Jump to content

zasada

Members
 • Content Count

  2113
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

zasada last won the day on June 21

zasada had the most liked content!

6 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo / maltańskie
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  >90
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://zlapane-szablony.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

9127 profile views
 1. Techniczne niedociągnięcia to jedno. Ale pomyśl - to jak słabo ta ankietka jest przygotowana technicznie i merytorycznie, to problem promotora i magistrantki. Nie Twój, nie mój, nie nikogo innego. Idę spełnić toast za stan nauki polskiej
 2. Z przeproszeniem, chodzi o stosunek - im bliższy 1:1 tym lepiej. Jak można w Vintage przeczytać: Vintage_Beer_ss.26-31.pdf Nie wiem na ile ma to znaczenie w piwach innych niż te przeznaczone do starzenia (z wymienionych przez kolegę PB i RIS się łapią).
 3. Magdo, napisałem coś innego ale po rzucie oka na ankietę, wykasowałem. Pozdrawiam i powodzenia.
 4. Na jakim systemie/ zestawie pracujesz. Bo piszesz o rzeczach raczej poza standardowym wiadrem 33 litra z bulkadełkiem.
 5. Opis stylu mowi, że może być fermentowany drożdżami górnej fermentacji w niskich temperaturach (12°C?). Jak masz niska temperaturę to bym spróbował. Jak ucieknie, będziesz miał mocnego ciemnego bezstylowca - nie widzę wad tego rozwiązania, chyba że warzyzz na konkurs. Pytanie ile musisz mieć tych drożdży. Bez gęstwy bym się nie porywał na taką robotę.
 6. Ok. Zrób normalna warkę, prosty zasyp - głównie pilzneński, 10-11BLG to będzie patersbier albo grisette w zależności jakich belgijskich drożdży użyjesz. Poczytaj o tych dwóch piwach i zdecyduj się czy Ci pasuje.
 7. Kurde, jeśli nie przesadzisz ze specialem i caramunichem, nie spaprzesz fermentacji to na pewno. Pilzno - Monach 50-40 albo 60-30, pozostałe 10% karmelków, gęstość 12-14 BLG, chmielenie odmianą o najwyższym %AA (żeby zmniejszyć ilość chmielu w garze) na 60 minut do ok. 30IBU, potem w 20 minucie i na flame out żeby nie przekroczyć 45 IBU i nara. Fermentacja jak najniżej możesz, np.15°C i masz bursztynka co się zowie.
 8. Uwodnić jak najszybciej brakujące saszetki i dodać je do nastawu? Nie wiem czy ma to sens, nigdy tak nie robiłem. Aż się boję zapytać o temperaturę do której schłodziłeś i w jakiej piwo stoi. Pozdrawiam i dobrego piwa życzę.
 9. Drożdży za mało: wg wyliczenia z Brewers Friend na 19 litrów ejla 18 BLG potrzebujesz właściwie 3 razy tyle. Nie wiem jak inne kalkulatory (Mr.Malty np.) ale nie wygląda to najlepiej. Cells Available: 110 billion cells Pitch Rate As-Is: 0.32M cells / mL / °P Target Pitch Rate Cells: 342 billion cells Difference: -232 billion cells a tego dekstrynowego a dużo. Ale to już indywidualny smak. Pozdumowując: jak na drugie piwo jest szansa, że wpakowałeś sie na minę. I posłuchaj @Oskaliber - nie przelewaj do innego pojemnika.
 10. Cześć, procent odfermentowania zależy od szczepu drożdży (producenci podają w specyfikacjach), ale także od zasypu, zacierania, ilości i kondycji drożdży, warunków fermentacji i innych zmiennych - jest ich na tyle, że nie znajdziesz wzoru. Obserwacja i doświadczenie pozwalają wiedzieć kiedy zbliża się do końca, kiedy się skończyła etc. A z innej beczki: ile tych US-05 na 18BLG dałeś i skąd pomysł, żeby dać 1 kg dekstrynowego słodu?
 11. Może przechowywane w ciepłym i na słońcu?
 12. Tak to wygląda. Albo skorzystać z drożdży kwejk, wśród których dostępne są w Pl chyba tylko FM53. No nic - dobrego piwa i cierpliwości.
 13. Nie wiem do końca o czym piszesz. Najpierw pytasz co zrobilibyśmy z piwem po 4 dniach fermentacji. Teraz coś o oczyszczaniu (?) i porównujesz do kupionego i pitego przez Ciebie piwa. Powtórzę. Po czterech dniach fermentacji, dałbym piwu spokój na przynajmniej 10 kolejnych dni. Dobrego piwa!
 14. Nie ruszali wiadra przez kilkanaście najbliższych dni. Utrzymali stałą temperaturę. Więcej czytali forum
×
×
 • Create New...