Jump to content

Michu

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

 1. Wracając do OXY POWER z Auchana znalazłem specyfikację w sieci: Specyfikacja składu surowcowego OXY POWER: SKŁADNIKI OZNACZENIE TECHNICZNE IUPAC LUB INCI; N R CAS Sodium carbonate peroxide; 15630-89-4 Sodium carbonate; 497-19-8 W związku z tym pytam chemików czy to się nada na dezynfekcję sprzętu i butelek i w jakich proporcjach do roztworu?
 2. *Facebook. Jest też tam numer telefonu. A w pierwszym wyrazie postu ("O!Piwo") jest odnośnik do adresu.
 3. z pilingiem Hardcorowym! A propos butelek...
 4. [media] [/media] Uważajcie! To przestroga Ale to pewnie koncernowe, więc nie żal.
 5. O!Piwo polecam w Pruszczu Gdańskim. Sklep z browarami z różnych stron Polski i świata, ale i sprzęt do warzenia. Można dostać brewkity, fermentatory, zestawy startowe, akcesoria. A właściciel w najbliższym czacie planuje rozszerzenie działu o słody i chmiele. Można zobaczyć fotki na fejsie wpisać o!piwo.
 6. O!Piwo polecam w Pruszczu Gdańskim. Sklep z browarami z różnych stron Polski i świata, ale i sprzęt do warzenia. Można dostać brewkity, fermentatory, zestawy startowe, akcesoria. A właściciel planuje rozszerzenie działu o słody i chmiele.
 7. Hm, to przydatna informacja, dzięki. Ale czy mycie i suszenie w zmywarce jest bezpieczne? Pod koniec programu również jest suszenie parą.
 8. Witam wszystkich Browarników na forum! Przedstawiam Wam mój patent na butelki. Jest to przeróbka ekspresu ciśnieniowego a właściwie jej końcówki do spieniania mleka. Do końcówki wkręciłem nagwintowaną rurkę z wycięciami, żeby para szła po całej butelce. Po parowaniu przez około 20 sekund temperatura w butelce przekracza 90stC. Myślę, że to wystarcza. Moja pierwsza warka już kończy fermentować. Butelki kupiłem nowe, mam zamiar w dzień rozlewu wsadzić je do zmywarki na mycie i suszenie, później przed samym laniem do wyparzarki, poczekam aż wystygnie i rozlew. Myślicie, że tak będzie OK?
×
×
 • Create New...