Jump to content

zasada

Members
 • Content Count

  2518
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

zasada last won the day on July 3

zasada had the most liked content!

7 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo / maltańskie
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  100+
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://zlapane-szablony.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

13441 profile views
 1. Rzuć okiem na tutejszą wiki: https://wiki.piwo.org/Zacieranie_ziarna#Zacieranie_sterowane_temperaturowo_.28step_mash.29
 2. Czyli Zbyszko? Fajnie. Chętnie, chętnie!
 3. Uwodnione drożdże powinieneś schładzać przez powolne dodawanie schłodzonej brzeczki. Nie pamiętam ile stopni na minutę to być powinno, ale na forum znajdziesz to na bank.
 4. 1. To nie temat na Ostry dyżur. 2. Schłodzić i dopiero wtedy zadać.
 5. Bo wcześniejszy był planowany na 20?25 litrów?
 6. Wtedy będziesz musiał: podjąć decyzję, ponieść konsekwencje decyzji.
 7. Nie ma cukru, skąd pomysł że jest/ musi być/ musisz dodawać go w ogóle? Jest ekstrakt wystarczający na 8,5 litra piwa o BLG rzędu 10. Możesz jeśli chcesz, dodać ekstraktu (strzelam jakieś 300 g) żeby podnieść gęstość. Mam wrażenie, że trzaskasz od miesiąca posty a nie przeczytałeś tych zalinkowanych jako pierwsza odpowiedź treści, albo przeczytałeś i zapomniałeś. Powodzenia w warzeniu, to frajda jest!
 8. Druga część filmu ukazała sie dzisiaj na kanale Muzeum.
 9. Z zapasem gotówki pozwalającym na taką konsumpcję nie widzę ograniczeń w budowie domowej warzelni. Powodzenia w tym hobby, frajda jest!
 10. Zrobiłbym najpierw mały litraż lekkiego ejla żeby się przekonać. Korzyść dodatkowa - gęstwa do AIPY.
 11. 1. Nie musisz. 2. Schłódź do 16-17°C, utrzymuj niewiele więcej. przez tydzień, potem niech pójdzie w górę. Taka instrukcja: https://browin.pl/sklep/produkt/407473/brewkit-coopers-northwest-pale-ale Chmiel drzewny!
 12. Znaczy ma mało alfa kwasów i trzeba go dawać więcej. Oxi + Piro pewnie da radę. Pamiętaj też o wężykach i kranikach. Ja stosuję oxi do mycia i starsan do dezynfekcji. Po kilku zaciągnięciach piro na początku zabawy jak tylko trafiłem na StarSan przestawiłem się bez mrugnięcia. Powodzenia, przełamania impasu i dobrego bitterka. A jakie drożdże?
 13. Cześć, osobiście na 60 minut użyłbym jakiegoś chmielu o większej ilości alfa kwasów. Trzymając się UK: Challanger albo Target. Ale SMASH pale ale - EKG też wygląda dobrze. Natomiast kwas - infekcja nie zależy od receptury tylko sterylności procesu. Jakich środków dezynfekujących i jaki sposób używałeś? Jakie masz teraz - po roku - środki chemiczne? Pozdrawiam Dominik
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.