podnieść do 62°C, ale wyszło nieco wyżej: prawie 64°C od 63,7°C przez 40 minut spadło do nie zapisałem dolewka 1,7 l wrzątku i podgrzanie miało podnieść do 72°C, ale wyszło do 70°C i zostawiłem brzeczkę na dobre 6 godzin samą. Po tych 6h T spadła do ~52°C. Podgrzałem do 76°C i po kilkunastu minutach zacząłem spuszczać brzeczkę, bez zawracania pierwszego garnuszka. filtracja i wysładzanie: do objętości. Po osuszeniu złoża zalałem ok.7 l o T~70°C w garze mam ~17 l o BLG ~10,1-10,2 podgrzewam do 70°C i zostawiam na noc pod przykryciem warzenie / chłodzenie / szczepienie zostawiam sobie na niedzielny poranek - będzie palmowe to pszeniczne! 05.04.2020 start grzania 7.10 - zawrzało 7.50 warzenie: 10 g Tradition 5,5%AA @40 minut chłodnica @ 30 minut chłodzenie (zanurzeniową z karbowanki): 10 minut do ok.30, 20 minut do ok.15°C drożdże: pół saszetki MauriWeiss rozsypane po powierzchni brzeczka po jakimś czasie w kuchni podniosłą T do ~18°C fermentacja: kuchnia, pod stołem, okolice 20°C otoczenia Edit 06.04: Po pierwszej nocy, T na poziomie 16-17 jednak. Brak oznak startu. Przeniosłem wyżej, nieco wzburzyłem przy okazji. Napięcie rośnie. Edit 07.04: Prawie 5 litrów piany, 19°C na ciekłokrystalicznym. Jest radość. Ale chyba wolę nie patrzeć na wiadro. Parametry założone (Wort 70% wydajności) -> zaobserwowane V: 12 l -> ~11,5 l BLG: 11,4 -> 11,5 FG: 3,1 -> ___ ABV: 4,5 -> ___ IBU: 10 ->
 12. zasada

  Barley Wine

  Dwa BW opisane w notatkach. Mało ciekawe miksy z różnych przyczyn. Gdybym powtarzał, zrobiłbym 95% brytyjskie pale ale (Maris Otter, Golden Promise, Optic), 5% Crystal 120. edit: a w ogóle mój pierwotny plan zakładał zebranie 7 różnych pale po kilogramie i zrobienie "Siedem pali Barley Wine".
 13. Z tego co widzę to Marynka i Challenger na goryczkę (po 20-30 g albo tylko jednego z nich 40-60 g w zależności od AA%). Jak ma być APA to tylko Simcoe na aromat więc słabo. Jakbys na aromat użył EKG i Oktawii (wszystko co masz np. podzielone na pół na 15 i 0) byłoby imo sensowniej ale wtedy nie będzie to APA.
 14. Underpitching ktoś stosował? A jeśli tak to z jakim rezultatem?
×
×
 • Create New...