Skocz do zawartości

pan_czarny

Members
 • Zawartość

  309
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O pan_czarny

 • Urodziny 23.09.1987

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Przełom
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  150
 • Miasto
  Białystok

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Ostatnie wizyty

396 wyświetleń profilu
 1. gar z kranem - prośba o opinie

  1. Tak, tylko jak kolega wyżej napisał musisz mieć jakiś inny gar, fermentor żeby odebrać brzeczkę. Potem wyrzucasz młóto, myjesz garnek i zaczynasz gotowanie. 2. Jeśli masz kranik, to zapewne jest zakończony jakimś gwintem. Możesz sobie na niego nakręcić hopstopper i spuścić brzeczkę grawitacyjnie. Kranik jest znacznie wygodniejszy. Prawie 150 warek zrobiłem bez niego, od niedawna stuningowałem swój browar domowy m.in. o niego i sobie chwalę.
 2. Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

  Sobie na starą w domu możesz pokrzykiwać, koleżko. Pytanie dotyczy tego, czy są przeciwskazania pompowania powietrza przez pompkę akwarystyczną, zamiast podawania czystego o2 z butli.
 3. Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

  https://www.amazon.com/dp/B0728DY9P7/ref=sspa_dk_detail_5?psc=1&pd_rd_i=B0728DY9P7&pd_rd_wg=9hAM8&pd_rd_r=5BXHRNXVF10RRW2C8JKM&pd_rd_w=SrT6H - dokładnie z takim sobie radziła.
 4. Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

  Używałem pompki do natlenienia brzeczki przez zanurzenie wysterylizowanego kamienia. Uzyskiwałem bardzo bujną pianę, która potrafiła wychodzić z fermentora. Na pewno nie da rady?
 5. Butla z tlenem i natlenianie brzeczki

  co sądzicie o takim rozwiązaniu: https://www.amazon.com/HomeBrewStuff-Home-Stainless-Oxygenation-Diffusion/dp/B01BWMR5UM w połączeniu z pompką akwarystyczną? Np. taką: https://www.plantica.pl/produkty/napowietrzanie/pompki/tetra-pompka-napowietrzajaca-aps-100-2855
 6. 19-20.05.2018 IV Podlaski Konkurs Piw Domowych

  nikt nie przeprowadzi analizy laboratoryjnej. Jeśli sędziowie wyczują wiśnie, odrzucą piwo. Jeśli nie, nie będą ich brali pod uwagę w ocenie.
 7. Jak zabrać się do Kegowania?

  możesz kupić w sklepie internetowym, ale cena będzie zaporowa.
 8. Złączki John Guest a temperatura

  Thanks for the info:)
 9. Złączki John Guest a temperatura

  Chciałbym założyć sobie szybkozłączki między chłodnicą przeciwbieżną a garem warzelnym, żeby ułatwić mycie. Czy takie złączki (http://beerservice.pl/pl/p/John-Guest-PI0412S/134) oraz takie przewody (http://beerservice.pl/pl/p/Przewod-piwny-38%2C-1-mb./145) nadają się do kontaktu z brzeczką o temperaturze 100 stopni C? Głównie chodzi mi o to, żeby żadne niepożądane substancje nie przedostały się do piwa.
 10. Gotowanie brzeczki tylko przy pomocy grzałek nurkowych

  jeśli zastosujesz jakiś sterownik (Pamel, CraftbeerPi, albo coś podobnego), to będziesz mógł ograniczyć moc grzałki i kontrolować wrzenie.
 11. Modernizacja Browaru o kroczek wyżej

  Starsan jest jednak pewniejszy, musiałbyś tą brzeczkę cyrkulować przez dłuższy czas.
 12. Tak. Przeleżała sporo w piwnicy. Nie mam zastrzeżeń do wykonania, ale przesiadam się właśnie na wymiennik ciepła. Sprzedane dziś
 13. Na sprzedaż chłodnica zanurzeniowa z rury karbowanej ze stali nierdzewnej. Średnica ok. 26 cm, wysokość zwojów ok. 35 cm. Usztywniona miedzianym drutem. Średnica rury fi 16 mm. Została użyta raz - do przepuszczenia wody w garnku z wodą lodową, celem dodatkowego schłodzenia wody przed przepłynięciem do drugiej chłodnicy zanurzonej w brzeczce To znaczy, nigdy nie miała kontaktu z brzeczką, użyta 1 raz w środowisku wodnym. Nie waham się napisać, że stan jest idealny. Zakończona nakrętkami 3/4 cala. Gratis dokładam 2 przyłącza, 2 szybkozłączki ogrodowe i węże igielitowe fi 10 mm. Wartość tych akcesoriów w Leroy Merlin to ok. 30 zł. Cena za całość: 150 zł + 20 zł wysyłka.
 14. CraftBeerPi - sieciowy sterownik browaru

  Pytanie ode mnie. Czy jest jakieś ograniczenie w długości kabla sondy temperatury? Chciałbym mieć sterownik w jednym pomieszczeniu i przez sieć odczytywać warunki w leżakowni (oddzielne pomieszczenie) oraz na fermentorach.
 15. Kegerator - kran czy kolumna?

  pionowa kolumna na pewno jest wygodniejsza pod względem utrzymania czystości - kładziesz pod spodem jeśli nie ociekacz, to jakiś talerzyk i nic się nie rozchlapie po podłodze. Do kranów montowanych z boku musisz jakoś podwiesić ociekacz, co w moim wypadku wymagało sporej gimnastyki, bo miałem do dyspozycji dość duży, a przez to ciężki (ale za to darmowy), którego magnesy nie chciały utrzymać. Nie wygląda w związku z tym pięknie, ale to w końcu robota chałupnicza
×