Jump to content

zasada

Members
 • Content Count

  2134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

zasada last won the day on October 4

zasada had the most liked content!

6 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  zasadniczo / maltańskie
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  >90
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Dominik Zasada
 • Strona www
  http://zlapane-szablony.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

9518 profile views
 1. Tja - nie dalej jak wczoraj przeczytałem napis na kartonie po Książęcym Złotym Pszenicznym, że: słody (11,9%): pszeniczny (6,0%) i jęczmienne: pilzneński i karmelowy. Edit: a generalnie mnie zadziwia @Jacek G. Twoja dociekliwość. Nie pomyślałbym, żeby już dwa tygodnie tropić temat jednej puszki z dyskontu.
 2. To jest bardzo dobre założenie! Pozdrawiam z krainy podziemnej pomarańczy i życzę powodzenia we wprowadzaniu planu w życie!
 3. Wali iti z Nowej Zelandii. Cytryna, skórka cytryny. Mi nie pasuje ale jego cytrynowość jest ewidentna.
 4. Za dużo dla większości drozdzy. Ale te podlinkowane szczepy są do takich temperatur zaprojektowane. Przeczytaj o piwie parowym, o kalifornijskich lagerach, co o tych szczepach pisza producenci, co znajdziesz na forum to zrozumiesz o co chodzi.
 5. I jeszcze, żeby być nieco bardziej konstruktywnym. Jeśli uda Ci się ogarnąć temperaturę fermentacji na poziomie kilkunastu stopni (14-16 powiedzmy) dzięki podlinkowanej wyżej skrzynce, to może dobrze będzie wykorzystać jeden z przepisów z sieci (sam producent podaje pilzneński, monachijski i karmelowy na swojej www), lekko nachmielić, dać lukrecji i użyć drożdży do kalifornijskich lagerów: Wyeast, WhiteLabs czy nawet Mangrove. Ale piszę na czuja, bo tych szczepów nie używałem a opinie na forum są zdawkowe z tego co pamiętam.
 6. How to brew Palmera, czwarte wydanie. Mam wrażenie, że ta pozycja załatwiłaby właściwie wszystko na poziomie od początkujących do średnio zaawansowanych. Seria Brewing Elements natomiast od poziomu średnio zaawansowanego do końca skali.
 7. Będzie miał bukiet/ smak kwiatowo-owocowy zamiast slodowo-chmielowego? Będzie przypominał Piwo Parowe/ California Lager zamiast pilsa czeskiego / niemieckiego? Takie dwie zgadywanki/ hipotezy mam.
 8. Jo. Jak raz skończyłem z kilogramowa kostką krówkową to zacząłem porządnie zamykać opakowanie. Dzisiaj sięgnąłem po dobrych kilku miesiącach i spoko - sypki. Jak masz szczelny pojemnik powinno się udać z suchym. Mnie natomiast odstrasza odmierzanie płynnego.
 9. To trzeba znaleźć fix bez. Np."węgierskie" Kotanyi.
 10. Wzoru nie mam, znajdziesz go w wikipedii tutejszej. Korzystam z kalkulatora dla androida: wort. Wychodzi jakieś 9 litrów. Ale jak mówię, nie rób pierwszego piwa o takim BLG. Poczytaj trochę, pierwsze zrób normalnie, zbierz drożdże i drugie mocniejsze puść na nich. Inaczej będzie Ci trudno cokolwiek osiągnąć. Saszetka drożdży z brewkitu kilkanaście BLG nie uciagnie poprawnie dwa razy mocniejszego nastawu.
 11. Tak. Nie w kontekście 9%. Plus użyj druga puszkę ekstraktu zamiast cukru białego.
 12. Ale wiesz czym jest czeski błąd, tak? Bo inaczej to volens nolens kraplak.
×
×
 • Create New...