Skocz do zawartości

zasada

Members
 • Zawartość

  1847
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana zasada w dniu 6 Grudzień

Użytkownicy przyznają zasada punkty reputacji!

5 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo / maltańskie
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  >90
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://www.blogger.com/profile/18230567152321212968

Ostatnie wizyty

6831 wyświetleń profilu
 1. zasada

  prezent od żony pod choinkę

  Długie chłodzenie zwiększa szansę na infekcję to primo, może pogarszać charakter goryczki i jest jeszcze jedna bardzo częsta wada, która w tym wypadku małatwiej się rozwinąć ale z palca nie powiem jaka. Odnośnie kolejnego grata - chłodnice trzymaj w środku garnka warzelnego i po sprawie.
 2. zasada

  prezent od żony pod choinkę

  Chłodnica - wydajna chłodnica jest jednym z podstawowych elementów pozwalających robić dobre piwo w domu. Serio, serio. Polecam karbowankę. A sraczwęzyk sprawdź tutorial.
 3. zasada

  prezent od żony pod choinkę

  Po polsku jest słabo. Richard Lehr - Warzenie piwa 2 wydanie. Po angielsku jest sporo. How to brew Palmera jest chyba największa/najlepsza. Język prosty, przyswajalność treści wysoka. Na gushing to jak przedmówcy zaznaczyli: inwestycja w dezynfekcję jest podstawowa (a jak i czym robiłeś to dotychczas). Fermentor stożkowy, lodówka do cold crushingu mogą tylko pomóc. Jeśli miałbyś notatki z tych warek, mogłoby się okazać, że ktoś pomoże namierzyć przyczynę.
 4. zasada

  Lallemand WildBrew Sour Pitch

  Taki wpis to do Surowców pasuje najwyżej.
 5. zasada

  Pomysl na warke. Weryfikacja

  A ile Ci wychodzi tej goryczki z 50 g magnum? Na oko strasznie dużo. Ja bym zamienił.
 6. zasada

  mieszanie zacieru, szybkość

  Warzenia bym nie uskuteczniał ze względu na plastikowe mieszadło właśnie, ale do zacierania bardziej mnie zastanawia z czego są ścianki tej Frani. Blacha, rdzewka/ nierdzewka, emaliowane?
 7. zasada

  Pomysl na warke. Weryfikacja

  WB-06 to są drożdże weizenowe - BAIPA z tego nie wyjdzie. T-58 tylko. Chmieliłbym bardziej na koniec (10 - 5 - 0 tj.flame out - whirlpool) i dużo (nie piszesz ile). Jak zatrzeć? Ja szedłbym jednotemperaturowo 68-66. Jakie BLG Ci wychodzi, bo nie podałeś. 16-17 myślę, że jest do przyjęcia, 18 już bym się obawiał. A co do sunsiadowania, wiadomo jest to piaskownica, więc albo piszę żeby trochę pomóc albo nie dotykam klawiatury i kur@#$ w rękaw.
 8. zasada

  Pomysl na warke. Weryfikacja

  Sąsiad! Na forum jest. Na andka polecam WORT - mały i sprawny.
 9. zasada

  Pomysl na warke. Weryfikacja

  Sprawdź we właściwym wątku sąsiad, a szczególnie podklejonych plikach z gazety.
 10. zasada

  Pomysl na warke. Weryfikacja

  Ściągnij Qbrew i policz co będzie przy 25 l. Najwyzej trapist enkel. Troszku samodzielnie pogłówkuj 😛 Na gęstwie ja bym puścił belgian aipa.
 11. zasada

  Pomysl na warke. Weryfikacja

  Mi to wygląda na całkiem sensowne BPA o ile zetniesz marynkę przynajmniej o połowę i dopasujesz resztę chmielenia żeby nie wybiło poza 30-40 i zrezygnujesz ze skórek. Ja bym dał ze 150 gram karmelu do zacierania (może Special B nawet) a do tego 20 g marynki na 60 i przesunął puławski i lublin na ostatnie 5-10 minut. AA założyłem odpowiednio 9, 6 i 3. Wtedy lądujesz w górnej części widełek dla BPA. edit: screen z Qbrew
 12. zasada

  Witam wszystkich!

  Studiujesz polonistykę czy politologię? Wielu udanych warek i wiele z nich frajdy. Niewielu warek spapranych i wiele z nich nauki! No i uzupełnij profil, oznacz się na mapie, wpadaj na czat etc.
 13. zasada

  Fermentacja w niskich temperaturach

  Ja bym nie przelewał. Co ma ci dofermentowac to piwo, jak oddzielisz piwo od (większości) drożdży?
 14. zasada

  Drożdże do prostego górniaka

  Danstar Nothingam.
 15. zasada

  Fermentacja w niskich temperaturach

  Po pierwsze tak jak mówią koledzy - przebiegnie prawidłowo i nie masz się o co obawiać. Po drugie 17°C to nie jest niska T. Po trzecie - po dwóch tygodniach zatargaj na górę na kolejny tydzień dla bezpiecznego dofermentowania i będziesz Pan zadowolony..
×