Skocz do zawartości

zasada

Members
 • Zawartość

  1673
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

5 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo / maltańskie
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  80
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://www.blogger.com/profile/18230567152321212968

Ostatnie wizyty

5008 wyświetleń profilu
 1. Parametry wody w Poznaniu

  Północ czy południe?
 2. Jarzyn warzy...

  Kiedy warzenie w Aleksandrowie jest planowane i jak szeroko piwo będzie dostępne?
 3. Źródła w internecie o piwowarstwie

  https://www.beerandbrewer.com/ - głównie lokalne australijskie njusy https://beerandbrewing.com/ - sporo screencastów czy jak tam się to nazywa od rzemieślników https://learn.kegerator.com/ - dużo o stylach czyli to co deklarujesz jako ważne dla siebie https://growlermag.com/articles/drink/beer/ - w sumie bardziej szeroko gastronomiczny lokalny magazyn z USA https://byo.com/ - ale tutaj po ostatniej zmianie większość treści przeszła za paywall
 4. skraplanie się wody/przykrycie

  Jakie to drożdże? PS. pierwsze bywa najlepsze bez względu na to czy jest smaczne
 5. planowanie sezonu piwowarskiego

  Tak, jest taka szansa. Ale wg mnie najważniejszą rzeczą jest poznanie cyklu temperatur w miejscach. które mogą Ci służyć za fermentownię. Jeśli nie masz lodówki ze sterownikiem,. to te temperatury ustalają Ci style. Style ustawiają drożdże i resztę składników. Dla mnie problem jest taki, że jak już ułożę sobie plan, to potem i tak się zmienia i np. mam ciągle surowce z jesieni
 6. Bimber

  Nie. http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/867137,bimbrownia-w-domu-czy-w-polsce-mozna-na-wlasny-uzytek-produkowac-alkohol.html
 7. Bimber

  Z tego za zaobserwowałem na tym forum po 5-6 latach bytności, to nie rozmawia się tutaj o czynach prawem wzbronionych gdyż potem administrator musi ujawniać IP "panu porucznikowi Sieradzkiemu".
 8. jakie butelki?

  90% wykorzystuję ponownie butelki zakupione - opróżnione - umyte etc. Kupiłem kiedyś 2 kartony nówek ale bardziej ze względu na kaprys niż potrzebę. Ryzyko granatu zmniejszasz dofermentowując piwo do końca, równomiernie rozprowadzając surowiec do refermentacji i nie dając go zbyt dużo.
 9. Czy podpiwek i/ lub piwo karmelowe to taki bezalkoholowy koźlak?

 10. Brew-kit -jaki wybrać

  http://www.ratebeerkits.com/ I złota łopata dla mnie
 11. V Międzynarodowy KPD w Chorzowie

  W formularzu i regulaminie jeszcze diesitka została.
 12. Jasne, pisałem rano i nie połączyłem przecieku z następującym po nim wydłużonym gotowaniem (czytanie ze zrozumieniem się kłania).
 13. Pierwsze warzenie, pytanie o recepturę.

  Powiem Ci, że miałem podobnie. Dwa brewkity a potem chciałem czeskie ciemne bliskie Novopackiego tmavego. Zrobiłem zasyp jak na tmave ale puściłem na US-05. Teraz myślałbym nad szczepem california lager edit: albo jakimkolwiek innym, który dałby w miarę neutralny profil w temperaturach jakie mogę osiągnąć. Co jaki czas powtarzam wariacje na temat pierwszej zacieranej warki. Rzuć okiem na moje posty: 1, 2. I powodzenia!
 14. zapomniałem do jakiego przepisu kupiłem słód

  Według brewers friend z tego zasypu (pale ale 5 kg, pszeniczny 3 kg, monachijski 1 kg, carahell 0,5 kg) wychodzi 25 litrów piwa o BLG rzędu 19 mieszczącego się tym samym w następujących stylach: Doppelbock, Weizenbock, Belgian Specialty Ale, Fruit Beer, Spice, Herb, or Vegetable Beer, Holiday/Winter Special Spiced Beer, Other Smoked Beer, Wood-Aged Beer, Specialty Beer. Patrząc na posiadane drożdże tylko doppel i weizenbock wchodzi w grę. Zatem jeśli masz warunki temperaturowe na dolniaka to z pilsa i wiednia zrób 10 litrów małego piwa na rozruszanie drożdży a potem na gęstwie tego koźlaka. Albo dokup drożdże, które pracują w temperaturach jakie masz i zrób podobnie - rozbujaj na cienkuszu i całą gęstwę daj to tego dużego piwa - dodaj przypraw i będzie bożonarodzeniowe jak ta lala.
 15. zapomniałem do jakiego przepisu kupiłem słód

  Biorąc pod uwagę drożdże to obstawiam, że w planach był jakiś mega koźlak. Ale w tych temperaturach to bez lodówki nic z nich nie ogarniesz. Jakie masz chmiele na stanie?
×